Kardiyo(koşu) ve Vücut ağırlığı ile yapılan egzersiz programlama nasıl olmalı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve undevorld20 tarafından 13 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. undevorld20

undevorld20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle iyi günler, iyi forumlar. Bir hatam olursa şimdiden herkese özür dilerim..
    Elimde barfiks barı ve 2 çift tanesi 5 kg olan dumbell var.. Ama ne yazık ki spor salonuna gidicek ne vaktim ne de bütçem var. Protein tozu alma vb. şeylere..
    Bende evde kendi çapımda çalışıyorum.. Vücut ağırlığı ile yapılan başlıca olmazsa olmaz egzersizler felan.. Şınav, mekik, barfiks ve çeşitli vücut ağırlığı ile yapılan hareketler. Tabi dumbellar bir süre sonra etki yapmamaya başladı çeşitli ağırlık olmayınca.....Artık olduğu kadar.. Zaten yaşım 17.... İleride tabi bir spor salonuna gitmeyi düşünüyorum muhakkak ama şimdiden alt yapı oluşturmaya başladım... Öyle düşünüyorum kendimce..
    Şu 3 haftadır kardio yani koşu yapıyorum... Kilom fazla diye koşmuyorum yanlış anlaşılmasın :)... Kilom: 55 Boyum 1.70. Kitle indeksim: 19,2 ... Sadece fit ve sağlıklı olmak, kaslarımın dirençli hale gelmesi, dayanıklığını arttırmak için koşuyorum.. Koşmayı seviyorum ayrıca... Mutluluk veriyor bana..Zaten spor olan her şeyi seviyorum :)
    Her neyse lafı fazla uzatmadan bu vücut çalışma ile koşuyu aynı güne mi koyayım yoksa farklı günlere mi ayırayım ? Hangisi daha yararlı olur sizce ?
    Bununla ilgili uygulayabileceğim bir program varsa önerebilir misiniz?
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim ....iyi günler dilerim

2. undevorld20

undevorld20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir yardımcı olursanız sevinirim .....

3. undevorld20

undevorld20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi yardım eden dahi yok mu ....

4. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Cardio yani koşmayı programından önce ısınma amaçlı yapabilirsin 15 dk kadar. Antrenman sonunda yapman kas kütlesi kazanman açısından dezavantaj olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. undevorld20

undevorld20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cardio ve vucüt antremanını gün güne ayırsam yararlı olur mu yani bir gün antreman yapıp öbürsü gün cardio yani kosam nasıl olur ?

6. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    O şekilde daha iyi olur. Kas çalıştığın gün carido yapmamalısın ayrı günlerde yapabilirsib

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş