Karin bolgesindeki yaglar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Nazan tarafından 5 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Nazan

Nazan Guest

ya despo sen bu isin prine benziyosun;
    sana bikac bisi sormam lazim!
    su karin cevresindeki yaglari cabuk eritebilcek bi olay varmi? bende yaklasik iki aydir basladim bi spor salonuna, ama cok yardimci olcak kisi yok etrafta, varsa da zaten tanimiyorum :D
    Isin acikcasi bu isle daha onceden hic ilgilenmedigim icin aletleri bile nasil kullanacagimi adam gibi bilmiyorum...yeni yeni ogrenmeye basladim iste...
    Bana verebilecegin tavsiyelerin varmi? mesela nelere falan dikkat etmeliyim?
    Simdiden cok tesekkurler

hayaletfilo bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Selamlar,
    Karin bolgesindeki yaglarini ne kadar surede aldigini soyle bir dusunelim.En kisa zaman zarfi olarak 1 yil diyelim.Bu 1 yilda alinmis olunan kilolari sence ne kadar surede verebilirsin? 1 ay? ,3 ay?
    Bu tamamen senin beslenme programinla birlikte yurutmus oldugun egzersizlerine bagli.Calismis oldugun fitness Center'daki antrenor seni 1 e 1 gorebildigi icin sana uygun antrenman programi (yada zayiflama programi) verebilme sansi daha cok.ben buradan simdi sana ne desem hikaye..Yalniz sunu diyebilirim...

Öncelikle düzenli bir beslenme alışkanlığı edin.Beslenmende yağ oranı %30 u geçmesin.Yağ alırken de doymamış yağları tercih et(zeytinyağı, misirözü).Tereyağı gibi doymuş yağlardan uzak dur.Bazal metabolizman nasil bilmiyorum ama kendin ona göre bir denge kur.Yani hiçbirşey yemiyorum kilo alıyorum diyorsan bazal metabolizman düşüktür.(Bazal metabolizma: uykudayken yaktığın kalori miktarı.Düsük bazal metabolizman varsa extradan yağ yakıcı egzersizlere başla.Koşu vs..Karın ve bel çevresine yönelik egzersizler yap.

Bilmem anlatabiliyormuyum.
    yalniz sitedeki diger beslenme ile ilgili konulari oku, ondan sonra bana soracagin birsey olursa ben buradayim.
    Selamlar.

Juiceles ve frodobagins000 bunu beğendi.
  3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Kilona uygun programla kilolarından kurtulabilirsin. salondaki antronerlerinden isteyebilirsin. Zaten yaz mevsimindeyiz. vücut kolay kolay su tutmaz. yani şu sıralar yemenede dikkat edersen çok rahat kilo verebilirsin.

4. Nazan

Nazan Guest

Despo... ok anladim cok saol! Süper!! :D

Deli333... Wallaha ondada haklisin yalniz, mekik falan yapsam yardimi olurmu ?

5. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Bunun cevabını vermeden evvel ana kural olarak bilinmesi ve hiç unutulmaması gereken husus şudur:
    "Yalnızca istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiç bir zaman mümkün değildir."
    Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Belli bir bölgedeki yağı eritmeye yarayan bir egzersiz veya sihirli bir krem henüz ortaya çıkmamıştır. Bu konuda "Liposuction" dışında başka bir estetik müdahale prosedürü de yoktur. Yağlar ilk olarak sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.

Düz bir karın ve mide, ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü çalışmaların, fitness ve vücut geliştirme ile takviyesinden geçer. Mekikler, yan, iç ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem mide ve bel bölgesinde, hem de kaslarda ki yağ tabakalarını azaltarak, kalça ve bacakların, mide ve karın kaslarının daha sıkı ve biçimli görünmesini sağlayacaktır.

6. IRON MAN

IRON MAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    FENERBAHCE-ISTANBUL - TURKİYE
    karın kasları için özel sırlar

türkiye şampiyonu olduğum zaman ( 2000 ) yılı ( o yıldan sonra askerdim 2004 de dünya ya giricem ) toplam 1,5 ay miğde antremanı yaptım ve resimde de işte miğdem...
    karın kasları çok hızlı çalıştırılmalıdır yani hepsi 1 set gibi. yanmassa karın kasları çalışmaz. (ve calflar da aynen ) calflar la karın kasları arasındaki tek far calflar beyaz karın kasları kırmıxıdır. beyaz kaslar zorlanmadan asla büyümezler. eğer imkanınız varsa karın kaslarınızı sabah kahvaltıdan önce aç takna çalışın bu da size aç olduğunuz için yağlarınızı yakmanızı da hızlandırır ....

