Kas kütlesi arttırıp yağ oranı düsürmek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve _fitmay_ tarafından 24 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _fitmay_

_fitmay_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Oncelikle bir bayanim 172 60 kiloyum yag oranim 23 ne yazik ki fazla biraz. Hocam hacim icin kastan kilo almam gerektigini ve yagi %4 indirmem gerektigini söyledi yani hem kilo alip hemde yağ oranimi düsürmem gerekiyor. Bunun icin ağırlık antremanlarindan sonra hiit yapiyorum, off gunlerimde kardiyolari arttiriyorum. Beslenmeyidd antreman günleri fazla kalori alarak, off gunlerdeyse ihtiyacim olan miktarda alarak yapiyorum. Makrolarin hesabini yapiyorum. Yani sorum, bu sekilde kas kütlemi arttırıp yağ oranımı düşürebilir miyim?Haftada 2 gun alt 2 gun üst bölge calisiyorum yani toplamda 4 gün. Ve piramit sistemi uyguluyorum 12 10 8 6 seklinde ağırlık arttırıp tekrar düsürmek. 1-2 ay 3x15, 4x12 gibi tekrarlarla calistim ama ağırlık arttıramadığım için piramiti denemeye karar verdim gercektende ağırlıklarımı arttırabiliyorum. Yorumlarinizi bekliyorum:)

2. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Hem kilo alıp hemde yağ oranıni düşürmen olanaksız.

3. _fitmay_

_fitmay_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kiloyu kastan alirsam düsmez mi sonucta kas kütlesi arttinca yag oranida düsmüyor mu

4. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Kas ve yağlar birbirinden farklı yapılar,birini yaparken diğerini eksiltemezsin.

5. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bendede aynı problem var yağ yakıcam derken kas kaybediyorum sanırım,cardioyu azaltıp kas yapayım derken hacimleniyorum bi dengeyi kuramadım çözemedim sanırın en önemlisi beslenme düzeni ki en zor kısmıda o ne kadar ne almam lazım macro değerlerim ne olmalı vs bilmek gerek :( nasıl bilicez ki :( ve ayarlamakta cok zor

6. _fitmay_

_fitmay_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    MyFitnessPal diye bir uygulama var günlük makro değerlerini oradan hesaplayabilirsin, günlük kalori ihtiyacinida baya kullanisli bir uygulama tavsiye ederim :) Dedigin gibi beslenmeden geciyor haftada 4 gun ağırlık antremanı yapıyorum ve fazla kalori alıyorum o günlerde, antreman sonundada muhakkak hiit yapiyorum. Kalan 3 gündede (off günler) ihtiyacim olan kadar kalori aliyorum ve sırf kardiyo yapiyorum (yuruyus vb) Gercekten buyuk sabır ve disiplin gerektiriyor. Yağ yakıcam derken kas kaybetmenin sebebi gereğinden fazla kardiyo yapmandır ve beslenmeni eksik yapmandir ozellikle proteini eksik almaman gerek. Zamaninda bende kardiyolarla boğuşurdum o şok diyetlere bulaşırdım ve gercekten yağ kaybetmek yerine kas kaybi yasadim iskelet gibi olmustum kuru bi zayifligim vardi yağ oranımdada düsme olmamisti. Simdi yine ağırlık antremanları sayesinde toparlandim:) Ben kendi dengemi boyle kurdum bakalim 1.5 ay sonra tekrardan ölcüm yaptiricam sonuc ne olcak:)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ocak 2017 ---

Egeden bunu beğendi.
  7. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Saf kas alamazsın , kas alırken yanında su ve yağda alınıyor.

8. _fitmay_

_fitmay_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Egeden bunu beğendi.
  9. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Gösterdiğiniz bayanda kas kütlesi yok zaten sadece sıkı bir diyetle sizde bu vücuda kavuşabilirsiniz. Fazla imkansız değil sadece sabır

abseto bunu beğendi.
  10. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Evet o kadın baya fit kas yok denemez ama az yani,ben sanırım suan o kadınn 60 kiloluk hali gibiyim ama işte kilo alıpta 62 kiloluk hali gibi olmak için cidden bu beslenme işini ciddi yapmak lazım yoksa kilo alırsın almayada kastan olmazsa yağlanırız ki hiç istemeyiz bunu :( yaa hiit yaparken kas kaybetmemek için Bcaa suplement falan almamız lazım sanırım çünkü bende tartıda yada ölçülerimde küçülme oldu ama sanki eski sıkılığım ve gücüm kalmadı gibi kastan kilo vermişim bariz, ama beli inceltmek içinde kilo verirken yağ vercem diye kassakta ister istemez kastanda gidicek,zor iş vallaaa aynı anda yağ yakıp kas inş etmeye çalışmak hele biz bayanlar için,sanırım şuan tek yapabilceğimiz düzenli egzersiz ve beslenmeye dikkat edip zamana bırakmak herhalde min 2 3 aylık çalışmayla toplarız :)

Sayfayı Paylaş