Kaslarım ağırmıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bywalkers tarafından 17 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bywalkers

bywalkers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar ben vücut çalışmaya 7 ay önce başladım fakat bi türlü gelişmedi vücudum sadece zayıfladım azcık kaslandım okadar sadece oda kol ve ayak diğer bölgeler hala eksik ve kol göğüs vs çalıştıgımda çalıştıktan sonra ağrı olur normalde ama bende olmuyor sizce yalnışmı çalışyıorum ?

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    (şunuda ekliyim ağrı yeni başlayan yada uzun bi ara verio tekrar başlayanlarda olur kişiye bağlı 1 hafta 1 ay arası değişir)
    olmuyor diye bişey yok emin ol spora başlamışken benim kadar umutsuz olamazdın 55 kiloluk bir ektoydum şuan 82 kg yim parçalıyım.
    yeni başladığın yalnışlarla dolu bir spor hayatın var.
    bi kere sana verilen programdaki tıp fakültesi kitapları gibi bi ton hareket yazar ve hepsi overtraining.
    türkiyedeki programlar genelde böyle yazılıyor o yüzden dikkat et bu işi bilen hiçkimse salondan verilen programları kullanmaz. insanlara zaman kaybettiriyorlar.
    bi kere hem kendimden hemde çalıştırdığım insanlardan söyleyeyim günde bir adeleyi geçmemen gerek ikinci adeleyi girdiğinde ilk adele soğur insülini coşturur küçülme yapar zaten bu ikinci adele işini sabirsiz insanlar çıkarıyor yılların işi bu milim milim. idmandan sonra uyuman gerek. mutlaka yumurta et yemen gerek. whey kullanman gerek.
    adam salona bi geliyor yeni başlamış 12 tane hareket yapıyor aylardır aynı sıfır gelişim turkiyedeki salonların kafasını anlamak cidden zor. yeni başlayanlara veriliyor fullbody program ama 3 aylık bi süre o adam 1 sene aynı programı yapıyor yazık insanın emeğine.

Son düzenleme: 17 Şubat 2019
  3. bywalkers

bywalkers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki kaslarim niye agirmiyor bilgin varmi yeni antreman programi ayalardim kendime ama hala agirmiyor

4. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    yukardada ekleme yaptım ağrı yeni başlayan yada uzun bi ara verip tekrar başlayanlarda olur kişiye bağlı 1 hafta 1 ay arası değişir. ağrılar ilk aylarda olur yani sen 7. ayımdayım yazmışsın normal.

5. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan sonra çalıştığın kas grubunda en ufak ağrı hissetmiyorsan antrenmanında sorun vardır. Ya hissederek,nizami yapmıyorsun, ya dinlenme sürelerin fazla, ya çok ağır girip hızlı hızlı, nizami yapmıyosun, veya hafif giriyorsun. İnternetten programındaki hareketlerin hepsinin yapılışına tek tek bak ve tamamen onlar gibi yap.
    Hareketleri hissederek ve yavaş şekilde uygula. Hareketin negatifini daha uzun süre yapmanızı öneririm. ( Kaldırırken 1 saniye ise indirirken 2 3 saniyede indir. )

6. bywalkers

bywalkers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Denicem teşekkürler

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle ağrı olmak zorunda değil, ağrı ile gelişim arasında en ufak bir bağlantı da yok. Adı üstünde ağrı hoş ve istenen bir şey değil, mazoşistlik varsa onu bilemem tabi. "No pain no gain" eski efsanelerden kalan bir söz ki bu kas ağrısından ziyade antreman sertliği için söylenmiştir. Kas istiyorsan yemek yiyecen. Sadece zayıfladım dediğine göre beslenme kısmında sorun var denebilir. Önce onu çöz sonrası daha güzel olur.

8. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Demek istediğim şeyi anlatamamışım. İdmandan sonra direk ağrır kolunu kaldıramazsın kası kullanamazsın anlamında söylemedim ben onu.
    Göğüs çalışırsın ve antrenmanın ertesi günü kas kendini recovery ederken üst göğse bastırınca bir acı hissedersin ya ben ondan bahsediyorum. Ki bu dediğim her kişide olmayabilir illa olacak diye bir şart yok, fakat kasa yeteri derecede gerilim vermiyor da olabilir ben bunun farkına varabilsin diye o mesajı yazdım. Bu arada üslubunuza dikkat edin şurada arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üslubunuz beni rahatsız etti.
    Ayrıca ağrı sadece yeni başlayanlarda olmaz. O dediğin hamlık ağrısıdır. Sanırım "DOMS ağrıları" diye bir şeyi hiç duymadın. Bunları bilmeyip bana burada cahil muamelesi yapman da ironik. ;)

9. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Heraxles çok güzel yardım etmeye çalışmış ama endokrinoloji konusunda yanlış 2 bilgi vermiş.
    1) İkinci kas grubunu çalışmaya başlamak ile hiperglisemi zamanında salgılanan insülin ne alaka?
    2) İnsülin vücudun en güçlü anabolik hormonudur. Aksine hipertrofiyi destekler, mesela glikozun kasa girmesini sağlar.

10. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    düzelttiğin iyi oldu dostum sınavlara hazırlanıyorum ufak tefek hatalar olabiliyor kafam sınavda sağol düzelttiğin için.

11. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Rica ederim başarılar size.

heraxles bunu beğendi.
  12. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    programın ne olursa olsun 200 tekrarı geçmesin
    mesela;
    10 x 5 = 50
    10 x 5 = 50
    10 x 5 = 50
    10 x 4 = 40
    10 tekrarda ısınma desek
    toplam 200 tekrar etti.
    sırt ön kol gününü düşünelim mesela
    cable pulldown
    seated cable row
    back extension
    dumbell curl

10 numara sırt önkol günü bence

13. bywalkers

bywalkers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben direk bütün vucut yapıyorum sence senin dediğin gibi 1 güne 2 bölgeyimi koysam ?

14. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bildiğim kadarıyla araştırmalar en verimli çalışmanın 1 günde 2 bölge ve 1 haftada 1 bölgenin 2 kere çalıştırılmasından yana

Sayfayı Paylaş