Kardiyo mu Ağırlık mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Mete-34 tarafından 7 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mete-34

Mete-34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle merhabalar yaşım 16 kilom 98 boyum 186 veya 187.Spor salonuna 2 aydır gidiyorum fakat ciddiye almamıştım sporu.Spordan gelince sağlıksız besleniyordum vb. sebeplerden çok etki alamadım.Son 2 haftadır biraz güzel beslendim. Sadece koştum ve bisiklet yaptım. Sorum ise belli bir kiloya inene kadar kardiyo yapmaya devam mı edeyim yoksa ağırlık yapıp aralarda da kardiyo mu yapayım?

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kardiyo sadece yardımcı olmalı. 1 saat ağırlık idmanı + 15 dk kardiyo en uygunu.

diez ve Skinnyfat bunu beğendi.
  3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Eskiden bilinenin aksine kilo verme sürecinde ilk sırada düşük kalorili beslenmek 2.sırada ağırlık çalışmak ve en son da az da olsa kardio sıralaması ön plana çıkmıştır..
    Kilolu birini görünce toplum olarak hala spora git denir ve bundan kasıt ta hep koşmak vs dir..
    Önce kalori harcamak değil önce o kaloriyi almamanın en mantıklı olduğunu şu örnekle anlatmak gerekir..

Ör: 1 kase puding ya da sütlaç yaklaşık 200-220 kaloridir. Bunun yakabilmek için yaklaşık 1 saat tempolu yürümeniz gerekir.
    En mantıklısı o mereti hiç yememektir :)

ulaire, Pollysad ve NeverEnough bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş