Kararsızlık, maddi durumun yetersizliği...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Fitbodurx27 tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hepinize merhaba, tek başıma çözemediğim ve çevremde bu soruları soracağım hiçbir arkadaşım dostum olmadığı için forumun bu köşesini kullanmak istedim. Yaşım 18 üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum. Prof. olmasa bile 4-5 yıldır düzenli olarak basketbol, voleybol, tenis aklınıza hangi spor dalı gelirse yaptım ilgilendim merak sardım. Ve şuanda fitnessa merak sarmış durumdayım yaklaşık 4 aydır çok severek yapıyorum, hiçbir zaman spordan para kazanayım düşüncesi aklıma gelmemişti ama ygs ye hazırlandığım şu dönemde aklıma neden besyo okumuyorum? sorusu geldi. Açık konuşmak gerekirse hedefim 10bin 20 bin tl kazanmak falan değil. Sadece kendi yağımda kavrulmak istiyorum, hayatım boyunca spor yapayım hemde para kazanayım 1500 2000tl bile işimi görür. Fakat bu işlerin bu kadar kolay olmadığını söyleyenler aksine daha çok para kazanırsın diyenler var ama gerçeklik payını bilmiyorum. Siz değerli bodyforumtr üyeleri ne düşünüyorsunuz. İşletme iktisat gibi normal bölümler mi? ( 2bin tl maaş üniversite bitiminde elimde olur akraba şirketi var.) Yoksa sevdiğim işi yaparak ufak ufak para kazanmak mı?. 2.sorum ise: Sigara kullanıcısıydım çok tiryaki olmasamda aylık 300tl gibi bir para ödüyordum. Sigarayı bıraktım hem sağlığım için hem cebime para girmesi için fakat bu seferde spora harcamaya başladım aylık 300tl beslenmeme 200tl supplement ve spor salonuma gidiyor. Cebimde 5 kuruş para kalmıyor herkes cafeye bara giderken ben spor salonuna gidiyorum. Herkes dışarda yağlı yuğlu dürümler yerken cips kola partileri yaparken ben çantamda haşlanmış yumurtamı pilavımı tavugumu cıkarıyorum. Herkes çayını 5 şekerli içerken ben şekersiz yeşil çay içiyorum. Sizce değer mi? Bu emeklerimin karşılığını alıcak mıyım? Çok uzun oldu ama okuyup yorum yazarsanız çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler :)

2. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Hemen hemen ayni yastayiz. Soyledigin ikinci sey hakkinda konusmak istiyorum. Okulumda istisnasiz her cuma gunu okul cikisi tum arkadaslarim barlara partilere atarken kendilerini ben yasasin bacak gunu diyip salona kosuyorum. Onlarin orda eglenmesi beni ayrica motive ediyor. Onlar su an eglendiklerini sanirlar ama bes on yil sonra hepsi 60 yasinda gibi gozukecek. Sen ben ise fit kasli. Unutma ne ekersen onu bicersin. Basarilar. :)

Kontrol35, Fitbodurx27 ve Yaver27 bunu beğendi.
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    18 yaşındasın, cebindeki tüm parayı spora harcıyorsun, bar yerine salonda vakit geçiriyorsun, ve acaba doğru mu yapıyorum diye soruyorsun...
    belki farkında değilsin ama, ben sana şimdi aylık 10 bin lira versem, sen bunlardan vazgeçemezsin ki zaten :) sen yolunu çizmişsin, 18 yaşında olup da bu kadar spor sevdalısı bir insan, vazgeçmez. ilerisi için konuşacak olursak, önünde, akraba şirketinde 2 000 liraya masa başı iş ve besyo okuyup 2500 lira maaşlı beden hocası olmak gibi iki seçeneğin varsa, senin gibi adama ikincisini seçmek yakışır. bazen planlar tutmaz, bazen yoluna aşılması zor engeller çıkar (öss,kpss vs) ama ben seni çözdüm arkadaş. sen bu azim ve disiplinle össyi yer , üzerine de kpssyi çerez niyetine götürürsün.
    tabi bir de öğretmenlerin içler acısı durumu var ortada... atanamayan öğretmenler gibi bir ülke problemimiz var... öte tarafta akraba şirketi.... akraba deyip geçme, valla gözünün yaşına bakmaz diker 24 saat mesaiye... evin yolunu bulamazsın.
    sanırım bu ülkede en iyisi işsiz olmak..işsiz olunca tek problem para. çalışınca problemler bitmiyor :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Aralık 2014 ---
    öss dedim de, bu sene de adı değişmiştir herhalde... bizim zamanımızda öss idi.

doxux, Kontrol35, Fitbodurx27 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gerekirse ozel dersler gorup beslenme antrenman sistemlerini su gibi ezberleyip ve iyice bi kas kutlesi fit bir vuvud olusturup hem akrabanin sirketinde calisabilir ayni zamanda persenol traning olabilirsin aydada temiz 3000-4000 tl kazanabilirsin ama bu isler kolay degil en az 5 yil deli gibi calisip hayatini buna adaman lazim olmadi sirkette calisip aksam veya bos zamanlarinda salona gidip antrenman yapip guzel beslenip hem vucud yaparsin hemde saglikli olabilirsin.

