kas kütlesi kaybetme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pilgrim_father tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaklaşık 4 yıldır vücut geliştiriyorum. ilk 2 sene vücudumda gözle görülür gelişme oldu ama sonraki iki sene vücudumun bırakın yerinde saymasını gerilemeye başladı. 5 ay önce ara verdim ve 5 ay aradan sonra yine başladım gittiğim salonda ölçüm yapıldı ilk başta, sonra 1 ay 3 haftası adaptasyon olmak üzere çalışmaya başladım 1 ay sonra yine ölçüm yaptık 4 kilo almışım ama 2.7 kilosu yağ olarak ve kas gücüm 1 ay öncesine göre gerilemiş 5 aydır spor yapmadığım halde ölçtüğümde daha iyi çıkan kas gücüm 1 ay sonra daa düşük çıktı (bu arada 187 cm boyundayım 79 kilo oldum 4 kilo aldıktan sonra ve ektomorf vücut yapısına sahibim)bende farkediyorum kas kütlemin düştüğünü cünkü giydiğim kıyafetler bol gelio ama yağ olarak kilo alıyorum . bunun sebebi ne olabilir sizce

2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Öncelikli olarak ölçümleri nerde yaptınız?Salonlardaki aletlerde yaptıysanız sonuçları yanlış veriyo diyebilirim.Yağlanmanız beslenmenizden kaynaklanıyo olabilir.Beslenme programınızı yazarsanız daha iyi bir değerlendirme olur.

3. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet salonda yaptım baskül tarzı bi alet bencede yanlış ölçüyor sonuçta 5 ay spor yapmadan ölçüldüğümdeki kas kütlem 1 ay spor yapmış halimden daha fazla. beslenmemi tamamiyle doğru şekilde yapamıyorum tabiki ama ona yakın yapmaya çalışıyorum. spor yapıcağım günler kahvaltıda 5 yumurta yiyorum bi tanesini sarısıyla beraber gerisini sadece beyazıyla yiyiorum, yarım ekmek arası peynir, ve yulaf ezmesi, öğlen makarna ve yanında ne olursa sebze veya et, öğleden sonra yine makarna veya pilay yanına protein içerikli besin , akşam yemeğimde ise belli bir besin yok yine pilav makarna ve yanında sebze veya et.

Sayfayı Paylaş