Karacigeri yoran supplement mi yoksa gunluk protein miktari mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    3 yillik sporcuyum.Gecen tahlil yaptirdim karaciger enzimim yuksek cikmis.Yorulmus.Dinlendir dedi.Gunluk yaklasik 180-200 gram arasi protein aliyordum bulking oldugu icin. 180 boy 81 kg ve yas 20.
    Gunde 1 olcek whey, 1 olcek casein,5-5 gram creatin ve yatarken zma kapsul aliyordum.

Supplemente ara verdim.Sizce simdi supplementi birakmalimiyim ? Creatin birdaha almiyacagim bu kesin.Yoksa protein miktarini mi dusureyim ?

Ayrica amino tablet veya sivi urunler karacigere yuk bindirir mi ?

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Creatine i hic ara vermeden mi kullandin?ara vermek cok onemli ayrica gunluk sivi tuketimini ortalama 1 litre kadar arttirman lazim.supplement bana aşiri gelmedi,bence proteini 100 gr a indirip durumu gözlemle

3. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık protein gereksinmesinin 1.5 g/kg/gün olduğunu düşünürsek 120 gr protein tüketimi yeterli olacaktır.Whey ve kazein gibi protein suplemanına ihtiyacın yok.beslenme programından bunları çıkarmalısın ;)

4. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Sıvı alımını arttır ve antioksidant besinler tüketmeye dikkat et. Karaciğer için enginar biçilmiş kaftan gibidir. Bol sebze tüket başta enginar , karnabahar , brokoli , lahana , maydonoz , biber , pancar ve kuşkonmaz . Bu sebzelerden en az birtanesi günlük diyetinde bulunsun.

Protein alımında 150 gram civarı sana yeticeğini düşünüyorum.

5. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    eğer yeterli sıvı alıyorsan karaciğeri yoran proteindir. Öğünlerine brokoli, enginar falan muhakkak koy 1 ay sonra sonuçların düzeldiğini göreceksin sırtındaki sivilcelerden de biraz anlayabilirsin azalmaya başladığında karaciğer sorunun çözülüyor demektir.

Sayfayı Paylaş