Kaslarımda Yumuşama Oldu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Peta tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle iyi günler,
    Arkadaşlar yazım biraz uzun olucak şimdiden özür dilerim.Ben 16 yaşındayım 1.70 boy 62 kiloyum.Bileklerim çok zayıf olduğu için ocak ayınında başında sadece bilek çalışmaya başladım.Ocağın başından bu zamana kadar olan programım şöyleydi arkadaşlar:
    İlk olarak ısınma hareketlerinden sonra 12x3 şınav çekiyordum.Her sette 30 sn dinleniyordum.Ardından 25x3 mekik çekiyordum.Onda da aralarda 30 sn dinlendim.Sonra el yayını sıkıyordum 70 ile başladım.5 kglik dumbella 20x3 yapıyordum.Aralardaki dinlenmem yine 30 sndi.Yaklaşık 2 ay sonra 6 kglik dumbela geçtim.Programım aynıydı tek fark 6 kglik dumbella 15x3 yapıyordum.Aradan 2-2,5 ay geçtikten sonra 17x3'e çıktım.Sonra 8 kglik dumbela geçtim.8 kglik dumbella 12x3 yapıyordum.
    Mayıs'ın ortasından geçtiğimiz pazar gününe kadar 8 kglik dumbella çalıştım ve 14x3'e çıktım.Farkettiğim tek şey 8 ayda az miktarda kas elde etmiştim ve kasta çok fazla güç artışı değilde dayanıklılığı artmıştı.Geçen haftalarda güç antrenmanlarının nasıl olduğuna baktım.Yazan şey yüksek ağırlık düşük tekrardı ve tekrar sayıları 3-5 olması gerektiğiymiş.Ve hareketleri yavaş yapmalıymışız.
    Ben önce 12 kglik dumbela geçmeyi düşündüm fakat pahalı olduğu için ben düşük fiyata ağırlık satan bir yer buldum.Orda da 12 kglik değil 15 kglik varmış.Pazar günü aldım.Salı-çarşamba-cuma bu 3 gün 15 kg ile 5x3 yaptım.Aralardaki dinlenme süremi 30'dan 50'ye çıkardım.Bu arada hareketleri yavaş yapmaya başladım.8 ay önce 12x3 şınav çekerken 25x3'e çıkmıştım.Yavaş yapmaya başlayınca 15x3e düştü ama omuzlarım arka kollarım daha da ağrımaya başladı.Dün bilek kasımı sıkınca yumuşadığını farkettim.Bu neden olmuş olabilir arkadaşlar ? Bir anda 2 katına çıkardığım için mi ağırlığı ?
    Bir de antrenmanlarımı akşamları yapabiliyorum.Akşam yemeğinde 4 ton balığı yiyorum birisinde 20 kg 4ünden 80 kg protein alıyorum.Bir de 2 haşlanmış yumurta yiyorum.Beslenmem sizce nasıl ?
    Arkadaşlar bir de evimde kum torbası var.Onla evde boksa başlıcam.Bir de yüzmeye gitmeyi planlıyorum ama vücut-boks-yüzme kaslar dinlenmeye zaman kalmaz diye gitsem mi gitmesem mi karar veremedim fikrinizi öğrenmek istedim.

Yazım uzun oldu ve fazla soru sordum ama cevaplarsanız sevinirim.Dünden beri moral olarak 0ım.Eğer sebebi dumbellsa 13 kgye düşmeyi planlıyorum ama fikirlerinizi öğrenmek istedim önce.Şimdiden sağolun.

2. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bir ilgilenseydiniz ?

3. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    O kadar yazmıştım hepsi boşa gitti.

4. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Kaslar çok tekrar yapınca sıkılaşıp sertleşiyor diye biliyorum. Salondaki üstadlardan duymuştum ama detayını bilmiyorum.

5. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yorumun için sağol.Peki beslenme ve yüzme yapmama ne diyorsun ? Akşamları spor yaptığım için proteini bir tek akşam yemeğinde alabilirim.62 kilo olduğum için almam gereken protein miktarı 125 grmış.Ben en fazla 85-90 gr protein alabiliyorum.Bir de kasların dinlenmesi için 48 saat gerekliymiş ama ağırlık antrenmanından 1 gün sonra yüzme yapıncada vücudun tüm kasları çalışıyor.Bunun zararı olur mu ?

6. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Konuyu hortlatayım belki birileri bir şeyler yazar.

7. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatin yardımcı olur

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Acikcasi uzun yazilar okunmuyor. En altta yazdiklarina cevap vereyim. Bir tek aksam yemeginde protein almakla olmaz. Kış geldi,proteinli ne buluyorsan ye. Tavuk donermi gordun ye. Gunluk alman gereken proteini tamamla. Agirlik antremanindan sonra dinlenme cok onemli. Yuzme guzel ama hem agirlik hem yuzme hemde duzensiz beslenme,vucudun bunu kaldirirmi bilemicem. En iyi ihtimalle asiri yorgun olursun,sabah yataktan zor kalkarsin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Akşamları yaptığım için o gün antrenmandan sonra bir tek akşam yemeğinde 4 ton balığı ve 2 haşlama patates yiyorum.Sonraki öğünüm sabah kahvaltısı oluyor onda da krem peynir ve bal yiyorum.Her öğünümde alabilidiğim kadar protein almaya çalışıyorum.Her antrenman sonrası 4 ton balığı ve 2 haşlama patates yiyorum.Bunun bir zararı olur mu ? Yani hep aynı yemekten proteini aldığım için ?
    Bir de en yukarıyı okumamışsın sanırım.Daha 2 hafta öncesine kadar 8 kg ile bilek çalışırken kaslarımı sertleştirmek için güç antrenmanına başladım.Yani 8 den 15e geçtim.3 gün çalışmayla kaslarımda yumuşama oldu.Bu 15 kgnin zararı mıdır ?

10. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    4 ton baligi? 80gr kutulardanmi bahsediosun? İclerinde 50gr et var, 50*4=200gr, 100gr da 24gr protein var, toplamda 48gr protein aliyorsun. Patatesten aldiginda var. Bence 1 kutu azalt. Hatta ton baligi icin haftada 2 defadan fazla tuketilmesi tavsiye edilmez. Nedeni icindeki civa miktaridir. Zehirlenmelere yol acar. Bana birsey olmadi deme. Civa birikmesi zamanla ortaya cikan birsey.

Kas yumusaman hakkinda net bir bilgim yok. Dusuk agirlik yuksek tekrar kaslari gerer,sıkılastirir.belki tersi antreman yaptigin icin ters etki aldin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş