Kas Kaybeder miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GencVucut tarafından 3 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba üstadlar,
    Ramazanda sabah aç karna spor yapsam (kardiyo ve ağırlık kaldırma), kas kaybeder miyim?
    Ramazanda beslenme programımı şöyle ayarladım:
    - Sabah uyandığında kardiyo ve ağırlık kaldırma,
    - Akşam iftardan sonra yine kardiyo ve ağırlık kaldırma, (protein ağırlıklı beslenilecek, az yenilecek)
    - Sahurda 3 yumurta ve 1 domates veya biraz karpuz.

Yukarıdaki beslenme programımım aynı anda kas yapımına ve yağ yakımına uygun mudur?

2. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Eğer sahur ve spor yaptığın zaman arasında çok uzun (6-7 saat) bir süre yoksa vücut kasları kullanmaya pek yeltenmez gibime geliyor. Ama o zaman bazı durumlar ortaya çıkabilir:

1-) Vücudun glikojen depolarının önemli bir kısmını harcayacağın ve kısa bir süre içinde bunları tekrar yerine koyamayacağın için bütün gün ölü gibi gezebilirisin.
    2-) Eğer metabolizması çok hızlı biriysen vücut kaslara yeltenebilir. Dikkatli olmak lazım.
    3-) Zaten o anda kanında ne kadar glikoz bulunacağı meçhul bu nedenle sabah verimli bir antrenman yapabileceğini pek sanmıyorum.

En iyisi iftarda dengeli yiyip iftardan sonra sıkı bir antrenman ve planlanmış bir şekilde protein ve karb. alarak lazım olan kaloriyi tamamlamak ve ramazanı atlatmak. Hem adı bende kalsın birinden şöyle bir şey duymuştum: "Ramazanda kas kaybı yaşar mıyım diye çok kafaya takarsanız eğer orucun içindeki maneviyatı hissedemezsiniz. İbadetinizden keyif alamazsınız."

Tabi ki son karar her türlü senin ...
    Not: Eğer bilgi yanlışlarım varsa arkadaşlar düzeltirse çok iyi olur hem ben hem konu sahibi öğrenmiş oluruz.

GencVucut bunu beğendi.
  3. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    intermittent fastingi araştırmanı öneririm

diez bunu beğendi.
  4. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Onu araştırdım hocam, çok görüş ayrılığı var. Ağırsağlam ve birkaç kanal hariç çoğu kişi kas kaybedeceğimizi söylüyor.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ramazanla ilgili çok başlık var bakabilirsin..

intermittent fasting.de yapılsa ramazanda kas kaybını olmasa da sadece korumayı göze almak lazım..yani en az hasarla atlatmak aslında..bu dönemde kanımca vücudu bakıma almak, çok fazla asidik beslenen vücudun kan değerlerini normale çekmeye çalışmak hatta sindirim sistemini yeni sezona hazırlamak için fırsat gibi görmek lazım..daha alkali gidilerek kan asiditesi düşürülebilir..bunun için bir dönem sebze ağırlıklı gidilebilir..farklı detokslar yapılabilir zira çok yemek yemek özellikle oksidasyon meselesinden dolayı vücudu eskittiği kanaatindeyim..

http://blog.kavrakoglu.com/tag/oksidasyon/

dediğim gibi bu ayı bakım ayı resetleme ayı gibi görmek te fayda var..(flex dergisi ronnie coleman.ın her sene 3 ay ara verdiğini yazardı 2007.lerde)

Sayfayı Paylaş