Kas kaybı, bi bakabilir misiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve muyaepa16 tarafından 23 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. muyaepa16

muyaepa16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim kardeşlerim. 6 aydır fitness yapıyorum. İlk 3 ay tam 3,5 kg kas aldım ve gözle görülür büyük değişimlerim oldu, çalıştığım ağırlıklar arttı. Fakat 1.5 ay önce vücut analizi yaptırmıştım ve dünde yaptırdım. Tam 1.5 kg kas kaybettim ve psikolojim sinirlerim alt üst oldu zaten belli oluyordu kaybettiğim çünkü çalıştığım ağırlıklar düştü. 1-2. aylarda tüm vücut, 3-4-5-6.aylarda bölgesel yaptım. 1 gün git 1 gün gitme yaptım yani hafta da 4 gün gidip 2 gün dinleniyordum.
    Birde 3 kg yağ aldım. Yani 1.5 kg kas kaybedip 3kg yağ aldım. Belli bir amacım vardı düzenli çalışıyordum ve bu sonuç benim sinirlerimi bozdu.Her hafta ağırlık arttırarak gitmeye çalışıyordum . Tam güzel giderken tam 10 gün ara verdim fitness a ve sonra gittiğimde kendimi sönmüş gibi hissettim sonra da bir daha toarlayamadım üstüne birde fitness antranörüm 3x10 yaptığım setleri 4x15 yaptırınca hepten bittim. Bunun sebebi nedir?

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlis beslenme(yetersiz beslenm) / yanlis antrenman ( eksik veya fazla antrenman) / yeterli dinlenmeme ( uyku problemi,kasi dinledirmeme,stres) seç birini. Hastalik yoksa sebep bunlardan biri.

NeverEnough ve muyaepa16 bunu beğendi.
  3. muyaepa16

muyaepa16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uyku problemim var. Bir sorum daha var 3x10 programı yapıyordum 4x15 e geçtim ve çok ağır geliyor bu sıkıntı çıkarırmı önerdiğiniz set sayısı ve tekrar sayısı nedir?

4. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    4x15 nasil bir program sacma sapan birsey birde yeni basliyan birine 4x10 tamam da 4x15in olayini anlamadim. Sen hocanla bir görüş durumu anlat sana sacma sapan programlar yerine basit klasik bir program yazsin.

NeverEnough ve muyaepa16 bunu beğendi.
  5. muyaepa16

muyaepa16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İnternette bir fitness antronörü ile görüştüm 5x5 programını verdi haftada 3 kez 6 ayda büyük bir değişim olcağını söyledi bu yoruma katılıyor musnuz?

6. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme ana faktörü bu işin. Antrenman programlarından ünlü olanları seçerseniz birçok kişide ise yarayanı sizde de değişim gösterir. Yeter ki beslenmeye dikkat edin ve antrenmanların hakkını verin. 5x5i çoğu kişi öneriyor denemedim ama bence gelişim gösterirsiniz.

muyaepa16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş