Kardiyo ne zaman yapılmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GreenV1 tarafından 19 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. GreenV1

GreenV1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık 25 gündür bu işle ilgileniyorum. Boyum 1.84 kilom 91di şuanda 85 kiloyum.(tartı biraz sorunlu olabilir maksimum 86yım)

İlk başta amacım yağ yakmaktı şuanda vücudum geliştikçe kasa döndüm baya. Ama hala yağ var ben bunları da yakmak istiyorum. Kardiyoyu bisiklette yapıyorum. 5 dk ısınıp 10. Seviyede 1dk son güç 1dk tempo çeviriyorum nabzımı 165-140 arası oynatıyorum sürekli. Benim sorum şu kardiyoyu ağırlık çalıştıktan hemen sonra yapsam kaslarım için olumsuz bir etki olur mu? İnanın çok fazla araştırma yaptım ama herkes farklı şey söylemiş. Şuanda sadece cla ve lkarnitin kullanıyorum. Cevaplarınız önerileriniz benim için çok önemli teşekkür ederim şimdiden.

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    daha tazesin ne istersen yap bir farkı olmaz.

3. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    hocam nasıl işine geliyorsa öyle yap. inan etkisi filan yok. ha önce ha sonra. ben de zamanında çok takılmıştım bu soruya ama sonradan ne kadar gereksiz olduğunu öğrendim. he ille de tavsiye istersen ilk 3 4 ay ilk önce kardiyo yap , sonradan kardiyoyu ağırlık antrenmanı sonrasında yap. kas yıkımı filan efsaneden öte bişey değil.

4. mserdarozden

mserdarozden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncesinde yapmak antrenman performansını olumsuz yönde etkiliyor o yüzden ya ağırlık çalışmayacağımız günlerde ya da ağırlık çalışıyorsanız da sonrasında yapmanız gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    antrenman sonrası yap 10 dk hitt vy ip atla vy 20 dk yürü ama en iyisi ağırlık ile kardioyu ayrı günler yap 1 gün kardioya ayır 30 dk koş

Sayfayı Paylaş