karında yağlanma ve göbek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dumbbell06 tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dumbbell06

dumbbell06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar herkese merhaba. yaşım 25 boy 1,84 kilo 73 (2 kilo felan aldım) yaklaşık 1 ay oldu BB ye başlayalı Flexor hocanın evde çalışma programını uyguluyorum gayet güzel çaşılıyorum sizden bir kaç istekte buluncam. şimdi forumu araştırdım ama kafam çok karıştı hangisini yapacağımı bilmiyorum.

1- karın bölgemde yağlanma var. ayrıca göbekte var. kordio önerisi var ama koşu haricinde ne yapabilirim.(mekik çekmiyorum karın kaslarını büyüttüğü için yağ eritmez daha çok göbekli gösterir diyorlar)

2- evde çalıştığım için protein alımı kilo başına 2 gr, karbonhidrat kilo başına 4 gr mı olmalı. (bu oranı biraz zor tutturabilirim protein tozu kullansam mı)

3- Dumbbell Preacher Curls, dumbbell french yaparken zorlanıyorum.

4-evde çalışmada hangi hareketleri burbell ile yapmam daha yararlı olur.
    şimdiden herekse teşekkür ederim.

2. Seyre

Seyre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu haricinde bence yapabileceğinin en iyisi bisiklet. Hiç olmadı mekik çekmen belki belli bir süre karnını şişirecektir ama enerji harcadıgından dolayı kilo vereceksin uzun bir zaman için mekik cekmeni öneririm. Tabi yeme içme artmazsa.

3. dumbbell06

dumbbell06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevabınız için teşekkür ederim. inşallah faydası olur. şu yeni başlayan arkadaşınıza başka yardım edecek yokmu arkadaşlar.

4. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, kolay gelsin.

Daha bu gün öğrendim. Hızlı adımlarla yürüme, koşmadan daha çok yağ yakıyormuş, haberin olsun. + Mekik(Bırak böbreği felan) + Ekmeği kes + Bol bol terle hangi hareket olursa olsun. Benim verebileceğim yardım amatörce bu sanal alemde anca bu şekilde. İyi çalışmalar.

5. BertanBerk

BertanBerk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öğlen yemeğinden sonra karbonhidrat alımını durdur. Gece yatarken sakın ama sakın karbonhidrat alma. Vucudunun ihtiyaç duyacağı şekeri tatlı yerine meyvelerden al, meyvelerden alınan şeker asla yağa dönüşmezmiş forumda okumuştum :)

Bunun dışında bence önce birkarar vermen lazım ilk önce hacimmi istiyorsun yoksa karnından mı kurtulmak istiyorsun. Eğer cevap hacimse ona göre beslenmeli ve kardioda hızlı tempo yürüyüşten ileri gitmemesin. Eğer göbekse sık sık cardio öneririm Ayaz'ın Interval trainingini deneyebilirsin :) Üye fotoları bölümünde ayaz ve fotolar başlığı altında bulabilirsin. Benden bu kadar, umarım yardımcı olabilmişimdir.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Böyle genel bir yargıda bulunamayız.
    Yağ yakımını tetikleyen binlerce faktör vardır.

Bunların başında ise nabız sayısı gelir ki interval cardio'nun yağ yakımında etkili olması kardiyovasküler etkenlerden ötürüdür.
    O nedenle koşu, hızlı tempo yürüyüş, deparlar interval training dahilinde kombine edilir ve en efektif yağ yakımına ulaşılmaya çalışılır.
    Tabi interval traning için belli bir altyapıya sahip olunması gerektiği de unutulmamalı.

Mekik ve yağ yakımı arasındaki ilişki trapez veya biceps çalışmak ile yağ yakımı arasındaki ilişkiden çok farklı değildir.
    Bunun nedeni bölgesel yağ yakımı lüksüne henüz sahip olamayışımızdandır.

Terleme ile yağ yakımı arassında da doğru bir ilişki kurmak yanlıştır.
    Terleme demek su atımı demektir.
    Su atarak vücut ağırlığı atılır, ancak azalan vücut ağırlığı yağ yakıldığı anlamına gelmez.
    Terleme etkili kardio çalışmasının sonucu oluşan bir tepki ise yağ yakım amaçlı yapılan çalışmanın etkin geçtiğini gösterebilir.

Ancak aerobik egzersiz yapmadan veya başarılı yağ yakımı sağlamayan egzersizlerden sonra da ciddi oranda terlenebileceği unutulmamalıdır.

7. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Öff baygınlıktır bu. Hayatın her anındada bilimsellik olmaması lazım, artık bir yere kadar. Mülakatlara hazırlanırken, bu şeyler düşünerek zaman harcamaya bile deymez, haziran ayını bekliyorum, okuldaki dersler biterbitmez BB çalışmasının yanında her gün açık havada at gibi koşacağım, hemde her gün. Sırılsıklam olana kadar, sonrada buz gibi bir duş(Yok vücut ısısı şöyle olmalı felan, tınn meselesi). İnsan psikolojik olarakta rahatlıyor.

Ayrıca örnek vermek gerekirse Askeriyede de senin bir üstünün, senin terleme reaksiyonunu düşünüp ona göre her gün değişik program yazacağınıda pek sanmıyorum.
    :D
    Göbekli, yağlı askerlerinde hiç yok denecek kadar az olması o da ayrı bir mantık.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ancak bilinçsiz yapılan her şey size zarar verir bunuda dusundunuzmu.

Bence tavsiyelere uyun, ben daha önce uymadım ve sizin dediğiniz gibi açık havada uzun kardio egzersizleri yapıyordum.

Ancak su an sadece 20 dakikalık interval çalışması 2 aydır yapıyorum ve sonuc 118 bel çevresinden, 93 cm e kadar düştüm ve diyet yapmadım, cunku nedense bu zorlayıcı antremanlar neticesinde aşırı iştahım acılmıyordu

ama uzun kardiolar bana fil gibi yemek yediriyordu.

saygılar.

9. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    İşte ordada bünye devreye giriyor. Şu an benim canım burgerking e gitmeyi mcdn a gidip tıka basa yemeyi istemiyomu sanıyorsun. BB sporu sabır istiyor, sabredeceksin o kadar. Ben bi yandan askere de kendimi hazırlıyorum, mülakatlarda bana 20 dk lık interval çalışması yaptırıp belimi ölçmeyecekler, at gibi koşturacaklar. İster - soğukluk ister + sıcaklık, koşacaksın başka çare yok.

Coyote bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yani illaki haklısın, bir amacn varsa bunu yap demek istediğim oydu.

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Biz sadece yol göstermeye çalışıyoruz.

Bilimselliğe istediğiniz kadar yakın veya uzak olmak, inandığınız doğrultuda davranmak tabi ki sizin elinizde.

Ancak üyeleri yönlendirecekseniz bunu bilimsel çerçevede yapmaya özen göstermelisiniz.
    Aksi durumlara yönetim olarak izin vermeyiz.

benekli, MT ve saydam bunu beğendi.
  12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sonuna kadar doğru soylenmiş bir ifade. Bilimsellik dışı olan her şey bir sporcunun asla yapmaması gerekir. Cunku bir sporcunun dusunmesi gereken sağlığı ve sıhhatidir.

Bir çok sporcunun ve insanın bir çok yanlış hurafelere ve kulaktan dolma bilgilere inanarak hareket ettiklerini fark ettikçe ne kadar doğru yolda oldugumu anlıyorum.

Bilimsellik her konuda her zaman için sonuna kadar gereklidir ve kulaktan dolma bilgiler ile sağlığa kast edecek her sey ise saçma sapandır ve bu bilimselliğe uymayan antreman ve egzersiz ve gerek beslenme konusu olsun herkeze zarar verecektir.

Ancak bir hedefiniz var ise o hedef doğrultusunda ilerliyorsanız orneğin askeriye mulakatlarına katılacaksanız siz dilediğiniz şekilde hazırlanabilirsiniz. Yukarıdada soylenildiği gibi bilimselliği asla yadsımayın cunku yapılan butun araştırmalar ve deneyler insan ve sporcu sağlığı için yapılıyor.

saygılar.

bonatschi bunu beğendi.
  13. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, aynen öyle arkadaşlar. Haklısınız.

Sayfayı Paylaş