Karbonhidrat mı yağ mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Egeden tarafından 5 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba,düzenli spor yapmama ve beslenmeme dikkat etmeme ragmen (hoş protein tam anlamıyla tüketemesemde) karbonhidrat ve yağ dengem genelde günde 70 gr 100 gr arası,sorun şu ki karbonhidratı bu kadar kesmeme ragmen acaba yagımı fazla kaçırdıgım için bel bölgem hala yağlı? Bir türlü atamıyoruum o can simidi denen bölgedeki şişkinliği kaldıki günlük kalori miktarımda oldukça sınırda... Cardiyo arttırsam bu sefer kastan kaybetmeye başlıyorum,nerde hata yapıyor olabilirim karbonhidrat kısıcam derken yağ mı fazla kaçıyo olabilir acaba? Şu macrolar olayından anlayan varmı bana bi yardımcı olsa keşke :)

2. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kadin olmak zor hic yag kullanmamakta karbonhidrati hic almamakta yanlis aslinda en dogrusu beslenme uzmani ile gorusmen cunku verilecek kilo az ise vermesi de bir o kadar zor oluyor. Karin serbest bir kas oldugu ve bizde ki Genetik yapidan kaynakli sebeplerden dolayi yaglanmaya cok musait. Agirlik antremnlarina devam et bence benim de kilom ile ilgili mağduriyetim cok ve ben de senin gibi cok yüklendim 2 yil once en sonundada bağışıklık sisteminin doktor çöktüğünü soyledi ve 1 yil ağır bir hastalık geçirdim. En basiti sekeri tamamen birak sabahlari 20 dak antreman ile aksamlari agirlikli spor yapmaya çalış...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Egeden bunu beğendi.
  3. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cok geçmiş olsun gerçekten dedğiniz gibi yağlanmanın önüne genetik hormonel geçemiyoruz sanırım,yani kilo fazlam yok hadi taş çatlasın 2 kilo diyelim o yağıda atabilmek için ama zaten resmen açlık sınrınn altında kaloriyle besleniyorum hani o yağlanmayı yemeden atmak için muhtmelen aç gezmem gerekicek sonra sizin gibi hastalıklara davetiye cıkarmış olurum zaten anında performansım gücüm enerjim modum herşeyim düşüyor.... agırlık +cardiyo devam ama böyle cok yaklaşmışken o plato dönemi derler ya onu kıramayınca sanırım takıntı oldu iyice kabullenmkten başka çare yok herhlde :| sizede tekrardan cok geçmiş olsun inşallah şuan iyileşmişinizdir nolursa olsun önce sağlık,model olmadıgımıza göre parada kazanmadığımıza göre vücüdumuzdan,sağlığımızdan değerlisi yok yani :) fit iz sonuç olarak :)

4. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Amaann ne olur lutfen ac kalmaa allah korusun ...hersey zaman ve sabirla olur iskelet yapisininda etkisi cok tabii hiit onerebilirim haftada 1 arti olarak o gun aksam spor yapma ama zaten aslaa yaoamazsin hatta sana link hemen atıyorum

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. diyet forum

diyet forum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kardio tam anlamıyla bir ısınma aktivitesi olmadığı için eğer bölgedeki kas kaybını önlemek veya azaltmak istiyorsanız; öneri şu şekilde olacaktır : Kardiyonun büyük kısmını ağırlık antrenmanının hemen ardından yapın. Kardio çalışması sadece bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için değil genel olarak kalıcı kilo vermek için gereken egzersizlerin başında gelmektedir. Bel bölgesi odaklı hareketler kalça ve karın bölgesine şekil vermeye yararken kardio egzersizleri bu bölgedeki yağlardan kurtulmanızı sağlayabilir. Bel bölgesindeki yağlar yavaş yavaş erimeye başladıktan sonra bu bölge için ekstra egzersizlerle şekil vermeyi hızlandırabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve her iki elinize 2-4 kg’lık (veya ağırlık olarak kullanabileceğiniz 1.5 litrelik su şişeleri olabilir) dambıllar alın. Önce sağ yanınıza doğru eğilebildiğiniz kadar eğilin. Tekrar başladığınız pozisyona dönün ve bu sefer sol yana doğru eğilin. Bu hareketi günde 20’lik setler halinde 3 kez yapabilirsiniz.

Egeden bunu beğendi.
  6. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim,beslenme olayınıda çözebilsem cok güzel sonuçlar alıcamda zaten yağ oranm yüksek olmadıgı için zorlanıyorum sanırım, son 2 3 kiloyağı atmak ne kadar zormuş meğersem,vücüdüm direniyor savaşıyor benimle resmen

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Son 2-3 kilo yağ için doğru bir seçim yapmışsınız aslında düşük karbonhidrat yüksek yağ ancak seçminize güvenmediğiniz için kafanız karışmış. Ketojenik dieyetle ilgili dahaçok araştırma yapın tanıdıkça tereddütleriniz azalacaktır.

8. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ben olayım kilo ve boyunu haftada kaç gün spor yaptığını yaşını yaz sana yazzayım 1 ay dene

9. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    172 cm 57 kilo,haftada min 4 gün spor,ama bacak dışında acıkcası pek agırlık arttırımına gidemiyorum en hızlı gelişen bölgem bacak sanırım agırlıklar artıyor ama diger bölgelerimde nedense agırlıkta artmıyor hep aynı sabit modda gidiyorum, haftada min 2 hiit sıkıştırmaya çalışıyorum hiit olmadı en kötü gene 10 15 dk ter atıcak kadar koşuyorum...çözemediğim tek olay beslenme sanırım...az yediğimdenmi nedendir bilinmez belki spordaki performansımı o etkiliyodur ama işte yağlanmaktanda korkuyorum... Bilemedim nerelerde hata yapıyorum macro değeeleri ne şekilde olmalı?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mayıs 2017 ---
    Yaş 25 buarada uzun zamandır ölçtürmedim ama tahmini yağ oranım 19 20 dir max bence.bunu 17 lere düşürmek bu kadar mı zor bi bayan için :/

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bayan için 17 ... wohooooo evet o kadar zor. sizin 20 sandığınız muhtemelen 30dur 22 olunca görüntü olarak günde 15 20 kafa döndürürsünüz zaten. yemeden bişi olmaz günde 1200 kalorinin altına düşmeyin bence 1600 iyidir. en zor son kısımdasınnız. düz yöntemler bir işe yaramaz. vücudukandırmaya yönelik hileli yöntemler kullanmanız lazım. oruç, carb cycling, atkins diyeti gibi. hepsi sonuca götürür.
    https://www.google.com.tr/search?bi...k1j0i10i30k1.Zf8A3R6bEns#imgrc=70gc8X1G5IBrfM:

bayanlarda bu rakamlar arasındaki farklar erkeklere göre daha azdır

Son düzenleme: 26 Mayıs 2017
  11. Egeden

Egeden Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    30 mudur yok artık... Belim 67 kalçam 92 cm bacagım 49 cm ken 30 olmam imkansız kaldıki 3 yıldan beri aktif spor yapıyorum önceden daha basic hareketler ve cardiyo üzerineydi,vücut geliştirmeye başlayalı 3 4 ay oldu yani kas kütlemi artırırarak yağ yakmaya çalışıyorum ama sanırsam bir bayanda cok zor dışardan bi sürü şey lazım ve düzgün beslenme şart..bende fitliğimi koruyorum sadece,hafif define belirgin kaslardı niyetim cokta vücüt proporsiyonumu değiştirmeden...zaten otrmuş bi sağlıklı beslenmem var diyet demek yanlış olur onlarada bazı bazı kaçamaklar olmuyor değil tabi... mesela günlük protein carb yağ alımım max kaç olmalı? 100 grm protein alırken carbı 50 lerde tutup yağımı arttırmalı vs vs...

12. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    senin bhm hesabın 665+(9.6x57)+(172x1.7)-(4.7x25)= 1387 senin spor günleri alman gereken kalori 2028 spor yapmadığın günler ise 1500 kcal eyer diyet yapıyorsan bu rakamalrdan 500 kcal eksilt bulk yapıyorsan 100 200 kcal ekle yer ağırlık arttıracaksan kahve iç yd spor günleri alıcağın kaloriyi 200 kcal arttır üstüne kreatin vy kahve iç ağırlıklar artıcaktır bide arkanda bir arkadaşın olsun koşmayı bırak boş iş koşmak bacak çalış en önemlisi orası ama çoğu bilmez bacak ne kadar kaslı o kadar yağsız vücut o kadar hgh hormonu ve max hormon

13. drokuz

drokuz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yazdıklarınızın hepsini okudum. Protein az aldığınız için en ufak bir yüklenmenizde vücudunuz kas kaybediyor olabilir mi?

la machina de puar

14. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    eksik protein alınca bi 2 gün bişey olmaz ki tabi aylarca yapınca yer

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Alınmayın şahsen görmedim genelde abartılır diye tahmin ettim. Gonderdiğim fotodaki silüetlerle kıyaslayın. Bayanlarda bazı bünyeler 20nin altına inmeye müsade eder bazıları etmez illa inmek istiyorsanız da herşeye ramen inemiyorsanız büyük ihtimal hormon deseğine ihtiyaç olacaktır herek yok zorlamaya.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mayıs 2017 ---
    üç yöntemi de araştırın ( oruç , carb cycling , ketojenik - atkins) size en çok uyanı deneyin üçü de etkisi bilinen yöntemlerdir. her bünye kendine uygun olanı beğenir. ben birini desen size uymasa motivasyonunuz ve benim sözümün değeri biter. tanımadan böyle uzaktan nokta atışı tavsiye anlamlı değil.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2017
  16. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    çok saçma değil mi erkekler de 8 yağ oranı ile kadında 15 yağ oranı görüntü olarak aynı ama erkeklerin kas kitlesi daha fazla çok ilginç

17. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Erkek pelvisi ile kadin pelvisi arasındaki fark genel sebep okuduğuma göre. Kadındaki anatomik evrim daha çocuk doğurmak üzerine kurulu ve bu yüzden Pelvis etrafında yağ saklıyor. Ayrıca göğüs bölgesi de buna ek.

Sorunuza gelirsek de @mehmet1414 güzel şekilde açıklamış. Az kalori de fazla kalori de sıkıntı. Kaloriyi Belli sınırlar içinde tutmak en iyisi. Ayrıca kalorinin % 20'sini karbonhidratlar, kalanı ise protein ihtiyacınızı karşıladiktan sonra yağ ile karşılayarak daha tok kalarak kilo verebilirsiniz ki kişisel tecrübedir aynı zamanda

18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kalfım kadar bacağınız var demekki :D ben de %30um hiç zoruma gitmiyor boş verin kafanıza takmayın.

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    karbonhidrat kaynağınız önemli..glisemik indeks kalori sayanlar tarafından atlanır..hem yağ yakamazlar hem de aç kalırlar..karb alımını glisemik indeksi düşük karb.lardan yapınız..az kilolu olduğu halde insülin direnci yüksek insanlar var çevremde..sağlıklı vücut yağ yakar kas yapar..sağlıksız vücut yağ toplar ve kas kaybeder..bu yüzden alınan karb.ların türü önemli..

vücut tipine ve amaca göre makro yüzdeleri değişmekle birlikte ektomorf vücut tipine sahipseniz önerilen makro oranı 25% protein, 55% karb ve 20% yağdır..Kaynaktan kaynağa oranlar değişebilir ama bu değerlerin zaten bilimsel olarak ortaya konması zordur..bir yaklaşımı denersiniz, bel çevrenizdeki değişikliğe göre oranlarla özellikle karb.oranı ile oynarsınız..
    mezomorf ya da endomorfsanız kısmanız gereken makro besin kasrbonbhidrat olacaktır..bu noktada protein ve yağ benzer oranlarda artırılabilir..

yağ yakmak için ise oruç tutuyorsanız yağ yakma etkisi çok ciddidir..(tabi iftar ve sahurda kıtlıktan çıkmış gibi yememek şartı ile) tutmuyorsanız intermittent fasting deneyebilirsiniz..bazı türleri oruçtan daha zordur ama vücut yağ yakmak zorunda bırakılır..
    son olarak alkali beslenin, yüksek protein alımı asiditeyi artırır (proteine devam ama mutlaka ph.ı yüksek gıdalar eklenmeli ) metabolizma asidik ortamda istediğiniz tepkileri vermeyebilir..

Son düzenleme: 5 Eylül 2017
    orlando0632 bunu beğendi.
  20. Melisa A.

Melisa A. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konuyla ilgili ben de sizlere bir şey danışmak istiyorum. 1.60 boyunda 51 kiloyum, yağ oranım %22.3 ve kesinlikle düşmüyor. 20 gündür ketojenik diyet yapıyorum, karbonhidrat almıyorum, hatta ketojenik diyetle intermittent fastingi aynı anda yaptığımı söyleyebilirim. 1500-1600 kalori alıyorum, tamamen clean besleniyorum, bazal metabolizma hızım 1200. Kalori açığı oluşturmam gerektiği söyleniyor ancak haftada 6 gün spor yapıyorum, sporda 500-600 kalori harcıyorum, aldığım kaloriyi bu noktada kısmama gerek var mı? 1300 ile beslenmek bana çok yetersiz kalacak, kastan da gidecekmiş gibi geliyor. Kastan gidince de metabolizma yavaşlayacak, yağların yanması iyice zorlaşacak vs sizce ne yapmalıyım şu noktada kitlenmiş durumdayım :(:(:(

Sayfayı Paylaş