Karbonhidrat Tozu Hakkında Ve İçtiğim İçecek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GölgeliKuş tarafından 20 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GölgeliKuş

GölgeliKuş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamün Aleyküm.

Forumda yeniyim,foruma daha önceden girerdim ama bişi yazmazdım. Araştırdım ve benim yaptığım içeceği tam benim uyguladığım şekilde bulamadım.
    Fitnessa gidiyorum 3.ayımdayım. Programım değişti önceki programa göre baya bi zor. Boyum 1.85 kilom aç karnına 72kg. Beslenmem şu şekilde sabah kahvaltı kahvaltı bitiminde 3 tane haşlanmış yumurta, aradan 2-3 saat sonra öğlen yemeği artık ne varsa evde. Eğer ogün spor varsa blenderın içine 3 tane yumurta kırıyorum,1 bardak süt, 2 yemek kaşığı bal,1 adet muz,1 kase yulaf ezmesi, bide o gün tereyağıda eklemeye başladım çok az,1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı kahve bunları blenderda karıştırı spordan sonra içiyorum. Spordan sonra içmemin sebebi spordan önce içince sporda eritiyo gibi geliyo sanki boşuna içiyomuş gibi. Spordan sonra içtikten sonra bunu akşama kadar bişi yemem sonra akşam yemeği yerim gece yatmadan öncede 1 bardak süt. Bu içtiğim içeceği kullanmaya devam etsem karbonhidrat tozu almasam olur mu? Açıkcası kilo almak istiyorum böyle 80-85 e gelmek istiyorum. Beslenmeme öyle çok dikkat etmiyorum ne varsa o bide bu aralar yeni bi alışkanlık edinmeye çalışıyorum spordan önce ve sonra karbonhidrat değeri fazla olan bir çikolata yiyorum. Değerlerini internetten baktım içtiğim içeceğin ve karbonhidrat tozunun (big mass joy) karbonhidratından ve kalorisinden daha fazla çıkıyo ama sadece kalori ve karbonhidrata baktım. Karbonhidrat tozunda bilmediğim bi ton şey var bu beni almaktan geri çekiyo. Kreatin örneğin internetten az araştırdım zararı var sanırım bi site var bi site yok diyo kararsın kaldım. Sorumun özeti karbonhidrat tozu yerine içtiğim içeceği kullansam olur mu ? Olursa nasıl olur daha mı az etki eder yoksa tozdan daha mı iyi etki olur ?

2. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidrat ulaşılması en kolay ve ucuz makroyken , suplement almak bana saçmalık geliyor. Ama bunu çİkolata şeker deposu olan besinlerden alma .
    Makarna ,pilavı doldur abi :)

3. GölgeliKuş

GölgeliKuş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam haklısın ama günde 3 öğün yiyebiliyorum kendimi sıkamıyorum sıksam sıkarım ama sonra yeniden bırakırım kendimi tanıyorum :D

Sayfayı Paylaş