kardio yu kesmek dogrumu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakonek tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bu sporda 3. ayım bitti ve yeni bir programa basladım haftada 4 gun
    1.gün: gogus+biceps
    2.gün: omuz+triceps
    3.gün: sırt
    4.gün: bacak kalf
    karın-bel hergün

seklinde program uyguluyorum piramit sistemli calısmaya basladım..ilk 2 ay gayet güzel kilo aldımama 3. ayda bi anda kilo alısımda olculerdeki artısımda bi anda yavasladı 2 ayda 3 cm artan kol olcum 1 ayda hic artmadı bende hocaya soyledim hacim kazanmak istiyorum ben diye bana yeni program verdi ve hergun yaptıgım 20 dakika kardio yu kaldırdı ihtiyacın yok senin diye ama hafif gobek ve kalca,goguste yaglanmalarım var yani oyle ince biride degilim zaten yeteri kadar yag var vucudumda dahada yaglanmak istemiyorum acaba kardio yu kaldırmakla dogru mu yapıyorum?? şunuda belirteyim 18 yıldır asırı yavas calısan ve ne yesem kilo yapan metabolizmam 1 aydr overpower oldu onceden 2 ogun yemek yerdim su icmezdim kilo alırdım simdi gunde 6 ogun protein karb agırlıkllı yiyorum 4 litreye yakın su iciyorum ve kilo alamıyorum..

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    birkac hafta kardiyoyu idman sonunda yapmayi denedin mi ?

3. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    idman sonunda yapıyordum zaten 10 dakika yuruyus 10 dakika hafif tempo kosu hocada gerek yok kas yakarsın gbisinden bişeyler soyledi tam anlamadım nedenini ama 5 dakika ısınmak icin bisikler verdi sadece.. bu arada belirtmeyi unutmusum yag oranım %15

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    hergun kardiodan kastım her antreman gunu biraz karısıklık olmus galiba kusra bakmayın

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hocanız haksız değil..
    her antremanda yıl boyunca kardio yapmak zaten mantıklı değil..
    eğer bulk-definisyon dönemlemeli çalışıyorsanız bulk dönemi kardio yapmayın ama yağlanmamayada çalışın..
    definisyon döneminde zaten 30-45dk kadar cardio yaparsınız ve hakkını verirsiniz..

bu yöntemle çalışmıyorsanız yıl içinde yağ oranınızı uzun vadeye yayarak zamanla azaltmaya çalışın ki kas kaybıda yaşamayasınız..bu dönemde kilonunuz sabit kalıyorsa unutmayın ki yağ azalıyor kas artıyor ve bu denge korunuyor olabilir..sık sık olabilen bir durumdur ..

ölçüleriniz ve kilo almanız neden durduğu içinse bunuda okuyun..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

hakonek bunu beğendi.
  6. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederim diez sanırım sorumun cevabını aldım :)

Sayfayı Paylaş