Karbonhidrat çeşitliliği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BodyEser tarafından 1 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar bftr ailesi.
    Öğrenci olmamdan dolayı yemeklerimi geceden yapıp sabah kaplara koyup yanımda götürüyorum.
    Fakat mesela hergün yulaf hariç tek bir karbonhidrat kaynagı kullanıyorum
    Mesela pazartesi salı basmati
    Çarşamba perşembe bulgur
    Cuma cumartesi makarna gibi
    Sizce gelişimde olumsuz etkisi olurmu ?

2. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bende öğrenciyim, lise ogrencisiyim. Cok iyi bir beslenme programim var antrenmam programimda gelisimimim icin cok uygun. Saglik sıkıntım veya acil bir durum olmadigi surece antrenman atlamam fakat beslenmeyi yapamiyorum. Ne yapmam gerektigini biliyorum ne yemem gerektigini biliyorum yemezsem bu isin olmayacağıni biliyorum ama olmuyor. Mesela gece 12 de falan yatiyorum hafta ici sabah servis 7.30 da benim adam gibi kahvalti yapmam icin en kotu 6.30 da kalkmam lazim fakat 7 de kalkip kahvalti nerdeyse yapmadan cikiyorum ayrica sabah hic istahim olmuyor su icinde bile midem bulaniyor gibi oluyor. Ve acayip moralim bozuluyor. Zaman kaybettiriyorum kendime. Ve birturlu disipline giremiyorum. Bu konuyu kendim bir baslik olarak acicaktim. Sizin burda ogrenciyim yazdiginiz icin size bir sormak istedim umarim kirletmemisimdir basliginizi. Son olarakta sorunuza benim dusuncem cesitlilii onemli ve siz o cesitliligi uyguluyosunuz bence.

3. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır keyfine kalmış bir sıkıntı olmaz. Bence makarnayı kepekli olarak kullanırsan ideal olur. Pirinç ise basmati bazende baldo kullan derim neden bilmiyorum ama gelişim için vede fiyat bakımındanda uygun.

4. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında oldscholl bodycilere bakarsak sadece makrolar tutsun gelişim tam gaz devam eder diyolar umarım doğrudur
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2016 ---
    Sabahları eti lifalif yiyorum sütle karıstırıp ve whey protein içiyorum
    Egerki durumun varsa whey protein al içine yulafı at mikserden geçir okula yanına götür şahsem ben öyle yapıyorum whey alamassan lor ve yulaf da yapabilirsin aynı şekil
    Sabahları aynı ben de senin gibiyim inanki ama mecburen içiyoruz işte

5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Zaten makrolar tutuyor ise bunu anlarsın kısaca.

6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Cesitlendirmen daha yerinde olur

Pirinc,patates,tam bugday makarna farkli iceriklere lif mineral ve vitaminlere sahip

Uzun sure yapacaksan proteini de karbonhidrat kaynaklarini da cesitlendirmen daha yerinde bir is olur

Musabik sporcular genelde yarismaya kisa sure kala pek fazla degisiklik yapmiyorlar besinlerde,ayni besinlerle yarisa kadar devam ediyorlar; devamli hesap yapmamak adina

Basarilar

Son düzenleme: 1 Ocak 2016
  7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozum var ama ant sonrasi aliyorum ve sabahlari yumurtadan almayi tercih ederim ama olmuyor iste boyle 8 9 gibi kalksam yerim ama kalkiyorum boyle sersem oluyorum ya cidden cok zor erken yatiyim desem sevgilim , sinavlar falan derken en erken 11.30 12 de yatabiliyorum

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Ben makarnada kepekli tercih edilmesine karşıyım çünkü kepekli tüketmek demir eksikliğine yol açıyor beyaz makarna ile kepekli makarnanın glisemik indeksleri aynı.
    Sevgiline,sınavlarına,vede beslenmeni bir düzene koyarsan zorluk çekmezsin emin ol.Ama geç yatma olayı biraz sıkıntılı.Düzen olursa herşeyi yapabilirsin.

9. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    protein karbonhidrat ve yağ bunları çeşitlendirmek iyidir.kuru bakliyat, sebze yemekleri, patatesli tavuk haşlama, ton balıklı makarna çoğaltılabilir aklıma gelenler bunlar :)
    akşamdan yaptır sabah giderken yanında götür.ben dukkana giderken öyle yapıyorum genelde.

10. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Cok haklisin fakat duzene koyamiyorum ve nasil becercegimide bilmiyorum. Bu konuda cidden yardima ihtiyacim var.

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Beslenmeni 1 gün önceden hazırlayabilirsin.İlla vaktin olur.Sınavlarınada vakit ayırırsın sınavlarına çalışırsın.Kalan zamanlada sevgilinle ilgilenirsin.Olay sende bitiyor.

ArdaFit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş