Karaciger icin faydali besinler..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TT tarafından 2 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. TT

TT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    enginar,kayisi dan baaska warmi akliniza gelen...

2. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba TT;

Taze fasulyenin, pankreas bezesini, böbrekleri, karaciğeri ve kalbi kuvvetlendirdiğini, albümin ve şekerde de çok fayda verdiği uzmanlar tarafından bildiriliyor.
    Meryemana Dikeni karaciğerin çalışmasını destekler ve yeni karaciğer hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur.
    Bal ve kirazda karaciğer için çok faydalıdır.

Sebze, meyve, beyaz et ve lifli gıdaları tüketmeye özen gösterilin.

Hayvansal yağlar karaciğer için oldukça zararlıdır. Hayvansal yağlardan, sakatat, yağlı et, tavuk derisi ve butu, yumurta sarısı... gibi kolesterol içeren yiyeceklerden uzak durun. Mümkün olduğunca yağsız yemeği tercih edin.
    Alkolden uzak durun.

3. TT

TT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kafam karisik walai sonucta supplement kullanan biriyim ve bunlarin karacigerimi yordugu asikar acaba ne yapsam 2 supplement arasi bu besinleri alip karacigere nefes aldirabilirmiyim cok kafam karisti yahu
    serhat saol kardes liste icin..

4. kenanc

kenanc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kereviz de iyi geliyor

5. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim TT. Bence supplement konusunda yorulan daha öncelikli bir organ var. Oda böbrek. Çok kafana takılıyorsa eğer bir check up yaptırıp gidişatın ne şekilde olduğunu görebilirsin. Ben belli aralıklarla kapsamlı olarak tahliller yaptırıyorum bu konuda. Tavsiye ederim.
    Ama bu doğal besinlerden vazgeçmemeni ve sürekli olarak tüketmeni öneririm.
    Ara ara supplementlerede ara verip vücudu tembelleştirmemek, dinlendirmek ve detox yapmak iyidir.

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    forumda arama yapmadan baslik acmayin,bu konu forumda cok tartisildi,soracaklarinizi mevcut basliklarda sorun.

7. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Enginar,Zerdeçal,Bal,Rezene,Kuru dut,Kayısı,Devedikeni,Hindiba,Havuç gibi besinlerin yanında B6 ve C vitaminleride karaciğere faydalıdır.

8. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Karaciğer tahlilleri yaptırın. Benim geçen sene bilirübin oranı yüksek çıktı ki sonradan öğrendiğime göre karaciğerle direk etkisi olan bir madde. Karaciğer yorulmuş demişlerdi. Sarılık yapan maddeymiş işte. Neyse uzatmayayım, uzun süre supplement'ları bıraktım. Düzeldi, ama son 3 aydır tekrar başladım. Şu an pek sorun yok ama supplement'lara her başladığımda o zamanki belirtileri görmeye başlıyorum. Nadir de olsa üst karında aşırı ağrı, sararma, gaz hali...

Belki de psikolojiktir ama sağlık her şeyden önce geliyor malum. Gerçekten yaptırmalıyız testlerimizi. Saygılar.

Sayfayı Paylaş