kardiyo -ağırlık çelişkisi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve moqqlass tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    herkese merhaba arkadaşlar .1 ay oldu baslayalı bi salonda calısıyorum ölçülerim sıcak
    -kol 35
    gögüs 100
    omuz 124
    bel 89
    bacak 58
    bilek 27

181 boyundayım.ve 80kg ım.icki sigara kullanmıyorum gece hayatım yok.düzenli yaşamaya çalışıyorum
    7.5 saat aktif bi işte calısıyorum haftada en az 3 4 kere salonda calısıyorum ardından 10 dk kardiyo yapabiliyorum ztn yorgunluktan bırakıyorum ..

daha önce beslenmem : günde en az 2 lt kola ..en az 2 ciftli ekmek yerdim. şeker aşırı yağlılar mantı çikolata döner aşırı saçma sapan tatlılar ..düzensiz yaşıyordum.

bu ay komple herşeyden vazgeçtim : lor whey protein ,peynir günde mutlaka 1 lt süt .2lt su .portakal suyu .tavuk ,kırmızı et ,ayrıca ekmegi bıraktım.bal,pirinc lapa ,haşlanmış makarna gibi düzenli saglıklı beslendim.
    fakat işin ilginci bu ay sonunda hala 80kg ım.

sadece agırlıkları 50kg civari rahat yapmaya basladım.motivasyonum cok düsük ve bi karar vermem gerek. gögüs bölgem net belirgin fakat pack cıkarmam gerek..

Sizce 2 ay sadece kardiyo ve diyet yapıp 70kg ya inip vucut hatlarını belirgin bi hale getirdikten sonramı ağırlık calısması yapmalıyım yoksa böyle yağlı devam etmelimiyim çünkü göbek bölgesini eritmem gerek fit bi vucut için..

herkese teşekkürler.thums:

2. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bir kere şunu anlamanız iyi olmuş iyi göğüsünüz olsa bile önde göbek varsa estetik durmaz.
    cardio ile ağırlık idmanı aynanda yapılır illaki birini yapınca birini bırakma gibi bir durum söz konusu olamaz!
    ayrıca sadece cardio ile daha iyi yağ yakıcağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz böyle yaparsanız kas yıkımıda gerçekleşebılır neden bir yandan kasları yükseltmek varken diğer yandan yağları eritmek varken sadece yağları eritip kasları 2 ay bekletip yükseltmiyorsunuzki sadece birini yapıp diğerini bekletme düşüncesi yanlış bir düşüncedir lakin definasyon dönemını ornek gösterebılırım vücut hatları belirgin olması için çok tekrar az ağırlık ve cardio beraber yapılır.
    packleri çıkartmak için sıkı bir karın idmanı lazım ayrıca.
    hem cardio hem sıkı karın idmanı size ilaç gibi gelir
    ben size şöyle birşey önerebılırım
    pazartesi:göğüs biceps
    salı:karın cardio
    çarşamba:eek:muz triceps
    perşembe:karın cardio
    cuma:sırt kanat
    cumartesi:karın cardio
    pazar:dinlenme

ufak değişiklikler yapabılırsınız kendınıze daha uygun hale çevirebılırsınız.

moqqlass bunu beğendi.
  3. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    soylediklerini mutlaka programima ekleyecegim skilful .klavyene sağlık dostum :)

skilful bunu beğendi.
  4. STD-FREE-LONDON

STD-FREE-LONDON Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis muduru
    Yer:
    londra

Merhaba,
    Oncelikle direk gobekten yag eritmek diye bir sey yok. Vucut yagini azaltman lazim. Bunun icin agirlik ve kardiyoyu beraber calisacaksin. Idmanda agirlik bittikten sonra 20 25 dk aerobik yapacaksin (kosu bandi).
    agirliktan sonra EN AZ 15 DK bel hareketleri calisacaksin en son kardiyo.
    Bu kadarla bitmiyo. Yedigine dikkat etmezsen baklavayi ancak ruyanda gorursun dostum.Baklava icin soyle yemelisin gunde 5-6 defa protein ihtiva eden kucuk ogunler. Karbonhidrati azaltacaksin aksam yemeginde pilav makarna hamur isi yasak .Aksamlari Sebzelerden karbo alacaksin,seker vemeyveler sadece sabah alinabilir.
    Gunde harcadigin kaloriden 300-500 kalori daha az alacaksin. bunun hesabini yapacaksin. Son soz baklava idmanla degil diyetle cikar, vucut yag oraninin %15in altina inmesi lazim.
    kolay gelsin

moqqlass bunu beğendi.
  5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bence böle devam et
    kas kütlen artınca yağ yakımıda kolaylaşıcakthums:

xyron ve moqqlass bunu beğendi.
  6. xyron

xyron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cadocx a katılıyorum, yaşım 24, boyum 1.82 ben 2 sene önce 6 ay boyunca bu sporla uğrastım, başladıgımda kilom 76 idi, aradan 3 ay geçti fakat kilomda bir azalma meydana gelmemesine karşın çalıştıgım agırlıklar ortalama 2 kat artmıştı. Tabiki bu sonuç kas kütlemin artmasından kaynaklanıyor ve kas kütlem artmasına ragmen kilomda bi değişiklik olmadı, demek ki yağ kütlemde de bu arada azalma olmuş.
    6. ayın sonunda ise kaldırdıgım agırlıklarda gene artış oluken, kilom 73 e düşmüştü ve üstelik hiç bir diyet uygulamayıp normal beslenmeme devam etmeme rağmen. Kısacası kas kütlende artış oldukça yağ kütlendeki azalma artacaktır.

moqqlass bunu beğendi.
  7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bende 1 yıllık vg ciyim.ilk başladığımda göbeğim yoktu,sıskaydım ancak şuan göbeğim oldu vücut irileştikçe . her salona gittiğimde,10 dk tempolu koşuyorum. sonra ağırlığa başlıyorum.göbeği daha etkin eritmek için ,+ olarak neler yapmalıyım. uzay koşusu dediğimiz garip bir alet var kardio için,onu mu yapsam bi 10 dk daha ?

Sayfayı Paylaş