Kardiyovasküler çalışmak üzerine sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Numania tarafından 19 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Numania

Numania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Kardiyovasküler anlamda kendimi geliştirmek istiyorum yüzmeye gidemeyeceğim için kürek antrenmanı yapsam iyi olur diye düşünüyorum eve kürek alacağım sanırım. Dumbellar ile temel bodybuilding hareketlerini yaparsam kardiyovasküler anlamda bir etkisi olur mu kardiyovasküler çalışmak için örnek hareketler var mıdır? Tavsiyeleriniz varsa lütfen yardımcı olun bir an önce başlamak istiyorum.

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    kardiyovaskuler anlamda faydasi olsun istiyorsan, adi ustunde "kardiyo" yapmalisin. vucut gelistirme hareketlerinin kayda deger bir faydasi olacagini zannetmem.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , aslında biraz amaç önemli.Siz yüzmede hızlı olmak istiyorsanız , yüzme yaparak ilerlemelisiniz.Kısa mesafe koşlarında iyi olmak istiyorsanız onun üstüne çalışmalısınız.Ama vücut geliştirme camiası çok büyük bir camia her sporda kapısı var.Bütün spor branşlarını yapanların antremanlarında vücut geliştirme egzersizlerinden birşeyler vardır.Sen kardiyovasküler etkinliğini artırmak istiyorsan , biraz daha patlayıcı egzersizler ekle antremanına , mesela crossfitte gördüğüm dumbell snatch hareketini uzun süredir uyguluyorum normal yaptığım pressten daha zevkli geliyor.Bu tarz incelikler ekle.
    Örnek hareket bir kaç öneriyim belki anlatmak istediğimi anlamış olursun.
    -Squat Tuck Jumps
    -Plyo Push Ups - Clap push ups
    -Broad Jump
    -One Leg Bounds
    Bu tarz hareketler sana biraz hız katıcak aradığında bu diye düşünüyorum.Ve antreman tipi için crossfiti araştırmanı öneririm , klasik vücut geliştirme usulü çalışman sana o aradığın hız artışını vermez.
    Bu arada bu Kürek dediğin '' Kürek Aleti '' olan kürek mi ? :D

4. Numania

Numania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynen kürek aleti olan kürek :D aradığım dayanıklılık anlamında uzun süreli performans artışı kalp
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2016 ---
    Aynen kürek aleti olan kürek :D aradığım dayanıklılık anlamında uzun süreli performans artışı kalbin kuvvetli olması mesela bodybuilding yapan birisi çok uzun süre koşamaz veya bir plank hareketini 5dk yapamaz benim istediğim kuvvetten ziyade bunun sürekliliği yani kardiyovasküler çalışmak kürek hareketi yüzmeden sonra en iyi seçenek gibi geliyor ek olarak ne yapabilirim diye düşünüyorum :)

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sen genel anlamda bir çeviklik -hız arayışındasın buna örnekler : Kısa mesafe atletleri , Crossfit Atletleri(Biraz güç-dayanıklık vbz parametreler fazla bulunsada hız bayağı var.) , triatloncular , yüzmeciler(michael phelps efsanedir :D bayağı hızlı).Şuan Türkiyemizde ki bir programdan örnek verilmek gerekirse , Survivor adlı yarışmada milli 400 metrelerde bulunmuş atlet Nagihan adında bir hanımefendi var , diğer bayanlara göre hep hızlı kalıyor , koşu çeviklik için yapılabilecek bence en iyi sporlar arasında.Bence kürek aleti masrafını yapma , düşün ki bu alet :D body salonlarında bile yok (neden olmasın demeyin :D) , crossfitt salonlarında vardır herhalde Türkiye'de , bence böyle bir masraf yerine dediğim gibi en yakın crossfit salonuna yazıl veya nasıl yapıcak antremanları yolunu çiz.Beslenmeni iyi ayarla , ekipman sıklığı ayarla parayı böyle değerlendir derim.Atletizmde yaptım , kısa mesafe koşuları felan karma birşeyler yapabilirsin bence.

6. Numania

Numania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    esasen kürek aletini bacaklarımda sorun olduğu için isiyorum diz kapağı altında eklemi az etkileyen bi kemik var. Bacaklara çok yük binmiyor bütün vücudu aynı anda çalıştırıyor kürek benim nefesle ilgili az çok problemim var o yüzden kardiyovaskülere taktım biraz vücut altyapısı var az çok mekik şınav dumbell geçmişim var bi altı aylık yani

Sayfayı Paylaş