Kasların kendini onarma süresi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve krutzonacsirab tarafından 26 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. krutzonacsirab

krutzonacsirab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    National Geographic'de "Science of Steroids" i izliyordum ve aklıma bir şey takıldı ve sormak istedim. Normal yollardan vücut geliştirenler için, antreman sırasında hasar verdiğimiz kasların vücudumuz tarafından onarılması 24-48 saat sürüyor ve antreman sırasında kasların onarılması gibi bir durum söz konusu değil. Bu durumda setler arasında beklediğimiz süre, bir sonraki seti aynı ağırlıkta çıkarabilmemiz için vücutta yeterli miktarda atp nin sentezlenmesi için değil mi? Atp nin çok büyük bir çoğunluğu nefes alış-veriş i ile sentezleniyor ve vücudumuzdaki enerjinin %90 nı da nefes alış-veriş i ile sağlanıyor. Dolayısıyla setler arasındaki bekleme süresi en iyi 180 saniye olarak belirtiliyor. Benim kafama takılan soru ise şu, neden 45-60 sn arası bir bekleme süresinden bahsediliyor? Kasların kendini onarma süresi 24-48 saat sürüyor ise, kasların kendini yeniledikten sonra tekrar ağırlık çalışılması gerekilmez mi? Bu durumda her bir antremanı 1 gün arayla yapmak çok daha mantıklı değil mi?

Videoyu 6:10 dan başlatın lütfen

Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş