karate mi kung fu mu?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve satrab tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Zaten U.F.C'de dövüşen sadece bir mücadelesporu ile ilgilenen bir sporcu yok , onlar Bjj alt yapılı olsun , Vuruşlu olarak Muay Thai alt yapılı olsun kişiler alt yapıda öğrendi ilk mücadelesporu yanı sıra farklı ama etkili mücadelesporlarına yönelerek ordan birşeyler alıp kullanmak zorunda , Bu Shotokan Karate adındaki dövüş sanatı hakkında tam bir bilgim yok ama Lyoto Machida Bir HighLights videosunu izledim , Sıkı bir Strikera benziyor ama yumrukları karate yumruğuna pek benzemiyordu :) o adamda bir çok sanat konusunda eğitim almıştır belki onun biyografisini araştırmak gerek.Ama dediğim gibi ilk mesajımdada Kickboks - Muay Thai şuan için Türkiye'de popülerlikte denebilir diye düşünüyorum , Vuruşlu bir mücadelesporu olduğu için ilgimide çekiyor , ayrıca geleneksel sanatlar gibi değil ringte dövüşebiliyorsun ilersi dünya çapında birçok organizasyon var K-1 mesela yani ileriye yönelik düşünülürsek Türkiye çapında bile yapılsa Kickboks avantajlı olucaktır...

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    ha şimdi öyle mi oldu?
    hani burada bilgili kardeşler olmasa Shotokan MMAde var diyecektiniz yani?
    duh

çünkü ilk başta şunu yazmışsınız;

3. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım sonuçta bu adamın temeli shotokanmı değilmi illa beni haksız çıkarmak istiyosan mutlu olucaksan tamam karate ezik hiçbirşeye benzemiyor gereksiz diyim ben sana kafa_

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=SDlJlkm92w8&list=PL95481B4B96B846DE bu video biraz daha shotokan hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir :)

4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    seni haksız çıkarmıyorum, sen ZATEN haksızsın,
    teşekkürler

5. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse kavga etmeyelim arkadaş basit bi soru sormuş kungfumu karatemi diye nerelere geldik

6. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    öğrendim wing chung tarzıymış sanırım yumruklar tek bir noktaya dönerek vuruyor. ben bunu gene tek noktaya karate vuruşuyla birleştirebilirmiyim? yoksa teknik hatasımı olur?

7. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İki vuruşu birleştirmene gerek yok wing chundaki yumruklar zincirlemedir çok seridir rakibe pek fazla fırsat vermez.İkisi farklı yerlerde farklı kişilere farklı stillere karşı kullanabilirsin , yani benim düşüncem bu yönde :)

8. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    farkettim zincir yumruk adama nesef aldırmıyor ama kafam dachide kaldı.tabi ben dachi diyorum ama duruşun adını unuttum.kurba şeysi varya ayakları üçgen yapıyon onda geriye düşüyorum :D

9. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşım heves için bu sporları yapıcaksan veya sokakta birilerine uygulamak için yapıyorsan yapma.. ama sürekli yapmak için istiyorsan 2 sanatında videolarını izle hangisi kafana yatarsa onu yap.. Yolun acık olsun

10. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hoca bize dediki bu sporda başarılı olmak istiyorsanız buraya gelmeyin gidin kaate teakwondo yapın dedi.eğer gerçekten gerçek hayatta birşeyler başarabilmek istiyorsanız buraya gelin dedi

11. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Herşey sende bitiyor arkadaşım hangisi kafana yatıyorsa onu yap =)

12. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben bu WT için nasıl kuvvet antremanı yapıcam gene mekik şınav koşumu?

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Wing Chun Special Bir Dövüş Sanatı olduğu için öyle dışarda birilerine uygulamak için yapılmaz ama Savunma olarak kendinizi savunma için dışarda kesinlikle uygulamak için mümkündür ama ülkemizde bu sanatıda para yoluna çevirdikleri için tavsiye etmem.

14. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Aslına bakarsan bnm mesajımı neden alıntı yaptın pek anlamış değilim.. duh Ben arkadaşa bir yol göstermeye çalıştım sadece thums:

15. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dachinin adı Kiba dachi miydi :D

16. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hayır dachi değil kung fu farklı bi adı vardı ama hatılamadığım için dachi dedim

17. ssss

ssss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 1 seneye yakın kung fu yaptım sanda bölümünde tao bölümü artistlik hareketler var diye biliyorum kungfuda yumruk tekme bloklama ve düşürme hareketleri vardır ve müsabakalarda elin yere deydi mi puan rakibe gider müsabakalarda yere düşürmekten daha çok puan gelir ve rakibinizi dışarı çıkarırsanız oradan da çok puan gelir yani tutup düşürme hareketleri çok önemli kendinizi savunamnızdada önemli bir rol oynar bence. kondisyonunuz gelişir. ben karateyi bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz ben kung fu yaptığım için kungfu diyorum bence sokakta da işe yarar hem güçlü hem hızlı olursunuz. hem bacaklarınıza da esneklik gelir bacakları esnetme hareketleri çok önemli. Yani giderseniz pişman olmazsanız :)

Sayfayı Paylaş