Karbonidrat'ın Önemi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Katdhdhd tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    Karbonidrat'ın bb de yararlı ve zararları nelerdir?

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    karbonhidraı yeteri kadar almayarak test yapablirsin. unutkanlık veya o tip şeyler yaşaman olasıdır. karbpnhidratlar tamamen kesilemez. he bide laf aramızda kabız olursunuz. lif önemli..

3. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    Peki vücuda hacim vermekte nasıl bir rolü var karbonhidratın enerji veriyor ama kaslara ne gibi bir yararı ve çok alındığın da ne gibi zararı olabilir?

4. washburn

washburn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    öncelikle biraz araştırma yapsan sonra kafana takılanları sorsan daha iyi olur, zira bu konuda yüzlerce makale var

letsev bunu beğendi.
  5. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    biliyorum ama zaten araştırmadan yazmadım bir sürü şey biliyorum karbonhidrat hakkinda ama forumun amacı tartışmaktır ya bilmediğim bir şey varsa diye çünkü zaten kullanıyorum

6. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    kendi fikirimi söylm, Carbs yani karbon., bir çok önemi vardır, beyin sağlam bir şekilde çalışması için carbs ihtiyacın vardır. Sporda güzel bir geliştime görmek istiyorsan carbs önemlidir ama carbs abartmamak gerekir, dozundan fazlasını hergün tüketmemek gerekir, ben günde 100 max 130 g Carbs almaya çalışıyorum, hata haftanın 1-2 günü antremana gitmedin gümlerde onu max 50-60 indirmeye çalışıyorum. Ben 120 ve 30% yağ oranından şuan 83 kilo ve 15% yağ oranındayım, low carb dieti yaptım, faydasını gördüm ama hiç sevmedim. Carbs benim için bir performan kaynağıdır. Ben herzaman günlük yağ Gram tüketim oranımı düşük tutarımi onun yerine carb veya proteini yükseltirim. Süti yoğurt v.b şeylerde 0% yağları tercih ederim. Bunu gerçekten artaştırman gerekir. Bence kendini Türkce konularla sınırlı tutma, ingilizce makaleler oku, çok faydasını göreceksin emin ol. :)

7. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    Tebrik ederim öncelikle okuyorum zaten biliyorum söylediklerini yinede sağol

8. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

diyetteyken karbonhidratı 25-20 gr altında tutuyorum ve bu sureçte zombi gibi geziyorum. unutkanlık,saçma konuşma,kelimeleri yutma ve asabilik bende gösterdiği etkiler bu.

letsev bunu beğendi.
  9. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidrat enerji verir o yüzden sporcular için ekstra önemlidir. Spordan önce alındıgında enerjı depolar ve antrenmanımızın iyi geçmesini sağlar , spordan sonra alındıgında kaybettiğimiz enerjiyi almamızı sağlar.Ha bu arada cogu kısının sandıgı gıbı karbonhidrat kilo aldırmaz , kilo almak için kalori almamz lazm.

Sayfayı Paylaş