Karın Kası Sorunu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kozba tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba, evde vücut geliştirmeye çalışanlardan birisiyim. Okulum bir türlü düzene girmediği için spor salonuna başlayamadım. Nasipse, okulum başladığında spor salonuna yazılacağım. Salona yazılmadan önce önümde aşağı yukarı 1-2 ay var ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Yaklaşık 6 aydır yediklerime dikkat ediyorum, yağlı şeylerden ve fast food'dan uzak durmaya çalışıyorum. Bir uzmandan aldığım bilgiye göre vücudum yağ tutan fakat hızlı kas gelişimi olan vücut tipi. Aileme baktığımda herkes gerçekten de böyle, aşağı yukarı herkesin göbeği mevcut. 6 ayın sonunda her ne kadar ağır ant. yapmasam da iyi bir sonuç aldığımı düşünüyorum. Göğüs, kol ve karın kaslarımda gelişme mevcut fakat hala daha göbeğimde yağ mevcut ve bu mevcut olan yağı pek azaltamıyorum. Ramazan dolayısıyla yaklaşık 1 ay ant. ara verdim fakat bu ayda iyi beslendiğim için gayet iyi sonuçlar aldım. Karın kasları için programım şu şekilde;
    Haftanın 3-4 günü 3x10 şeklinde alt karın ve üst karın ayrı ayrı olacak şekilde karın kası ant. yapıyorum. 1 ay ara verdiğim için ve tekrardan sigaraya başladığım için bu hareketleri yaparken bile zorlanıyorum. Bu ant. yanında ek olarak 2x10 omuz, 2x10 ön kol, 1x10 arka kol, 3x10 şınav çalışıyorum. 3-4 gün bu şekilde çalışmak mı daha mantıklı yoksa bir gün karın, diğer gün omuz, diğer gün şınav şeklinde çalışmak mı? Engin yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    nasıl verim alıyosan o şekilde çalış istersen her bölgeyi ayrı günlere at ,ister aynı gün bikaç bölgeyi çalıştır.ama mutlaka aynı bölgeyi çalıştığın zaman arasında 1 gün boşluk bırak üst üste aynı bölgeyi çalışma.karın kası için de elindeki programı uygulayabilirsin kardio ile yağ oranını da düşürmelisin karın kaslarının belli olması için. ama sadece antrenmanla değil, six packler için en önemli etken beslenme.şekeri hayatından çıkarmalısın aksi takdirde istediğin kadar antrenman yap istediğin sonucu alamazsın

Kozba bunu beğendi.
  3. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabınız için teşekkürler, şekeri hayatımdan çıkarmış bulunmaktayım, her güne bir bölgeyi çalıştırmayı düşünüyorum, eğer verim alamazsam eski ant. programıma geri döneceğim. Bu konuda bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

4. marmaramus

marmaramus Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı problemi ben de yaşıyorum, 182 boy, 66 kilo, yağ oranım %10'ken karın kaslarına dair en küçük bir emare yok, özellikle alt karın bölgesinde küçük bir yağ tabakası var. Yapısal olduğu kanaatindeyim, bu sebeple kilo verme sürecim devam ediyor, bundan dolayı da hacimlenemiyorum, zor bir mesele.

5. Cup

Cup Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Gobek , karin kasi mekik ile olmaz yeme ile olur diyolar (gobekliyim :D) hocalarimiz senin yemen duzgun ama yaktigin az sanirim biraz daha yakmaya calis karin kasinserin bitince kosmayi unutma yada yuruyus yapmayi faydasini cok gorursun

6. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bende boyuma göre çok da fazla kilolu olmadığım halde bende de göbeğimin alt tarafında yağlanma mevcut. Üst karın bölgesini geliştirdim, alt karın bölgesi de fena değil fakat yine de bir yağlanma söz konusu. Genetik faktörü çok önemli.

marmaramus bunu beğendi.
  7. Cup

Cup Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yag bi yerde toplanıyosa dahada yakmaya bakın kol göğüste çalışın bence 10 numara fizik çıkar, yakacak yağ kalmayınca o göbekte gidicek elbet

8. marmaramus

marmaramus Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yakma süreci kimi zaman irrasyonel ilerliyor:) Şöyle ki kas kaybetmeye başladığım dönemde dahi göbekteki o küçük yağ tabakası erimeyebiliyor, vucut sanki oradaki yağı unutmuş gibi ya da gerçekten zor günlere saklıyor.

9. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız için teşekkürler, Göğüs, kol kasıda çalışıyorum. Yakma süreci gerçekten oldukça zor, hele ki benim gibi yağ depolayan vücut tipine sahipseniz :)

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Yağ yakımı mutfaktan (diyetle yani) ve kardiyodan geçer.
    Bu ikili birbiriyle uyumlu şekilde götürebilir ve buna ek olarak ağırlık çalışmanızı da şekillendirebilirseniz yağ yakımına başlayabilirsiniz.

İyi günler,

Sayfayı Paylaş