kas oranım devamlı azalıyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve temogra tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhabalar, bu sporu gerçekten severek yapıyorum. ama beslenmeme rağmende devamlı kas kaybına uğruyorum. ilk ay hocamın diyeti ile 800 gr yağ,400 gr kastan verdim. sonra kendi beslenme programımı uyguladım. sonucunda 1,1 kg yağ verip sadece 100gr kastan kaybettim. bende bir sonraki ay lor peynirini ve yumurtayı arttırdım, spordan sonra üzüm suyuna başladım. dün tartıldıgımda ise buyuk bir hayal kırıklığı yaşadım. 800 gr kastan gitmiş üstüne üstlük 900 gr yağlanma olmuş. sinirlerim bozuldu. nerede yanlış yapıyorum. yardımlarınızı rica ederim. boy:1.71- kilo:69.800 yaş:29

sabah kalvatısı, ara öğünlerde elma ve sut, haftanın iki günü şirkette çıkan yağsız yemekler, salata yoğurt. akşamları spora gitmiyorsam yulaf ezmesi, yoğurt,taze fasulye, haftanın 3 günü ise öğlenleri, ton balığı,yulaf ezmesi,salata yağsız süt, spordan sonrada 500ml ligtt keif+muz+50 gr lor+50gr yulaf ezmesi, ton balığı yada 4 yumurta. sadece 1 tane yumurta tam olarak tüketiyorum. yağ oranın aşagıya çekmek istediğimden dolayı ayda 1 yada 2 kere pilav ve makarna yine ayda 1 pizza yiyiyorum. bilgilerinizi rica ederim tşk :(

2. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Daha tecrübeli arkadaşlarım yardım edeceklerdir muhakkak size fakat benim sormak istediğim

demişsiniz, bundan önce ne diyet uyguluyordunuz, onu bırakıp hangi diyete geçtiğiniz zaman, yukarıdaki gibi 1,1kg yağ atıp, 100gr da kas attınız?? son sorumda bu ölçümü nasıl yapıyorsunuz sık aralıklarla?

3. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhaba, bundan önce hocamın verdiği 1620 kalorilik diyet yapıyordum.tamamen yağ oranını azaltmak için verildi. yağ oranını %10 düşürmemiz gerekiyordu. bu diyetle kasla beraber yağda kaybettim . %15 e düştü. sonra yukarıda yazdığım programı uyguladım ve 1,1 kg yağ kaybım oldu %14 yağ oranına düşürdüm.her ay salonda ölçüm yaptırıyorum. her ay takibini yapıyorum. ama dünkü ölçüm çok çok farklı çıktı. gecen ay ve haziran ayında yaptığım program linktedir. akşam yemeklerinde ton balığı, yumurta ve tavuk menulerını o anki duruma göre değiştiriyorum. ama antreman saonrası kefir,lor,lulaf uzum suyu standart olarak kullanıyorum.

http://www.ardacimcoz.com/haberler/habervideo/resim/diyet.jpg

zHeMpa bunu beğendi.
  4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    of günlerde sabah kalkar kalkmaz l glutamine kullan ben sana weider l glutamine tavsiye ederim
    bide gece yatmadan önce antrenman günlerinde 30-40 dk önce kullan antrenman sonrası hemen arkasından kullan ayrıca gerekli protein karbonhidrat vs. alamazsan kas kaybı yaşarsın gerekli 5.gün serbest demişsin bu kaçamağa girer :) gece yatmadan önce 200 gr süzme peynir ye veya kazein protein tozu al uyurken kas yıkımı yaşamamalısın

5. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim PM de belirttim, oradanda cevaplarsanız sevinirim.

6. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul

bilgiler için çok tşk ederim. ama benm sıkıntım iki ay aynı programı uyguladıgım halde ( son ay daha fazla protein takviyesi aldım) aradaki farkın aşırı olması. doğal beslenme taraftarı olduğum için belirtilen öğeleri kullanmıyorum. duh

7. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Eco glutamin gh'ı tetiklediğini biliyoruz.
    vucut uyurken gh ürettiğinden gündüz kullanımı doğrumudur?

8. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba @temogra, kahvaltıda tahıl ürünler ( kepek,çavdar ekmeği vb ) neden tüketmiyorsun? 1. ara ögünde ki süt yağsız olan mı? Salata çok yağlı mı? Akşam ögününü anlamadım. Yazarsan sevinirim, kal sağlıcakla.

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kullanımda sabahta yazıyor mf dergisindede aynısı yazıyor ayrıca bende öyle düşünüyordum kullanmadan önce bana kalırsa doğru ve kullanımdada aynısı yazıyor

10. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    selam her sabah cavdar ekmegı var. süt light ayrıca salatada hiç yağ yok. akşam öğünü. o anki duruma gore, yumurta, kefir,lor peyniri,muz,yulaf gevreği. yada tavuk,kefir,lor peyniri,muz,yulaf gevreği yada ton balığı. butun urunler light. dün itibari ile mevcut beslenme programımı değiştirdim. ekteki gibi protein miktarını öğünlere böldüm.galiba artık eski program vücüdümü doyurmuyor gibi düşünüyorum. 1 ay boyunca uygulayacagım program aşağıdadır. bunlara ek olarak öğlenelri çorba var akşamalrıda yağsız sebze yemeği. tşk

http://www.ardacimcoz.com/haberler/habervideo/resim/diyet.jpg

11. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yatarken vücuda yarım ünite gh salgılanır ve yataktan kalkmaya doğru vücut bunu keser.Sabah 4 tablet glutamıne almak faydalı olur.Fakat arkadaşın sorunu makarna ve pilavı minumum seviyede tutması bence.Karbonhidratı tüketmediğin taktirde vücudun küçülmesi çok doğal vede programında yanlışlık yapılıyo anladığım kadarıyla.

12. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Kimse suna deginmemis salonunuzda ne kadar dogru olcum yapiliyor?

13. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    aslında ben bunu düşündüm. ama bir türlü sormadım yada sormak istemedim. 1 ay hersey normalken aynı şekilde yapılan programda hatta aynı sekılde yapılan setlerden sonra bu kadar fark çıkması beni düşündürdü. karbonhidratı minumum seviyede tutma sebebim yağ oranını % 10 çekmek için. belkide yanlış yapıyorum ama yağ hiç almadan 900 gr gibi yağlanma olması beni açıkça düşündürüyor. eger bu ay sonuda yağlanma yuksek , kas hacmi düşük çıkarsada makarna ve pilava yüklenicem gibi. çunku bu ay mevcut programda protein ile ilgili bir sıkıntı olmaması gerekiyor gibi duruyor.

14. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Bence o ölçümleri boşver, belini ve ağırlığını ölç daha sağlıklı olur, moralini de bozmazsın. Ben ölçtüğümde de gün aşırı %18 - 20 arasında gider gelir.. Düz düşününce bu kadar kısa zamanda bu fark olamaz aslında. O anki açlık durumun, günün saati, spor öncesi sonrası, duş öncesi sonrası gibi faktörler ölçümü çok değiştiriyor.

15. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    evet aslında bu şekilde devam etmek moral açısından daha iyi gibi. sabah aç karnına gitmiştim. ozaman aç karnına belimi ölçmem ve çıplak ağırlığımı göz önüne almam yeterli. duzenlı beslenme ve sporla birlikte zamanla vücüt şekillenir ozaman. tşk.

Sayfayı Paylaş