Karın Kasları İçin K.I.S.S İdman Sistemi

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve aartun tarafından 11 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. newfish

newfish Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben siteye yeni üye oldum şöyle bir sorunum var internetten yağ oranıma baktım %12 çıktı ama karın kaslarımın hiç biri sıkmadan görünmüyor göbeğim neredeyse 0 neden böyle ?_ evde y.mekik bench press gibi 4 5 hareket yapıyorm , ondan öncede kum torbasında 15 20 dk çalışıyorm sonra bu hareketleri yapıyorum

2. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu çalışmaların yanında çokta sevdiğim bir söz vardır :

''Six pack abs spor salonunda değil , mutfakta yapılır .'' diye ..

Tabi bunun yanısıra genetik faktörleride göz ardı etmemek gerekli

Kolay gelsin ...:)

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bende önceden aşırı göbekli biri olarak söyleyebilirim ki haftada 1 kere karnın orta kısmını çalıştırıp, ağrılar dindikten sonrada sadece yanları çalıştırıyorum. Hayatım boyunca göremediğim baklavalar artık çok iyi durumdalar. Tabii kardio suz kesinlikle böyle bir gelişme olamaz. Ayrıca bende yüksek tekrarla çalışma karşıtıyım. Bunu da kardeşimle denedik. Kardeşim yüksek tekrarlı crunch, leg raise falan yaparken ben 20 yi hiç geçmedim. Sonuçta onunda baklavaları çıktı ama sanki her bir kasın tepe noktası yok gibi. Bende ise tepeler çok iyi. Buda bence overtraining in kanıtı. Tabii bu denemeden sonra kardeşimde benim programa döndü:)

4. Hortlaq

Hortlaq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende foruma yeni katıldım yaşım henüz daha 15 fakat bu yaşta biraz vücut yapmanın iyi olacağını düşünüyorum. Ağırlıklı olarak karın-kanat ve omuz çalışmayı düşünüyorum bunun için bana bir program tavsiye edebilecek olan varmı? Daha önce Basketbol,Yüzme,Tenis ve Kürek gibi birçok sporda yaptım fakat şöyle bir sorunum var; İnanılmaz fazla yemek yememe rağmen çevremdekiler çok zayıf olduğumu söylüyor.

Boyum:1.90
    Kilom:72

Yalnız detaylı bir şekilde açıklama yaparsanız çok sevinirim. Özel mesaj olarakta anlatabilirsiniz.

Birde şu antremandan önce ve sonraki protein olayını hiç anlamadım o konu hakkındada bilgi verirseniz sevinirim. Besin,protein,hareketler,çalışma günleri ayarları hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacım var. Ağır antremanları kaldırabilceğimi düşünüyorum.

5. HessH

HessH Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hocam ben sana katılmıyorum şöyle ki sürekli karın kasları çalıştığı için ( sürekliden kastım haftanın 3 günü ) bende hiç bir türlü ağrı olmuyor senin mantığına göre ağrımadığı zamanlar calısın diyorsun o zaman sürekli mide calısmam gerekecek bence yanlıs diğer bölgeler belki antremanın ertesi günü ağrır fakat mide için aynılarını düşünemiyorum.

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben boyu etkilemeden karın kası çalışmak istiyorum başka kas grubu çalıştırmıyorum çünkü boyum biraz kısa boyu etkilemeden mekik crunch ve alt karın çalışıyorum. ayrıca ekstra olarak barfiks ve 25 dakika 8 seviyede bisiklet sürüyorum yaptığım program şu

280 mekik
    150-200 arası şınav
    120 crunch
    90 alt karın (leg-raises gibi bi çalışma dumbell sehpasının oraya yatıyorum sehpada başımın üstünden tutunuyorum alt karını aşağı kadar indirip yukarı çekiyorum bu arad akarnı kasarak alt karını zorluyorum)
    5*4 avuç içleri karşıda barfiks
    10*2 avuç içleri bana bakarken barfiks
    25 dakika 8 seviyede bisiklet

haftada 4 gün salona gidiyorum gitmediğim günlerde crunch ve mekiği çalışıyorum sorularım şunlar

yaptığım hareketler ideal ve doğru mu ? göbeğim erimesinde ve kaslanmasında etkili olur mu ?
    haftada 7 gün fazla mı sadece 4 gün salondakilerle mi idare edeyim yoksa iyi böylemid evam edeyim

bide spordan çıkınca yarım yağlı çikolotalı süt içiyorum yararı olur diyorlar hem boy hemde aks açısından bu ne akdar doğru ?

ayrıca bunu yeni konu açarak sorucaktım ama malum 3 gün kısıtlaması nedeniyle açamadım ve benim bir an önce programı kafamda oturtmam lazım

dipnot: arkadaşlar gittiğim spor salonunda her alet var ama hoca yok hoca varda hentbolcu yardım edecbileceği akdar ediyor sağolsun ama bi yere kadar profesyonel salona gitmek için daha vaktim var o zaman kadar yardım istiyorum sizden gittiğim parasız büyükşehir belediysenini spor salonu

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ben haftada bir e katılıyorum karın ve bacak kasları zaten siz istemesenizde gün içinde yoğun olarak çalışıyor örneğin dik oturduğunuzda masaya eğildiğinizde,yürüdüğünüzde ayağa kalktığınızda

Bu kasları ağrısız ve rahat kullanabilmemiz hayat standardımızı doğrudan etkiliyor

Bende zamanında her gece karın çalışan biriydim hatta bunun yanında bacak bile çalışıyordum sonra karın çalışmak işkence,dünyanın en zor işi gibi gelmeye başladı
    bacaklarda ise son daha kötü oldu aşırı baldır zorlaması achille tendomlarımın gerilmesine yol açmış 1.5 ay topallaya topallaya zar zor acı içinde yürüdüm

Yani arkadaşlar kaslarınıza zaman tanıyın haftada 1-2 ağır çalışma ve iyi dinlenme size yetecektir tabi herkesin genetiği farklıdır o ayrı bir mevzu.

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. oguzhantumuklu

oguzhantumuklu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar 1.75 boyundayım 62 kiloyum ama sadece karın bölgemde yag var aynı zamanda body yapıyorum vucut geliştirmedeki en önemli sey sıkı beslenmek bol protein ve karbonhıdrat tuketmek ama sixpack yapmam icın yanı karnımdaki yaglardan kurtulmam icin diyet yapmam lazım öneriniz nedir hem diyet yapıp hem vucudumu nasıl gelştirebilirim ????

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    akrephan ;

haftanın 7 günü karın calısıyorsan hiç calısma daha iyi egzersizlerin cok basit olmalı yada sayıy yanlıs veriyorsun yada harekterleri yanlış yapıyorsun karına haftada 2 kere girilir zaten sıkı bir six pack antrenmanın ağrısı tamamen 3 günde geçer hani antrenman yapmadan önceki ağrı seviyesine gelmesi sen hergün karın calısıyorsan yanlıs birşeyler yapıyorsun demektir .

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    fitness salonuna ilk girdiğim gün üzerinden 3- 3.5 yıl geçmiştir o günden bugüne kadar aralıksız spor yapıyorum. bir süre evde, bir süre salonda fitness, bi süre muay thai vs... sadece spora basladığım ilk 3 ay deli gibi mide calıstım. daha sonrasında mekik cektğimi hatırlamıyorum belki ayda 1 antreman ama 3 yıldır six packlerim var ve net. bence karın kası görünmesinin mekikle bir alakası yok, mekik sadece güçlendiriyor tamamen yağ oranı ile alakalı olduğunu düsünüyorum kasların. ve yağ oranı 3 yıldır %7-12 arası değişiyor.

11. brhmcr

brhmcr Guest

Bu kadar guzel konu varken hala karin kasi konusu acilmasina sasiriyorum, cevirenin ellerine gozlerine saglik.

12. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    mükemmel bi yazım olmuş şuan bunu ücretli olarak satıyortlar

13. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    bilgi yerine maddiyat ön planda artık

14. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bilgilendirme ve yazı için teşekkürler .

Sayfayı Paylaş