Kaslarda Kasılma olmaması ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 16 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar haftanın 4 günü karın çalışıyorum dinlendikten diğer gün yaptığım karın egzersizlerinde kasılmalar acılar oluyor ancak 2 gün üst üste yaptığımda son antremanda hiç bir kasılma acı olmuyor acaba kaslar gelişmiyormu bunun hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

2. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Farklı hareketler yapmayı dene. Sürekli aynı şeyleri yapma. Ayrıca dinlenme sürelerini çok kısa tut. O zaman yandığını hissedersin. Eğer hareketleri hakkıyla yapıyorsan 2 günde bir ara ver.

3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Genelde öyle olur zaten karın kaslarını belli bir süre dinlendirdikten sonra başlayan karın egzersizlerinde biraz ağrı hissedilir , bende de öyle oluyor .. Sana tavsiyem genen karın egzersizleri yaparken alt karından başla çalışmaya üste doğru ve en son nizami bilinen mekik çek acıyı hissedersin.. Dediğim gibi alt karından başla çalışmaya..Bir de böyle dene istersen.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Iki gun ust uste yaptiginda karin kaslarin alisiyor sanirim.Tavsiyem haftada iki kere diger kaslara uyguladigimiz sekilde idman yapman,ornegin 3 hareket 3 er setten.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    karın kaslarıda diğer kaslar gibi dinlendirilmeli iki gün üst üste yapılmaz

6. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ben normal üstten alt karına doğru çalışıyordum senin söylediğin taktiği uygularım bundan sonra :)

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

Bide şöyle bir sorum olucak 1 aydır yapıyorum genel olarak 4 pack çıktı sayılır ama ortadaki 2 pack daha az özellikle alttaki 3 pack biraz zayıf arkadaşlar o 2 baklavayı geliştirmem için ortadaki üst karınmı daha etkili yoksa alt karın çalışmak mı ?

7. gregory house

gregory house Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ortaki diyorsun üst karın la ne alaka :D alt karın çalış onlar zor çıkan kaslar yag oranın oldukça düşük olması lazım hemde

8. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    yağ oranım iyi boy 1.85 kg 63 alt karına önem vermem lazım ozaman biraz daha

9. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Anladım , sorunu :) O zamanda şöyle bir önerim olucak sırt üstü yere uzan ayaklarını 50 kere yavaş şekilde kaldırdıktan sonra 2 dakika dinlen daha sonra tekrar sırt üstü yere yada sehpaya yat ellerini kalça altına koy dengelemek için ayaklarından birini diğer ayağının altına koy yana çapraz bir şekilde kaldır ayaklarını 30 sağa sonra dinlen 30 sola yap. bunu Alt karın antrenmanın bittikten sonra hemen yap. Orta kasları daha iyi etkiliyor bu hareket yana doğru eğik kaldırırsan. Fakat bir ayağını bir ayağının üzerine çaprazla ki altta kalan tek ayağına diğer ayağının yükü de binsin.

10. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Önerinizi denicem ben hep genelde üst karına daha çok önem veriyodum o 3 4 pack için demekki alt karın daha çok etkili geliştirmek için bu arada senin packlerde iyi görünüyor :)

11. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bende hiç ertesi gün ağrısı olmuyor. Sadece çalışırken ki kas yanması dışında hiç kas ağrısı olmuyor.

Yaklaşık 2 aydır düzenli olarak spor yapıyorum.
    Sabit bir karın programım yok ama hanging leg rais ve cable crunch değişmez 2 hareketimdir.
    Leg raisei barfiks aletinde yapıyorum, kol dirseklerini dayayacak bi düzenek var, oraya kollarımı koyarak yapıyorum. 10 tekrarlı 10 set yapıyorum. Bir sette bacaklarım toplu, hızlı bir şekilde en yuarı kadar çekiyorum. ardından gelen seti süper set şeklinde bacaklarım 90 derece acılı şekilde çekiyorum. Özellikle bu hareket insanların adonis olarak bahsettiği kas grubuna çok etki ediyor.

Cable crunch ise 10 tekrarlı 3 set olarak piramit yapıyorum.
    60 kg
    70kg
    ve full olarak.
    Bu harekette üst karını inanılmaz yakıyor.

Bunun dışındaki hareketlerin ismini bilmiyorum, 4 farklı hareketim daha var.

Bu şekilde yaklaşık 2 aydır devam ediyorum, haftada 5 gün spora gidiyorum ve gittiğim hergünün sonunda salonu terketmeden önce bu karın hareketlerini, 8*3 dips ve 8*3 barfiks yapıyorum.

2 ayda ki durum altta gözüktüğü gibi

12. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    En altta biraz yağ birikintisi var az da olsa ama ona rağmen 4 pack çok net 5 , 6 yolda başarıların devamını dilerim bakalım önümüzde 8 9 ay var diğer yaz a kadar yapmaya çalışıyoruz bişeyler beslenme programın nasıl ufak bir bilgi verirsen ?

13. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bu soğuk hali, mide çalıştıktan sonra 5 ve 6 da bariz şekilde gözüküyor.
    O altta sanırım 4-5 mm kadar bi yağ var evet, aynı zamanda sağ ve solda da biraz yağ var.
    Ancak o yağ nasıl yok edilir, napılır, hiç bi fikrim yok.

14. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Alt karını çıkarmak düzeltmek en zoru alt karına hacim veren hareketlere çalış + cardio pek başka çaresi yok gibi :) Bide Beslenme tabiki.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Birde yerine once beslenme diyelim :) Absler mutfakta yapilir, salonda degil :)

16. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen doğru bi söz ama işte öyle olmuyo pek :) antremansız estetik zor şu alt karın en zor olanı sanırım üstler hemen beliginleşti ama altlar öyle değil :(

17. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Bir abim şöyle derdi karın kası görünümü için beslenme %80 , çalışma % 20..

18. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen beslenmeye pek dikkat etmediğin anda hemen kaybola bilme özelliği var resmen kasların :)

19. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    kaslarına izin ver biraz dinlensinler. her gün karın çalışma . bir gün arayla çalışmak yeterlidir.

20. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Dinleniyorum haftanın 4 günü çalışıyorum diğer 3 gün ise dinlenmeye ayırıyorum.

Sayfayı Paylaş