Kas kaybını durdurmak için neler yapmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kaanzc tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kaanzc

kaanzc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba , ben 19 yaşındayım. Mayıs - Temmuz arası ciddi miktarda kilo vermem gerekiyordu ve bunu başardım. 98 kilodan 80lere indim. Şu anda 78 kiloyum.
    diyetisyene ayda bir kere gidiyorum ve son gidişimde verdiğim 2.60 kilonun yanında 2.70 kg de kas düşmesi olmuş. Zaten farkediyordum halsiz ve güçsüz olduğumu. Neyse diyetisyenim bana protein ağırlıklı beslenmemi söyledi. Ben de öyle besleniyorum ve bugün spor salonuna yazıldım kas dokusunu iyileştirmek için fakat koşu bandı ve bisikleti kullanmama gerek olmadığını söylediler Ayrıca protein tozu kullanarak kas kaybımı telafi etmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Protein tozu önerirseniz hangisi olmalı ? Şimdiden teşekkür ederim :)

2. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Protein tozu önerim Optimum Gold Whey'dir, fiyat+kalite olarak çok iyi ürün. Kas kaybı yaşamanın nedeni protein eksikliği olabilir, yeterince protein aldığına emin ol, kg başına 1.5-2 gr al. Eğer stres yaşıyorsan bu da kas kaybına neden olur, stres kataboliktir yani yıkıcıdr kas kaybettirir. Korku filmi izleme komedi izle çok daha iyi olur. Antrenmanın fazla uzun sürmesin 1 saat idealdir ama bu 1 saatte de sert antrenman yap daha iyi yağ yakarsın. Antrenmandan önce basit karbonhidrat al, aç karnına antrenman yapma ama miden çok dolu da olmasın. Gece yatmadan casein proteini içeren şeyler al lor idealdir, 100 gr yeter. Antrenmandan sonra hemen basit şeker içeren bişey al, muz idealdir antrenman biter bitmez bir tane muz ye ve antrenmandan en geç 45 dk sonra protein içeren birşey al, kasları besle, et idealdir, tavuk göğsü felan. Bunları uygula kas kaybetmezsin, bir de uzun süre aç kalma, yeterli karbonhidrat aldığına da emin ol. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  3. kaanzc

kaanzc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Çok teşekkür ederim bana vakit ayırdığınız için. önerebilerinizi not alıp uygulayacağım.

4. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Rica ederim, aklınıza takılan başka birşey olursa mesaj atın elimizden geldigi kadar yardım ederiz. Başarılar.

ArnoldBody ve kaanzc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş