Kas Boyu vs. Kas Kalınlığı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mr.Ceket tarafından 28 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mr.Ceket

Mr.Ceket Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba,

Belki sorduğum soru çok cahilce olacak ama, acaba kas boyunu arttırmak (uzatmak) mümkün mü? Eğer mümkünse kas cidarını arttıran egzersizlerle arasındaki fark nedir? Neden uzar? Ya da kas boyu, kalınlık arttıkça oluşan iç basınçtan dolayı mı uzar? Yoksa böyle bir şey yok mu?

Şimdi bu soruyu neden soruyorum söyleyeyim. İzlediğim videolardan birisinde uluslararası bir erkek manken (örnekteki değil), kasların boyunu uzatan egzersizleri tercih edin, genellikle vücut ağırlığınızla çalışın demişti modellik için. Ben de şahsen çok bulklı gözüküp kavisli kaslara sahip olmaktansa daha doğal duran, ancak sedanter bir insanda olmayan kas kütlesine ve yağ oranına sahip olmak isterim. Bir çoğumuzun da aslında bunu istediğini düşünüyorum. "Ottormode" dan hallice, ancak o kadar da cılız değil tabi hedefim. Biraz daha yeterli miktarda bir kas kütlesi, düşük yağ oranı. Örnek olarak şekilde görüldüğü gibi Nick Bateman ve saz arkadaşları favorimdir.

Fark ettiyseniz çok çıkıntılı abartı kaslara sahip değiller. Ancak kas kütleleri azımsanmayacak kadar fazla vücut ağırlıklarına nazaran.

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kasın origo ve insertio dediğimiz tutunma noktaları sabittir, bunu değiştiremezsin. Ancak kasın büyümesi zaten mikro yırtıkların tamiri ile gerçekleşir, belki uzama ile bu kasıt edilmiştir.

Estetik olarak herkesin bakışı ayrı. Kimisi de ayı gibi sever. Kişisel bir şey.

Despa bunu beğendi.
  3. Mr.Ceket

Mr.Ceket Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım, o zaman düşük yağ oranıyla doğru bölgelere odaklanılmış, yeterli bir miktarda kas kütlesini verecek bir çalışma gerek bu vücut için. Resimden gördüğüm kadarıyla omuz ve trapez başta olmak üzere, V-Typer ilüzyonunu güçlendiren bir sırt ve core bölgesine odaklanmak lazım. Göğsünün küçük olması genetik. Tabi bence yine bu görünümü sağlayan şey %60-70 düşük yağlı olması.

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Dediğin gibi olay düşük yağ oranı ile alakalı. Ancak şunu insanlar çok karıştırıyor: sixpack görüntüsü güçlü bir core bölgesi anlamına gelmez. Bodybuilder ve Powerlifter kişiler arasındaki en temel görüntü farklarından biri de burada meydana gelir. Yağ oranı düşük bile olsa PL yapan kişilerin bel bölgeleri çok kuvvetli core bölgesi nedeniyle kalındır. Ki bu şahsi olarak benim en estetik bulduğum görüntüdür. Ancak genel güzellik algısı olan V görüntüsü için incecik bel ve geniş omuzlar gerekli. Şahsen bunu ben sevmiyorum ancak insanların tercihleri farklı olabiliyor.

5. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Kas boyu uzaması derken sanırım genel olarak bicepsler için istenen bir şeydir bu. Benim bicepslerim kısa. Eskiden çok çirkin duruyordu. Gerçi şuanda çok iyi değil ama ölçü aldıkça daha da oturdu yerine. Uzadı mı dersen bence uzamadı ama eskisi gibide değil. Mesela Jeff seid de kısa biceps genetiğine sahip ama o kadar dolu ki bu işin içinde olmayan kimse farkedemez.
    Belki de uzamıştır bilmiyorum :)
    Eğer uzunluktan kastın göğüs kası gibi genişlikse, bence o da pek değişen bir şey değil ama ölçü aldıkça yerine oturuyor kesinlikle. Kısalığı kafana takmıyorsun.
    Resimdeki arkadaşların fiziği tam günümüz kızlarının beğendiği tarzdan. Fotoğrafta on numara çıkmıslar ama Nick in bi miktar daha kas koyması daha iyi olur çünkü burada açı, ışık ve bronzluk nedeniyle süper çıkmış fiziği, farklı açıda, ışıkta eminim bu kadar iyi değildir. Belli etmesi için ***bence*** bi miktar daha kas gerek şahsi fikrim :)

Sayfayı Paylaş