Karnı ağırlıkla çalıştırmak?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba 6 aydır fitness yapan biri olarak karın kaslarımı geliştirmek için uğraşıyorum zayıfım hatları çıktı ama yeterince belirgin değil. bir yerde okuduğuma göre karın kasları en iyi ağırlıkla ortaya çıkarmış ben hep vücut ağırlığımla çalışıyordum. bugün bir videodan bakarak evde çakı hareketini yaptım ağırlıkla. 2 kg ile yaptım. antrenörüm iki kgden daha ağır bir ağırlıkla çalışırsan karnı, omurganı sakatlarsın dedi. Cidde'n 2 karın için iki kgdan daha ağır mı dumbell ile çalışmak bayanların omurgasını sakatlayabilir mi? birde başka hangi karın hareketlerini ağırlıkla çalışmamı tavsiye edersiniz?

2. jasmine_

jasmine_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    2 kg baslangic icin normal, bir hafta bile gecmeden bu kiloya vucudun alisacak ve o zaman daha agir dumbelllar secebilirsin. kaslar adaptasyon ile buyur, o yuzden ne kadar zor kosullar verirsen (ama yavas yavas) ona alismak icin gelisecektirler. Tavsiyem caki hareketini ayagina agirlik baglayarak calisman. Kollarin kuvvetliyse dips de calisabilirsin.

Sayfayı Paylaş