7. kasap

kasap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ikast 7430
    nazan yardimci madde almadan karin bølgesindeki yaglarini eritmek icin en az bir 2-3 sene calisman lazim :p yani imkansiz gibi birsey tabi yidiklerine de dikkat etmem lazim :lol:

8. vagabond

vagabond Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    01/09/2004 itibari ile işsiz
    Yer:
    istanbul
    güzel bi karın için dengeli beslenme ve düzenli aantreman şart.ama istersen hergün 1000 tane mekik çek diet yapmadıktan sonra o bölgeyi açığa çıkarmak zor. tabi ki mekik o bölgedeki yağ dokusunu inceltir ama yeterli olmaya bilir.kişinin bunu zamanla kendi durumuna göre ayarlaması lazım. champ olan arkadaş kendi sisteminden bahsetmiş bu sistem herkeste işe yarayamaya bilir bence herkes kendi sistemini oluşturmalı.kadınlarda kalça basen erkeklerde karın ve bel ve karın bölgesinde ki yağlar kahverengi yağlardır vucut ısısı ayarlamda kullanır bu yağları ve bu yağların yakılması zordur. o yüzden önce kol, bacak, yüz incelir sıra en son bu bölgelere gelir.ama diyetteyim die hiç yağ almamakta olmaz çünkü yağ hem sindirim sistemine hemde yağda eriyen vitaminlerin (emin değilim ama A,D,E,K vitamileriydi galiba) emilimine yardımcı olur.

despo:abi max. %30 yağ olsun demişsin ama bu oran bana biraz fazla geldi .

kasap: abi şu haftalık kür herhafta düzenlimi alınmalı mı?
    ben ölye olmadığını biliyorum ama bilmeyenler bu reçeteyi herhafta uygulamaya kalkarsa ne olur? Eğer imzanı değiştirebilirsen sevinirim.

9. Guest

Guest Guest

KARIN antremanina dogru baslamak ve dogru bitirmek lazim.

mesela yaglar genellikle daha cok alt karin kas bölgelerinde olur. ama biz genelde üst karini daha cok gelistiren hareketlerle basliyoruz. alt karin kaslari gelistiren hareketlerle baslayip üst karini gelistiren hareketlerle devam ettirip ve bitirme olarakda yan taraflarini gelistirici ve yaglari eritici hareketler uygulayip karin programina son vermeliyiz.
    ikinci olarakda yaglar genelde yan taraflarda bellerde bulunmaktadir.

yag yakmak isteyenler her gün 4-5 hareket sistemiyle programi uygulamalidirlar. Düzenli bir sekilde yapilmasi dahilinde 3 hafta sonra hareketlerin faydasi gözle görülür olacaktir. fakat bu üc hafta icinde kesinlikle aynaya gecip her gün karin bölgesine bakmamak gerekir. cünkü göz aliskanligi oluyor ve kisi kilo verdigini düsünmüyor ve yaptigi hareketlerin faydasiz oldugunu düsünüp genelde spor yapmadan soguyorlar.

10. sniper

sniper Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bir yardım lütfen...

oncelıkle cevap verecek arladaslara sımdıden tesekkur edıyorum.Ben gunde 200 mekık ceksemde bende hala alt gobek sorunu var ve 1.5 yıldır da cekıyom mekık ama hala erımıyor.Mekık mı yagları erıtmıyor nedır yada dogru hareket hangısı Allah rızası ıcın bır yardım edın lutfen........

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yukarıda 5 kişi bu sorunun cevabını vermiş zaten niye hala aynı şeyi soruyorsun?!

12. inansoft

inansoft Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi görüntülü hareket yokmu???

13. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Var tabiki, egzersizler bolumune bir gozat.

14. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

arkadaslar ben de 1 sene kadar yaptım bu sporu buradki diğer arkadaslar kadar detaylı bilmesem de şunu çok ii biliyorum sadece mekik yağ eritmez şekil verir yağ erimesi için cardio egzersizi ve düzenli az yağlı bi beslenme gerekir...vücutta en geç enerjiye dönüşen madde yağdır o yüzden cardio egzersini de yarım saatten aşagı tutmayın.. ayrıca şunu da unutmayın yarım saatte yaktıınız yağı bir dilim pastadan geri alırsınız yani işin sırrı diyette...

15. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sporu bıraktım hemen göbek oldu. Her gün bir kavanoz fındık ezmesi yiyorum. Sporun sonu yok ömür boyu yapacaksında ölme eşşeğim ölme hayattan zevk al... bunlar geçici şeyler...Arnold yaptıda ne oldu? Bu hayatta tek kural işler ..::pARA::.

16. brhmcr

brhmcr Guest

Sevgili Murad1, yazdigin seyler gercekten uzucu ve sanirim burada yazilmasi gereken en son sey. Tercihine saygi duydugumu belirterek, yazini kinadigimi bilmeni isterim. Yeni baslayan arkadaslarimiza ornek olmak, guzel seyler yazmak, sagliktan bahsetmek, paylasmak adina kurulmus ve bu mantikta isleyen bir site de senin gibi arkadaslarin yazi yaziyor olmasi beni uzdu gercekten. Bu arada hayatta tek kural isler o da sagliktir. Sana saglikli uzun omurlu yillar dilerim

17. bülent ergün

bülent ergün Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1 dilim pastada 30 gram yağ olsa ki fazladır. günde 30 gram yağ yakacak miktarda spor yapan birisi ki bu miktar çok fazla antrenman gerektirir. burada sözü edilen yağ yerleşmiş olan yağdır yenilen değil. yenilen yağın tamamını vücuda yerleştiremezsiniz bunun yakılanı var dışkıyla atılanı var. diyet bisküvilerde bile 100 gramında 5 gram yağ var. haftada 1 gün 1 ince dilim pasta sporunu düzenli yapan yemeğini kendi hazırlayan insan için haktır (eğer hasretlik çekiyorsa) . ve zaten söylenenlerde aynı göbek kolay erimez. acele etmeyin sabırlı olun. 2 günde 1 yaptığınız antrenmanı vücut şekle girince haftada 3 e düşürün off günlerde kardio, koşu yada 20 dakikalık bi video açın youtube dan cardio yazıp oturup anısını yapın. 20 dakikam yok demesin kimse 1.5 metrelik yolluk üzerinde herşey yapılır yerim yok demesin kimse. salona gitmeden yapamıyorum tek başına olmuyor falan filan hikaye. tembellik yapmayın hafta sonunda yiyeceğiniz o pasta yı yada pideyi lahmacunu hakedin önce. günlük işlerinizi sabah servise giderken yürüdüğünüz yolu spordan sayıp egzersiz hanesine yazmayın . zaten bunların olduğu bir hayat ile aldık bu kiloları eritse şimdiye eritirdi.

18. özgür çalışkan

özgür çalışkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ben 36 yaşındayım, birkaç yıl önce forumda gördüğüm evde çalışma programını yapmak için ağırlık aldım ancak çalışmayı bıraktım.Şuan daha müsait olduğum için tekrar başladım, yaz sonunda bir salona başlamayı ciddi ciddi düşünüyorum.1.80 boy ve 90 kilo civarındayım. Bu başlık altında gördüğüm hareketleri 1.gün ve 2.günü yapıyorum daha sonra 3 ve 4.günü pas geçip haftanın 5.gününde ve 6.gününde tekrar 1.gün ve 2.günün hareketlerini yapıyorum, karışık olduysa eğer anlatımım 2 gün ara veriyorum.Böylece haftanın 4-5 günü çalışma fırsatı buluyorum.Nette yaptığım araştırmada aynı kasın tekrar çalıştırmak için 2 günlük dinlenme süresi olduğunu öğrenmiştim.Ancak şuan sorun yaşıyorum.Çalıştığım ağırlık 7.5 kilo, resimlerini yayınladığınız hareketleri bu ağırlık ile yapmaktayım.Ancak 2.gün çalışmasını tamamlayamıyorum.İlk günün hareketlerini biraz acı çekerek de olsa zorlanmadan yapabiliyorum.Ancak tamamlayamadığım ikinci gün antrenmanlarından sonra resimde tik koyarak gösterdiğim noktalarda ağrım var, normal hareket ederken dahi sancılar var.Şuan yazarken dahi sancılar eklem yerlerinde oluyor.Boynumu çevirirken de böyle...Bu durumda ne yapmam lazım, ağırlıkları ikinci gün için mi düşürmeliyim.Ya da ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.Antrenmanları aksatmak istemiyorum, acil çözüm lazım :)
    Şimdiden teşekkürler.

19. Kick-Ass

Kick-Ass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba 15 Yaşındayım Boy: 1.73 Kilo: 70-75 Ve evde 3kg lik 2 adet dambıl ve Barfix barım var bana 1 haftalık uygun bi program önerirmisiniz lütfen ...

Sayfayı Paylaş