Karatay Diyetim..!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve PizzaBoy tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar...

Uzun suredir bu basliga bakmamistim. Tekrar okudugumda sikintilarimi iyice gormus oldum. Artik gecmis sikintilarim yok ama kilom hala var..

Karatay diyetini tam uygulamaya calistigimda saglik sorunlari yasadim ve diyeti gevsettim.
    107 kilo ile basladim su anda 95 kiloyum..
    Cok fazla caba sarfetmeden, haftada 4 gun spora giderek -ki buna uymadigim zamanlarda oldu- bu kiloya geldim.
    Ekmek vb urunleri hayatimdan cikarmis durumdayim.Saglik acisindan durumumda duzeldi.

Benim ciddi sorunum kilo verme hizim. Daha onceki yillarda daha az surede ve cabada daha fazla kilo vermistim.( 3 yil kadar once )Su anda cabalasamda kilo verme hizim yavas. Bu basligi actigimdan ( 5 ayda )bu yana 12 kilo vermisim ama gecen sureye bakinca bu oran kotu bence. Saglikli kilo verme sinirinin altinda bir kilo vermisim. Ay basina 2.4 kilo vermisim. Basarisizz bir grafik. Yalniz agirlik calismasi nedeniyle verdiigim 12 kilo 20 kilo vermis gibi gorunuyormus. Bu uzun sure benii gormeyenlerin ortak tepkisi. Bu tepkiler beni memnun etti mi? Tabi ki hayir. Hala kilolu biir insanim.

Artik bu isi cozmenin zamani geldi diyorum. Yeniden yeni bir besslenme+spor programi cikaricam. Buraya bu programlari yazicam umarim yorumlarinizla guzel bi programi olustururum.

2. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    karatay diyeti zaten spor ile uğraşan hareketli insanlara göre değil.daha çok yaşlı ve ya hareket edemeyecek olan insanlara göre.ben bu diyete başladığımda sınavlar vardı üç hafta boyunca.hareket edemezdim ve karboyu kesince çok etkilemedi beni.eğer hayatınızda hareket varsa karatay diyeti sizi çok zorlar.şimdi mesela karatay diyeti yapmıyorum çünkü spora başladım.

3. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Duzensiz is yasami nedeniyle gunde 2 ogun yemek yiyebiliyorum bu nedenle 2 ogun uzerinden beslenme programi hazirliyorum..

Cogu insan icin ogle saatinde kahvaltimi yapiyorum.

11 veya 12 gibi
    Sabah: 1 yumurta-sarisiyla beraber..
    -1 adet domates
    -Avuc ici buyuklugunde beyaz peynir ( light degil)
    -6 adet siyah zeytin.
    -Kibrit kutusu buyuklugunda kasar peyniri.
    - Sekersiz cay ( yesil cayi kahvaltida icemiyorum bir turlu)

Genelde kahvaltiimi boyle yapiyorum...4-5 gibi spora gidiyorum. Spor programini ayrica belirticem..
    Spora gidene kadar aciktigimi hissediyoorum. Buraya ara ogun koyabilirim.

Ara ogun: Bir dilim karpuz + Sekersiz kahve sonrasinda, spor icin..

19 veya 20 gibi
    Aksam : Haslanmis tavuk gogsu ( 200 gr civarrinda)
    -2 adet doomates
    -Az yagli yogurt

Yatmadan once yesil cay iciyorum.

Genelde bu programi uyguluyorum ama nedense 3.gun sonunda deli gibi acikmis oluyorum. Genelde kahvalti ogunumdeki yiyecekler tok tutar beni ama 3. gun sonunda yetmiyo hemenn acikiyorum. Sanirim istah sorunum var.

4. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim sen spor yapıyorsun ama yediklerin çok az.yani bak şöyle bir durum var.proteini artırman gerek.ama aşırı kiloluysan böyle hedefine ulaşamazsın.kas kazanırsın ama yağ yakımın yavaş olur.yok ben önce yağ yakıp sonra kas koyarım diyorsan o zaman sporu bırakacaksın.hemen diyete başlayacaksın.bu diyetle 3 ayda 10 kilodan fazla verirsin.sonra kas çalışırsın.ama spora devam etmek istiyorsan yediğin besinleri artırman gerek.

5. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Aslinda haklisin. Bu diyetle beraber spor programi cizdim kendime bu nedenle diyetime bir turlu uyum saglayamadim ve surekli bozup durdum.
    Sporu birakmak istemiyorum acikcasi.
    Boy: 1.80
    Kilo: 95

Yag kas olcumu yaptirmadim ama cok yagli durmuyorum ama hedef kiloma ulasmak istiyorum yani 75 kilo civarina. Yag yakarken ayni zamanda kas kutleside kazanmak gibi bir derdim var.

Hedefim diyetimide duzgun yaparak sporla birlikte hedef kiloma kas kutlesi yaparak gitmek. Birazdn gunluk gunluk spor programimida yazicam buraya. Diyetim zayif gornuyo olabilir, onerlere acigim.

Onemli not: Karatay diyetini tam ugulama gibi derdim yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:21 ----------

Aslinda baska bir baslik acsam daha iyi olacak, cunku yapacagim program karatay diyetini hedefleyerek yapilmayacak.

Sayfayı Paylaş