Kaslari ayni gunlerde calismak sart mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SERKİ tarafından 29 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SERKİ

SERKİ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aradim ama boyle bir bilgiye rastlayamadim, sizce kaslari ayni gunlerde calismak sart mi ? Yani mesela ben upper/lower program uyguluyorum ve p.tesi sali persembe cumadan sonra iki bos gun var ama ben bir gunluk dinlenmeden sonra upper day icin kendimi hazir hissediyorum carsambadan sonraki gun oldugu gibi ve pazar gunu tekrar giriyorum. Boyle olunca da her hafta surekli farkli gunlere kayiyor program, bu gelisme acisinda sorun yaratir mi ? Kaslar belli gunlere alisiyor diye bir sey duydugum icin soruyorum..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Gelişme açısından sorun yaratmaz. Fakat sorun olup olmadığını her zaman kendi kendine birkaç hafta içinde anlayabilirsin. Ağırlıkları ve/veya tekrar sayılarını arttırabiliyorsan gelişiyorsun, arttıramıyorsan gelişmiyorsun demektir.

Kaslar belli günlere alışmaz, kaslar sadece aynı yoğunlukta iş yüküne alışır. Bunu da ağırlık ve tekrar arttırarak engellersin.

Barbell Training bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hangi gün çalıştığının bir önemi yok , birbirini takip eden bir sıralaması olduğu sürece yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş