Kasların Kendini Bırakması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve XperiaUser tarafından 9 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba
    En uygun başlığın bu olduğunu düşündüm :) araştırdım ,forumda da okudum fakat aklımda soru işaretleri var. Kas kaybı ne kadar süreden sonra yaşanmaya başlar? Düzenli olarak ağırlık çalışıyoruz ,beslenmeye çok dikkat ediyoruz, dinlenme sürelerimizi tam uyguluyoruz vs. Fakat istenmeyen bi nedenle sporu bırakırsak (sağlık sorunları hariç)(ve sporu tamamen bırakmak değil bi süreliğine, örneğin bir kaç gün yada bir kaç hafta)örneğin evlenmek gibi ,kısa süreli şehir dışına çıkmak gibi .. Kaçıncı günden itibaren vücut kendini bırakır bunun net bir zamanı var mıdır ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kas kaybı için çok ciddi açlık evresi geçirmen lazım. Onun dışında antreman yapmadığın için hacim küçülebilir (atrofi) ama tekrar çalışmaya başladığında hızlıca eski haline döner. O dediğin birkaç gün/haftada hiçbir şey olmaz. Bu kadar basit bir şey değil.

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    ben bunu bir youtube kanalında dinlemiştim. 1,5 ay sonra kas kaybı başlar diyordu.

4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kas kaybı düşünüldüğü kadar zor bir şey de değil. 1 ay spor yapmayıp beslenmeni de bozarsan 2. Haftadan sonra vücudunda gözle görülür bi ufalma olacaktır..

5. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmeni düzgün tutarak kaslarını maks 2-3 ay koruyabilirsin, sonrasında ise kaslar eskisi gibi yırtılmadığı için efor harcanmadığı için ufalmaya başlayacaktır.

Ama merak etme, yeniden başladığında gözle görülür hızlı bir gelişim olacaktır, kas hafızandan dolayı.

6. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bilgiler için teşekkürler :)

7. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    bu senin yapına göre değişir, adam vardır ne kas yapabilir ne yağlanabilir salonda vardır böyle tipler senelerdir yapıyor adam beslenmesine kadar herşeyi doğru sürekli 55 kilo 60 kilo arası gidip gelir. ve 2 3 haftalık bi ara bile kası söndürür.
    adam vardır vucudu müsaittir her idmanla azda olsa hacim katar bunu gözleriyle bile görebilir ve yeterli beslenmeyle kas kaybı minimumda olur.
    vucut tipini görmeden kim ne derse desin yalnıştır.
    adam sadece tıka basa yemek yiyip oturur mesela
    genede 55 kilo kalır. misal ben pc oynadığım zamanlar sadece çikolata yemek oturmak dışında yaptığım başka hiçbirsey olmamasına rağmen genede kilo olmazdım kakura gibiydim kemiklerim sayılırdı o senin sindirim sistemin hormonlarınla alakalı bir durum.
    bayada yerdim yani çekmece çikolata varsa bi günde 3 tane yerdim eksta gofret felan yerdim.tıka basa fast foot yerdim gram kilo almazdim.

Son düzenleme: 21 Şubat 2019

Sayfayı Paylaş