Kas Gelişim Problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sideffect tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sideffect

sideffect Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar iyi günler,

3 aydır bu sporu yapıyorum. Takviye olarak nitrotech hardcore ve multipower l-carnitine kullanıyorum. haftada 3 kez 4 km kadar kardiyo yapıp daha sonra da hocamın verdiği çalışma programını uyguluyorum. Geçen ölçüme girdim başladığımda yağ oranım %18di şuan %10a kadar düşmüş buraya kadar sorunum yok ama kaslarım aksatmadan çalışmama ve takviye almama rağmen %4 büyümüş ki incelediğimde neremin ne kadar geliştiğini anlamak da çok zor. Hocam bu gelişimin yavaş olduğunu söyledi, fakat ayrı bir program kullanmaya başlamadım daha, benimle aynı başlayan arkadaşlar şimdi kg yükseltmeye başladılar. Ancak ben ne kadar kassam da 5kg ile başladım şuan 10kg a kadar çıkabildim ancak tekrar setlerinde gücüm kalmadığı için düşürmek zorunda kalıyorum. Evde sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum fakat günde 2 öğün yemek yeme fırsatım oluyor. Açıkçası buradaki hocalarımdan yardım ve tavsiy bekliyorum, disiplinli şekilde 3 ay boyunca çalıştım ve aldığım sonuç beni bayağı hayal kırıklığına uğrattı.

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    spor salonlarındaki ölçüm aletleri her zaman güvenilir sonuçlar vermez.gün içerisinde farklı saatlerde teste girseniz bile farklı çıktığı oluyor.

kaldıki 3 ayda %4 büyüme ay başına %1 den fazla bir büyümedir ve düzenli olduğu şekilde 1 yılda % 15 e yakın bir gelişim demektir.

3. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Gelişiminin yavaş olması yanlış bir programdan kaynaklı olabilir veya genetik , ağırlık konusunda ise başkalarının neler yaptığına fazla takılma 10 kg ağır geliyorsa daha düşük bir kilograma inerek çalış.

Sayfayı Paylaş