Kas Çalışmadan Gücü arttırmak ?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve tetik34 tarafından 15 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar öncelikle kas geliştirme başlama amacım Vücudu & Dayanıklılığı güçlendirmekti uzun süre evde ağırlık çalışmama ve barfiks çekmeme rağmen beklediğim gücü alamadım .

Kas Gelişim hayatımı şöyle özetleyim;
    Öncelikle kasa öylesine başladım 6. sınıfa gidiyordum ozaman 2 kilo ile başladım ben ozaman hafif kilo yüksek tekrar zannederdim sonra sonraki senenin kışı kaldı 3 kilo aldım 3 kiloyu elime alınca nedense ağır geldi sonra devam ettim 4 kilo ya geçtim aradan 3 hafta sonra bu sefer 6 kilo aldım kol un yağ oranı baya eridi sıkar sıkmaz artık damarlar patlıcak gibi oldu 6 kiloyla çok devam ettim ve omuz sırta geçtim barfiks demiri aldım baya yükseğe takıp hergün sınır koymadan yapmama rağmen 3 ayın sonucunda bir sonuç yine alamadım . okulda arada şakalaşırken birbirimize omuz atıyoruz ya arkadaşım benden zayıf olmasına rağmen onun vücudu bana çok ağır geldi tüm vücudumu kastığım halde kendim zayıf halka oldum. Sonra o akşam hemen yakındaki avm ye gittim 8 kilo aldım 8 kilo kol kalınlığımı çok arttırdı 54 kilo olmama rağmen kol tişörte sığmıyor . bilek güreşinde gene fena değilim ortalama bir sınıftan sadece beni 2 kişi alıyor onlarda yapıca benden daha iri olanlar. ama böyle itiş kakışta çok güçsüzüm aniden bir kavgaya girsem bunca uğraş boşuna olucak .

Şimdi Kas çalıştırmadan Vücudu güce alıştırmak.
    ben deli gibi kaslı olmak istemiyorum sadece gücü arttırmak istiyorum bunun için el yayı aldım birtanesi 15 kg sabit ağırlıktı bununla uzun süre yaptım etkisini gördüm elini sıkmadan sertleştirmiyor ama bilek güreşinde kavrama gücünü arttırıyor . Sonra dedim biraz daha ilerliyim 20 kilo ağırlığına kadar ayarlana bilen varmış onu aldım tekliydi çok hafif geldi sonuna getirdim amma velakin 4. gün o yayın takılı olduğu yer ikiye ayrıldı dandik dündük şey yapmışlar sinirim bozuldu.
    LÜTFEN şu Stronflight 5x5 programını önermeyin bu bana göre çok sağlıksız özellikle yaşıma göre ayrıca salonda yapılır salonda benim yaşıma yaptırmazlar zaten çok enerji harcanıyor kalp büyümesine yol açar . vücudun şeklini bozar boyu uzamasında sorun yaşanır, Kol kalınlığı artar kol kalınlığı artınca millet sonra birini bilek güreşinde almayınca diyor bu iş kasla olmuyor . ve kol ve ayak uzunluğu biçimsiz olur.

Bizim okulda biri var doğudan eğitim için buraya geldi aynı boydayız oda benden biraz daha zayıf ama çok güçlü çok zayf ama çevik . bilek güreşinde kolu öyle sert geliyorki bende dahil herkezi langırt diye deviriyor kas çalışmamış ayrıca hiç kaslıda görünmüyor bu kadar genetik nasıl olur ya :)

Sizce ağırlık çalışmadan güç arttıramazmıyım mesela halat tutup sallayarak gibi ?

Son düzenleme: 15 Aralık 2015
  2. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    evde çalışarak kayda değer kuvvet kazanamazsın , yüksek ağırlıklarla çalışman gerekiyor.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  4. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Sadece güç kazanımını ben de istiyorum ama olmuyor. Tam olarak kas güce eşit olmasa da, güçlenirken kaslanırsın.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    6 kilo aldım kol un yağ oranı baya eridi sıkar sıkmaz artık damarlar patlıcak gibi oldu,
    54 kilo olmama rağmen kol tişörte sığmıyor,
    Şimdi Kas çalıştırmadan Vücudu güce alıştırmak,
    ben deli gibi kaslı olmak istemiyorum,
    Stronflight 5x5 programını önermeyin bu bana göre çok sağlıksız ,
    benim yaşıma yaptırmazlar zaten çok enerji harcanıyor kalp büyümesine yol açar,
    vücudun şeklini bozar,
    Kol kalınlığı artar kol kalınlığı artınca millet sonra birini bilek güreşinde almayınca diyor bu iş kasla olmuyor,
    kol ve ayak uzunluğu biçimsiz olur,
    Sizce ağırlık çalışmadan güç arttıramazmıyım (sadece buna cevap vericem,hayır :) )

