Kardiyo Yapinca Zayifliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Independent tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar öncelikle hocalarima bir sorum var ins buda kitlenmez alistik artik kitlenmesine ama neyse 188 boyunda 80 kiloyum sizce zayifmiyim?? göbegimde yag var kardiyo cok yapinca zayifliyorum ama ben zayiflamadan karin kaslarinin cikmasini istiyorum sizce ne yapmaliyim??? lutfenn yardim

2. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    benimle aynı boyda gibisin ben de 190cm ye 83 kg yim... ama benim de karın kasları hiç gözükmüyor! benim 3. programım oldu bu seferki ve 2-3 aydır gidiyorum salona aralıklarla ve her seferinde kesin kez cardio yapıyorum en az 20 dakika en fazla 45 dakika... bende zayıflama hiç olmuyor! demek ki senin kaslar eriyor veya başka bir şey var, eksik besleniyorsun herhalde... ben rezil beslendiğim için erimiyor yoksa baya sağlam gider bende ama feci tatlı abur cubur yiyorum, bira içiyorum sigara da var ona rağmen hep 83-84kg arasında takılı kaldım :) ... 2 gündür ama sigara bira ve abur cuburu feci kestim! devam edeceğim böyle 2.5-3 ay :) şekeri tamamen asla kesmem ama çayda şekerli içerim bir şey de olmaz hiç!

Independent bunu beğendi.
  3. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende cay cok icerim sekerli abur cubur cok yerim kendi kendime yasiyorum cogu zamanda disarida yemek yiyorum ondan cok yaglandi gobegim gorunusde bisi yok ama oturunca kat kat oluyor anlamiyorum nabicagimi sasirdim ne kadar kardiyo uygulayip ne kdr agirlik calismam lazim acaba karin kaslarimi cikarmam lazim yoksa guzel bir fizik hayal bence goruyorum adamlari gogus kollar kocaman kasli ama bir cikariyor ustunu gobegi gorunce o anda butun guzellikler gidiyor ne yapacagimi bilmiyorum yag icn hapa filan varsa alirim yeterki eritiyim karin kaslarim ciksin ortaya

4. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Nasil bir sorudur bu? Zayiflamak icin kardiyo yapilir zaten cogu zaman, zayiflamak istemiyorsan kardiyo yapma :) Saka bir yana sanirim demek istedigin, cardio yaptigim zaman tartida zayif gozukuyorum ama ben agir ve karin kaslari belli olan biri olmak istiyorum, cunku kutle = agirlik benim icin.

1. Kas kaybetmek istemiyorsan protein alimini yuksek tutacaksin.
    2. Kardiyo yapmak sana kilo kaybettirecektir ama bu yag kutlesidir. Tartida hafiflediysen yaglarindan kurtuldugun icindir bu. Kas kutleni kaybettigin icin degildir.

Tabi beslenmeni ve kas calismalarini kurallara uygun ve duzenli yaptigini varsayarak soyluyorum, ama temelinde yapman gereken protein alimini yuksek tutmak.

Oturdugun zaman katlaniyorsa, eger onceden sisman isen, hizli kilo vermis olabilirsin, derin sarkmistir, veya gercekten vucut yag oranin cok yuksektir.

5. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    zayif gorunumlu biriyim 8 yil amator olarak futbolculuk yaptim gobek yaglarim eridigi zaman karin kaslarim cikicaktir cunku 8 yil gibi bir futbolculuk gecmisim var amacim zayiflamadan karin yaglarini eritip kaslarimi cikarmak

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    zaten sorun burda, sekiz yıl futbol oynadın ama futbol oynamıyorsun artık.

Doğal olarak aşırı enerjiyle beslenmeye alıştın.

İdmanlarına geri dön ve aynı sekilde beslenmeye devam etme. Biraz daha azalt beslenmeni.

Bacak yapının iyi oldugunu varsayarak, ve sporcu gecmisim oldugu icin şanlsıısn.

idmanlar şart ama.

7. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

tabi bu arada hacim ve kas kaybetmemek icin devamli protein almam ve haftada en az bir kere agirlik calismam lazim sanirim

8. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    protein altın kural onu asla unutma derim... az protein demek kas kaybı demek bir nevi! ha, bizim arkadaş vardı protein tozu alırdı ama antreman çok az yapardı öyle olunca da fazxla protein tozu yağlanma yapıyor bilgine sunarım! Gerçi bilmen gerek 8 yıl futbol oynamışsın herhalde de biliyorsundur... :)

9. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    her zaman cristiano ronaldo ve 300 spartali gibi bir fizige sahip olmak istedim cok genis deil ama sirf kas :)

10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sayın Independent bence önce ne istediğinize karar vermelisiniz, christiano ronaldo bir futbolcudur ve futbolcuların çoğunun kaslı güzekmesinin sebebi vucuttaki yağ oranlarının çok düşük olmasıdır, bir nevi açlık kasıdır futbolculardaki kas, 300 ıspartalılar diye tabir ettiğimiz kimseler ise hacimli vucutlara sahip bb yapan kimselerdir, bir spor geçmişiniz olduğu için oldukça şanslısınız tabiki, futbolcu kası veyahut türevleri şeklinde bir vucut istiyorsanız istiyorsanız cardio+hafif ağırlık idmanları sizin için güzel bir tercih olur, ama yok ben de ıspartalılar gibi olmak istiyorum derseniz o zaman hard-core body building idmanları sizi bekler.
    saygılar&sporla dolu günler

11. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    cehaletimi maruz gör hard- core - body building derken agir antremanlarimi kastettin acaba inan pek bir bady gecmisim olmadigi icin bu terimleri bilmiyorum

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    kesinlikle ne alakası var cehaletle estafurullah,

şunu demek istedim, fitness ve body building arasında fark vardır, bir bodybuidling' ci bir fitness 'cıdan farklı olarak , çok daha ağır ağırlıklarla idmanlarını yapar, limitlerini çok daha fazla zorlar, kastım buydu :)

Sayfayı Paylaş