kardiyo ile ağırlık antremanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eyup.dede tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    herkese merhabalar,

ben yıllardır amatör olarak (sokakta) basketbol oynuyorum ve askerden geldikten sonra 2 yıldır ciddi bir kilo artışı oldu. 3 ay önce bir spor salonuna başlayarak bu spora bende adım attım. öncelikle hedefim yağları vucuttan atıp daha dinç ve kondisyonlu bir vucuda sahip olmaktı. 2 aylık diet ve kardiyodan sonra bunu sağlama yoluna emin adımlarla girdim. 184 boy ve 97 kg ağırlık 100 cm bel ile başladığım ilk günden bu yana 91 kg ve 94 cm bel ile diete ve spora devam ediyorum. gelelim asıl sormak istediğim ikileme

kardiyo programım çok ağır değil ve iyide besleniyorum. kondisyonum çok iyi seviyede. kardiyo programına ekleyebileceğim hareketler var mıdır ? yağ yakımının yanında kasları da belirginleştirmek istiyorum.

kardiyo programım şu şekilde

10 dk ısınma koşusu
    20x2 mekik
    15 dk değişik sertlikte bisiklet
    20 mekik
    30 dakika değişken hızda koşu.

bu listede ısınmadan sonra koşudan önce kas gelişimi için hareketler eklemek istiyorum. kondisyonum ve beslenmem çok iyi ve 3 gün antrenman 1 gün dinlenme + 3 gün antrenman 2 gün dinlenme şeklinde çalışıyorum.

forumda hazırda olan basit yeni başlayanların programları olabilir yada şu şu hareketleri ekleyebilirsin diyebileceğiniz neler vardır ?

ayrıca bu konu hakkında forumda yeterince arama yaptım ve kardiyo ile ağırlık antremanının bir olduğu bir başlık yada yazı bulamadım. ilk 3 ay için yazılan yada sabit mantıkda herkezin kabul ettiği programların çok fazla çeşidi var. mesajı kiteyen yetkili arkadaşım yazdıklarımı hergün yüzlerce açılan konudan biri olarak gördü sanırım ama benim burda dikkat çekmek istediğim nokta ağır kardiyolarda vucutta kas kaybı ve sarkmalar meydana geliyor. kaslar hacim ve güç kaybediyor. bunu engellemek için kardiyo programına ek olarak neleri eklememiz gerekir ?

Sayfayı Paylaş