neverbackdown. ve doxux bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yay işinde profesyonel Tuğrabozan , reklam gibi olmasın ama ben onu kullanıyorum 124kgye kadar artırılabiliyor , ben hala 46 kgdeyim :D ve öyle sıkamıyon ha çok zor birşey.60kg var onu bazen 1 kere sıkıyorum oda es kaza :D
    Gelelim sorularına 54 kilo adam üflesen uçar ama lise orta okul ego olaylarına ben pek girmek istemiyorum , kendini ezdirtmezsen birşey olmaz çocuksu tavırları geçersen felan bilemicem ona pek birşey söylemek istemiyorum.
    Gelirsek güce , genetik insanların kendi kendilerini avutmak için söyledikleri bir yalandan ibarettir.Neden böyle diyorum , dünya örneklerle dolu olmasına rahmen bilek güreşiyle ilgili incecik bir örnek vericem.Dev gibi bir kolu olan Denis Cyplenkov'u ve daha birkaç böyle dev kolu alan kişileri bilek güreşinde yenebiliyorsa insanlar , bu onların çalışmamasından değil , onlardan iyi olunabileceğinin bir kanıtıdır.Teknik daha iyi olması , antremanların daha disiplinli-daha doğru-daha destekli vbz yapılması bu parametreye birçok şey girebilir.Ama sabit şeyler 1 Antremandır , 2 Tekniktir bilek güreşinde ve lisede-üniversitede farketmez tekniği bilmeden çoğu kişi yapar bu maçları yani hatandan yenilirsin.Adam senden belki biraz güçlüdür ama tekniği bilmen onu yüksek ihtimal yenmen anlamına gelir.Bilek güreşi teknikleri yaz izle , 54kg biri 100kg birini yenebilir.Daha bir sürü örnek var Engin Terzi bilek güreşinde 75kg sikletinde uzun süre Türkiye'de galibiyeti kendinde tutuyor mesela nası oluyor bu , adam bu işin bilgi ansiklopedisi noluyor , antreman yapıyor , doğru antreman yapıyor , düzenini kesmiyor hala o yaşta şampiyon oluyor 75de biri gelip onu yenemiyor.ENGİN TERZİ Türkiye'nin en iyi bilek güreşi genetiğine sahip diyip geçip atarsanız sizle işimiz olur , adam açıklıyor kızlar beni yeniyordu diye...Neyse sadede gelicem çok konuştum.
    Antreman yap , calisthenics yap aradığın gücü bulucaksın , AMA antremanı düzenli yap ! Ve yap , bu hususta yapıcam , edicem dumbell alıcam yok.Antreman yap , calisthenics yap , ekstra 2gün bilek antremanı yap , 1 gün teknik çalışabilcek klüb biyer bulamıyorsan , bir arkadaş onuda bulamıyorsan artık çözümü alet yapıcan ucuz yollu öyle yap (2haftada bir bir arkadaşınla 30 dakka maç yapsanda olur)Bu kadar program program demene gerek yok , neti arattır engin terzinin antreman örneği geziniyor ordan bileği al , calisthenics araştır basic program örneği al , araya ağırlık hareketleri ekle tamamdır...
    Güç ağırlıkla kazanılır powerlifting vbz sporlar bunu yapar ama sizin aradığınız güç dünya şampiyonu olmak değil , belli seviye kendinizi güçlü hissetmek bunu calisthenicsdeki çalışma rutini olduğunca getirir , düşünsene 80kgsin 10 tane amudda şınav yapıyorsun , 3 tane alkışlı çıkarabiliyorsun vbz vbz uzar gider , tek kol barfiks çekiyorsun 8-9 gibi gibi bu dediklerim çalışalarak yapılacak şeyler , senin aradığın gücü tahsis eder bunlar , illa raw bench presste 200kg görücen diye birşey yok.Burda yarışmaya hazırlanmıyoruz....

Dip Not : Dev koldan kastım denis sol kolu büyük doğmuş...Olası ilginç genetiksel baskınlıkları söylemek istedim...

Son düzenleme: 6 Nisan 2016
    abseto bunu beğendi.
  7. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Senin tarif ettigin sey şu;"Yer çekimsiz ortamda çilek yiyim ama muz gibi gelsin."

berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    :)

9. balyoz1995

balyoz1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güreşe başla

10. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bütün kaslar büyüdü bir tek kalp kaldı :):):)
    15-20 yıldır bu işi yapan profesyonellerin kalbi değirmen taşı gibi olması lazım senin dediğine göre.

berkay7743 bunu beğendi.
  11. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    böyle bir konuyu açmışım vay be artık VG yi hiç düşünemiyorum

Sayfayı Paylaş