Karbonhidrat neden önemli??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve myldz tarafından 3 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Arkadaşlar her vücutcu karbonhidratta karbonhidrat diyor, bazıları proteinden de çok önemsiyor.Karbonhidratları kısıp aynı kaloride yağ alsak kas geliştiremez miyiz? Kompleks kh bile alsan vücutta ekstra su tutuyor devamlı..

2. konkistador

konkistador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vucudun hepsine ihtiyaci var yağ karb. Protein kalori benim sana tavsiyem once bunlarin ne oldugunu ne ise yaradigini arastir zaten butun sorularinin cevabini bulacaksin...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    proteinlerin sindirilmesi kaslara taşınması ve yaptığın her aktivite için enerjiye ihtiyacın var ve birincil enerji kaynağı olarak karbonhidrat olmazsa olmaz karbonhidrat almazsan ne olur bu enerj bir müddet yağlardan karşılanır sonrasında ise proteinlerden yani kaslardan karşılanmaya başlar buda istediğimiz birşey değil tabiki. Kısacası karbonhidrat olmazsa olmaz!

mertoz9 ve mehmet2576 bunu beğendi.
  4. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Yap yakımının bitip, protein kullanımının başlanması ne kadarlık bi sürede oluyor ortalama? Herkesin yağ oranına göre değişiyor olabilir tabii ki :)

5. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Bilgim tam net değil yine araştırmanı öneririm ama antrenmanların 45dk-1saat tutulmasının sebebi protein sindirimine yani katabolik moda geçmemek ortalama bu vakitler arası olabilir. Benim karb. alımımda baya bir düşük bu yüzden ant. öncesi BCAA kullanıyorum min. kas kaybıyla max yağ yakmak için gelişimdende memnunum öyle yapabilirsin.

6. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Mesela antremandan önce 100 sonra 100gr kh alsak en fazla yetmez mi?Kimisi 300-500gr kh alıp şişmeye çalışıyor.

7. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    amacına ve günlük karb ihtiyacına bağlı ben şuan güünlük 100-150 gr karb tüketiyorum kimisi 250 gr kimisi 400 gr tüketir bunuda gün içinde istediğin saatlerde tüketebilirsin bir karb. ağırlıklı öğününü antrenmandan 1-2 saat önce alman ant. iyi geçirmeni sağlar ant. sonra önemli olan protein

myldz bunu beğendi.
  8. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Karbonhidratlar günlük aktivitelerimizin ve akademik hayatımız yani beynimizin ihtiyaç duyduğu glikojenin en basit ve hızlı kaynaklarıdırlar.Fakat karaciğer ve kaslarda ki glikojen depoları dolduğu vakit vücut fazla karbonhidratı yağ olarak depolama eğilimindedir.Burada ki ince ayarı kişinin gene kendisi vermesi gereklidir.Örnek vermek gerekirse kilo vermek isteyen bir kişi hayati fonksiyonlarını aksatmayacak fakat geri kalan ihtiyacını da yağlardan yakacak miktarda karbonhidrat almalıdır.

9. Juxs

Juxs Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki 1.81 boy 77-78 kilo bir adamın ne kadar karbonhidrat alması gerekir mesela ben karın kaslarımı iyicene çıkarmak istiyorum diyet yapıyorum fakat vucudum küçüldüğünü hissediyorum aynı zamanda genişlemek istiyorum ne kadar karbonhidrat ne kadar protein almam lazım ve ayrıca karın bölgemin alt tarafında oturunca bir yağ tabakası çıkıyor ne yapmalıyım

10. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    ortalama 100-150 gr arası tam net miktar tabiki veremem metabolizman nasıl işler ne kadar ihtiyacın olur onu senin deneyerek bulman gerekli ben 100 gr bile almıyorum mesela yavaş bi metabolizmam var.

11. Juxs

Juxs Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki kusura bakma bişi daha sorucam Mesela Ben sabah sadece Protein Tozu içiyorum kahvaltı yapmıyorum saat 4-5 gibide 2 tane elma yiyorum akşamda 1 meyve ve sebze yemeği menemen gibi birşey tüketiyorum normalmidir
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2015 ---
    spora giderkende 4 amino önce 700 ml protein tozunun yarısı spordan sonra 4 amino ve proteinin diğer yarısını tüketiyorum

12. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kahvaltıda toz içiyorsan bence 2. tozun tamamını spordan sonra iç. Spordan sonra ne kadar fazla protein kana karışırsa o kadar iyidir. Ben spor sonrası tozumu içiyorum üstüne cardio yapıyorum. Sonra da eve gelince Lor Shake içiyorum ne kadar kana karıştırsam kardır :)

Sayfayı Paylaş