Fitbodurx27 bunu beğendi.
  5. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinizin yorumlarını bekliyorum. Gerçekten beni motive ediyorsunuz çok teşekkürler

tarantino16 bunu beğendi.
  6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Maddi sorunlar cok zorluyorsa beslenmeni biraz daha iyilestirip supplemente ara verebilirsin sigarayi birakman cok iyi olmus tebrik ederim. sigara+yaglu yuglu durumler cips kolalarmi spor mu desen cok sacma bi soru olur bence :)

7. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Kardeşim öncelikle selamlar,sigarayı bırakmana çok çok sevindim.Meslek seçimin konusunda doğru kararı sen verirsin ama ben zamanında hiç düşünemedim,daha fazla kazanmak ve daha kolay atanmak uğruna gittim okul öncesi öğretmenliğini seçtim,ha pişman mıyım hayır fakat daha iyisi olabilir miydi evet,bu da besyo okumak olurdu.Emin ol,sevdiğin işi yapmak ve o işten az-çok farketmez para kazanmak Dünya'da başına gelebilecek en iyi şey.Bana kalırsa,besyo seçiminin üstünde dur.Ayrıca 200 tl gibi supplementten bahsetmişsin benim 3.yılım ve ben ılk 2 sene supplemente her ay 200 olmasa da 2-3 aya bır 200 lıra yatırdım,ve son 1 senedır sadece senede 3 kutu 300 gramlık kreatın bıtırıyorum bununda yıllık parası 150 lıra maksımum.O supplementlere ayırdıgın 200 lıra ile gıda al,tavuk gogsu al,yulaf al,sebzeler ve meyveler al,yaparak ve yaşayarak gormus bırı olarak sana soyluyorum,supplementler verdıgın paranın karsılıgını asla sana vermıyor.

Kontrol35 ve Fitbodurx27 bunu beğendi.
  8. Umirin

Umirin Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Kardesim hayallerinin pesinden gitmen en dogrusudur :) Otur ve gercekten ne yapmak istedigini dusun ve onu yap.Bi bakarsin 1500 2000 tl cerez olarak kalmis senin icin bir sure sonra :)

9. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hepinizin mesajları için çok teşekkür ederim emin olun yardımcı oluyorsunuz. Gerçektende bu saatten sonra bırakabilir miyim bilmiyorum, dün cüzdanımda bozukluklarla bişeyler almak istedim, bakkaldan 2tane haşlanmış yumurta alıp geldim. Bu bir yaşam tarzı dedikleri doğruymuş :)

10. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Sonuçları görmeye başladığında,daha da motive olacaksın.İnsanların sana bakışları değişecek.Herkesin bağımlılıkları vardır ve spor bu hayattaki en güzel bağımlılıktır.

11. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Ben herkes barlara partilere koşarken senin spor a koşmanı doğru bulmuyorum,bence hayatta her şey lazım sosyal olmak da lazım fit olmak da lazım kaslı olucam diye yalnız bir adam olmayın

doxux bunu beğendi.
  12. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim amacım kaslı bir adam olmak değil ki. Benim amacım kaslı bir adam olsa şuan yeterince kaslıyım. Sadece fit olmak olsaydı amacım, şuanda olduğum yerde durmayı tercih ederim, bunlarda resimlerim.
    Benim bahsettiğim nokta bu işin aşkı ağırlık kaldırırken ki duygu. Bicepsimin üstündeki damar çıktığı gün uyuyamamıştım heyecandan, zevkten. Sizce sadece kızlara hava atmak için, kaslı olmak için, fit olmak için mi bu kadar acı çekiyorum, nefsimle savaşıyorum? Bence daha fazlası için.

Ekli Dosyalar:

13. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü

Duygusuz bır ınsanı bıle duygulandırdın yani hayatını yasa gec kalırsan cok uzulursun ama

14. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Duygulandırarak iyi bir şey mi yaptım kötü bir şey mi yaptım bilmiyorum ama yorumunuz için teşekkür ederim.

15. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Üye başlığını takip edeceğim,başka başlığın olursa onu da takip ederim,gelişimini çok merak ediyorum,aynı yollardan 3 sene önce geçmiş biri olarak,yaptığım hataları yapmamanı isterim,olursa yardımım diye,takipteyim,sakın bırakma,üstüne git,ne para için,ne dostların ne de bir kız için,spora olan aşkını köreltme,çünkü bu içindeki spor aşkı yaşayabilip,spor yapabilmek için can atan çok miskin var piyasada,sende bu varken,üstüne gitmemen saçma olur,devam et.

16. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü

Ben de tesekkur ederim

17. Fitbodurx27

Fitbodurx27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten ilginiz alakanız için çok teşekkür ederim bu aralar ilgiye ihtiyacım olduğu kesin hele de spor konusunda 4 aylık gelişimimi paylaşmıştım geçen günlerde sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum başlıkta. Gerçekten ne gördüğünüzü söylerseniz benim için aydınlatıcı olur iyi yada kötü. Tekrardan teşekkür ederim. Beni tanımadığınız halde üşenmeyip yardımcı oluyorsunuz.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/ektomorf-4-aylik-gelİŞİm.105180/ konu başlığım bu yorumlarınızı bekliyorum

Sayfayı Paylaş