Kaslar tekrarlari saymaz!

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve ARSON tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    ben bişey sormak istiyorum bu negatif-static-pozitif olayı nedir ? negatif indirirken pozitif yukarı kaldırırken static bekleme anı galiba

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet aynen öle

sole ozetlıyelım

negatıf : indirirken yada bırakırken

statık: bekleme kıtleme anı

pozıtıf : kaldırırkan yada cekerken

Azi, ineedpower ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53

partner sıkıntısı dolayısıyla. arnoldvari pump idmanlarına devam diyorum o zaman. zaten gelişmek için ya arnold tarzı hızlı(yarım ve kısa tekrarlarla kası ezerek) yada mentzer tarzı yavas(negatiflerle kas aglatılır :D) calısılmalı. bunun bir ortası yok bence.

4. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Ben 4 senedir hiç partnerli çalışmadım hala ne gereğini duydum ne de gelişme yada kuvvet eksikliği hissettim. Partner olayı zaten bizim ülkemizde abartılan bir olay Amerikadayken +100 kilonun üzerinde adamların dahi yalnız çalıştığını gördüm.

Rodwell, burakula01, GencGrafiker ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hacim dönemlerinde, beslenmenin,supplementin,dinlenmenin ve performansın en yüksek olduğu dönemlerde sürekli negatif tekrarlarla çalışmanın ve sonuna kadar zorlamanın bir zararı olurmu uzun vadede(4-6ay boyunca mesela), ben özellikle göğüs antremanlarımda negatifleri çok kullanıyorum, benchte 6 tekrar çıktıysa ve tükendiysem 10-12 ye kadar negatiflerle çıkıyorum en sonunda barı dahi tutamıcak duruma geliyorum partner olmasa üstüme düşer yani bar o derece tükeniyorum ve göğüslerim anca 5-6 günde kendine geliyor ilk 3 gün karıncalanma oluyor ve zongluyor(çok hoşuma gidiyor bu durum ) omuz,bicepste de bu tarz çalışıyorum sık sık,bacakta da yaptım aynısını ama yemedi 5 gün merdiven çıkamadım :).

Şimdiye kadar bir sıkıntı çekmedim ve zararını görmedim fakat uzun vadede bir problem yaratırmı onu merak ediyorum

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
    1 kişi bunu beğeniyor.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Eğer egzersızın sonunda kıtlemıyorsan sorun yok her zaman uygulayabılırsın

Azi, Rinkushichi ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. defenator

defenator Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    dün yaptığım antremanı bu sisteme göre yaptım üstelik ağırlıkları da azaltmak durumunda kaldım. gerçekten faydası olduğuna inanıyorum. Hem hareketlere daha fazla konsantre oldum. hemde hareketi yaparken kaslarımın sürekli gerilim altında olduğunu hissettim.

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Bir problem yaratmaz zaten düzenli olarak gelişip kuvvet arttırmak isteyenlerin negatiflere pozitifler kadar önem vermesi gerekli. Ne bilim bir bench presste 4-0-c-x-0 şeklinde çalışmak yada Butterfly da 5-1-2-1 şeklinde çalışmak için ne supplement kombinasyonuna ihtiyacınız var ne de steroide düzenli beslenip dinlenmeniz büyümeniz için yeterli. Doğru çalışma şekli de budur 4-5 haftada bir tempolarla oynayıp şaşırtma yapabilirsiniz. amacınız şov yapmak ise eğer 1 saniye bile sürmeyen tekrarlara devam edebilirsiniz.

Rinkushichi ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş