Kas Agrısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gameofthrones tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba;
    Haftada 6 gün salona gidiyorum,düzenli bir şekilde 5 ya da- 6 ögün tüketiyorum(güne bağlı olarak) ve uyku düzenim olması gereken gibi en az 8 saat uyuyorum
    (pzt-chest-latissimus)(salı-Deltoid-Legs)(çarşamba-Biceps and triceps)(perşembe-off)(cuma-chest-latissimus)(cmrtesi-deltoid-legs)(pazar-biceps and triceps)

Gögüs çalıştığım günler gögüs kaslarımın çalıştıgını hissedemiyorum ve herhangi bir kas agrısı olmuyor forumda araştırmama ragmen aydınlatıcı bir bilgiye ulaşamadım.Bunun hakkındaki yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum

2. FitnesEmre

FitnesEmre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kendine 2gun zaman ayirmani tavsiye ederim vucutunu çok yoruyorsun

3. frknakr

frknakr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kaslar dinlenirken gelişir diye biliyorum. Haftada 3 gün ağırlık çalışmanı 1 günde kardiyo+karın çalışmanı öneririm.

4. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aslında antremandan 24 saat sonra gögüs kaslarıma dokununca hafif bir acı hissi oluyor ancak çalışma esnasında herhangi bir kasılma veya acı hissetmiyorum bazen sadece omuz başlarımda agrı oluyor çok az

5. Nyx-

Nyx- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yaptığın spor kadar yediğin yemek ve dinlenmende önemli
    Programın çok yoğun

6. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yemek düzenim çok düzenli ve kaslarımın daha çok farkına varmaya daha çok çalıştıgım bölgeye motive olmaya başladım ve kaslarımı daha iyi hissediyorum çalışırken

7. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Baslarda herkeste olur fakat gogus kasi gelistikce agirligi eline aldiginda tak diye goguslere yapistigini,hatta arada kollarin bile devreden ciktigini hissetmeye baslarsin.Agriya gelince hamlik doneminden sonra genelde agrilar azalir eskisi gibi olmaz ama yuksek agirliklarla calisirsan istedigin kadar beslenmen saglam olsun 3-4 gun gogus agrisi bile cekebilirsin emin ol.Herkesin calisma sekli farklidir ama bende sonuna kadar zorlayanlardanim ve pazartesi calistigim gogus persembeye hatta cumaya kadar rahat agriyabiliyor.Genelde makinelerde cok agir girerim cunki bench kadar tehlikeli degil ve guvende hissediyosun agirligin dusme durumu yok cunki o yuzden ben makineleri hep en yuksek agirliklari basmak icin kullaniyorum

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Dünyanın en düzgün beslenmesinide yapsan, en iyi uykusunuda çeksen haftada 1 gün off çok az, program ağır bence haftada max. 4 gün gitmelisin. Göğüs benimde başlarda hiç ağrı sızı vs. olmuyordu doğal olarak insanı acaba gelişmiyormu şüohesine düşürüyordu ama bi süre sonra ağrısını çekeceksin ama çok güzel bişey değil :D

9. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aslında az önce forumda araştırma yaparken gögüs çalışmalarımda baskının omuzumda agrının sebebi rotator cuff '' zedelenmesiymiş bu konuda bilisi olan ve neler yapmam gerekenleri söyliyebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum

10. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bu rotator cuff dalgası bende 2 hafta önce kolumu kaldırırken kendi kendine oldu 2 gün sonra geçti ve omuz çalışırken omuz press yerine dambılla arnold press yapmaya çalış. Düz press lerde kollar yanda old. için daha çok zorluyor ve sakatlayabilir. Ama arnold press te kollar önde ters ve önde havaya kalktığı için bi sıkıntı yaratmıyor.

Bide sana önerim:
    Hafta 1 bölge 2 kere çalıştıracağına, haftada 1 kere çalıştır ama çok iyi bas. Yani sınırlarını zorla.

11. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler oncelikle bench presste yaptıgım hatayı düzelttim ancak yinede nüksedebiliyor bazen ve arnold press yapıyorum ve omuz günlerimde skıntı oluşturmuyor sadece gögüs g
    ünlerimde skıntı yaratıyor
    teşekkürler önerin için :)

Sayfayı Paylaş