Kas-Protein Sentezinde Karbonhidratların Önemi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bboyerman tarafından 22 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bboyerman

bboyerman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sistem Yöneticisi
    Yer:
    Bursa
    Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak fakat önce kendimi tanıtmak gerekirse ben, 26 yaşında, 167 cm boyunda, 65 kiloda olan, yeni başlayan ve beşinci ayında olan bir sporcuyum. Benim hedefim; estetik, fit bir görünüm elde etmek. Bu yüzden spora başlarken önce bulk yapayım hacim kazanayım daha sonra define olup yağ yakarım mantığında değil de hem kas kütlesi artışı hem de yağ yakımı hedefi doğrultusunda çalışıyorum. Kısacası Clean Bulk yapıyorum.

Şimdi soruma gelecek olursam antrenman öncesinde karbonhidrat alımının önemini hepimiz biliyoruz. Antrenman sırasında güçsüz kalmamak için, bitkin düşmemek için enerji depolarımızı doldurmamız gerektiğinden hepimiz hemfikiriz. Peki ya antrenmandan sonra karbonhidrat almayıp sadece protein kaynaklı beslenirsek ne olur? Bunun artıları eksileri nedir? Yağ yakımına etkisi nasıl olur? Yoksa bu durum sadece kardiyo antrenmanları için mi faydalı olur? Ağırlık antrenmanı sonrası karbonhidrat alınmazsa ne gibi sonuçlar ortaya çıkar? Ben bir yerde "Amino asitlerin kas hücrelerine taşınmasını sağlayan karbonhidratlardır" gibi bir cümle okudum. Bu ne kadar doğru? Bu konuyu çok merak ediyorum tecrübeli bilgili sporcu arkadaşların bilgisini fikrini merak ediyorum açıkçası.

İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş