Karın kası için zayif mi olmak gerek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheProject tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba karin kaslarini ortaya cıkarmak istiyorum kilo 73 yağ 11.6 ( tarti öyle söylüyo) bel cevrem 87 ( 73 kiloya 87 bel ney lan dediğinizini duyar gibiyim )
    şimdi cardioya abansam yağ azalıcak haliyle kg kaybi tahta gibi olucam ozaman
    ağirlik calişiyorum yanindada kardio yapmak istemiyorum gerçi kücülmek istemiyorum oyuzden kardio yapmicam sadece karın kası abs hareketleri calişarak yumusak ama göbek olmayan mideyi karın kasa cevirebilirmiyim karnıma bakıyorum bu karının neresinden cıkıcak karin kasi diyorum imkansız gibi geliyo ama sıktıgımda üst karın kaslarin sertliği hissediyorum

özetle abs calısmak ordakı yaglari yakarmi yoksa sadece abs caliştiğim için kaslari büyüttüğü için ileri iter ve daha cok göbekli mi gözüküürüm?
    teşekkrler

2. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    belirtmeliyim ki kardiyo ve diyet olmadan yağlardan sadece kas çalıştırma hareketleri ile kurtulamazsın yalnızca sıkılaşır ve daha düzgün bir görünüm alır benim sana önerim beslenme olarak ağırlık çalışan biri kadar protein alman geri kalan K.Hyi kısman yağı ise bayağı bir kısman ve şekerden uzak durman
    k.hyi kepekli tahıllı ürünlerden alman gerektiğini ve bol su tüketmen gerektiğini biliyosundur zaten

yani 1 tabak k.h yerine yarım tabak ve bunu da çok az margarin ve z.yağı ile yemen ya da arada yağsız yersin proteininide zaten alırsın güzelcene
    antremana gelince ilk olarak ağırlık falan çalış vücut ısınsın alt karın hareketleri falanda çalış ve mekiğe ağırlık ver ardından 30 dk koşu+yürüyüş yap bence güzel bir iş çıkarabilirsin
    ben mesela hacim kazanmaya çalışıyorum o yüzden ısınma hareketi olarak koşuyorum vücutta baya ısınıyo her bölgesi

3. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Başlıktaki soruyu bende çok merak ediyorum :)

4. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16

Teşekkürler bilgilerin için birşey merak ettim suyu neden tercih ediyoruz daha fazla ? ödem yapmazmi deri altinda su birikirse yumusak görünüm olarak sankı yaglıymısım gibi daha kotu olmazmi suyun ne faydasi var bu yag yakımında

5. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bol sudan kastettiğim su miktarı 2.5-3 lt bir insanın günde alması gereken su miktarı
    ben bile bol içmeye gayret ettiğim halde günde 1,5 lt ye anca ulaşabiliyorum
    sitelerden araştırdığım bazı maddeler

*Vücuttaki tüm sağlığımızı ilgilendiren kimyasal olaylar; yeterince su varlığında gerçekleşebilir. Diğer bir deyişle metabolizmanın çalışması için su vazgeçilmezdir.

*Günlük olarak sadece idrar, ter, deri solunumu ve nefesle kaybedilen suyu yerine koymak için bile 1,5 litre suya ihtiyaç vardır.

*Gün içinde yediğimiz sağlıklı besinlerin vitamin, mineral, protein vb besin ögeleri kanda bulunur. Kanın bu besin ögelerini taşıma kapasitesi, ne kadar su içerdiğiyle ilişkilidir.

*Gerçek anlamda detoks çoğu kez özel bir diyet gerektirmez. Toksik maddeleri 7/24 vücuttan atan özel bir sistem mevcuttur. İdrarın rengi koyulaşması ve kokusunun ağırlaşması toksik maddelerden etkilendiğine işaret olarak görülebilir. Böbrekleri rahatlatmak ve mutlak detoks için idrara yeterli su ulaşmalıdır.

*Karaciğer ya detoks yapar ve yağların yakımı ile yeterince uğraşamaz; ya da yeterince yağ yakar çünkü detoksu zaten böbrekler yapıyordur.

kaynak:Düzenli su içmenin faydaları - FazlaKilo.Com

*Kilo vermek sandığınız gibi zor ya da pahalı değil. En kolay ve en ucuz yolu ise kalori kısıtlaması ve egzersize ek olarak bolca tüketeceğiniz su. Diyette her fazla beş kilo için bir bardak fazla su içilmeli. Özellikle yemeklerden önce su içmek, suyu soğuk tüketmek metabolizmayı hızlandırıyor.

*Diyet deyince sadece yediklerimizi kısmak akla gelmemeli. Çünkü vücuttaki yağın da eritilmesi gerekiyor. Bunun ise basit ve ucuz bir yolu var: Su içmek. Su, dokulara oksijen taşıyarak yağ yakımını hızlandırıyor.

Egzersizle su ihtiyacı artar. Herkesin su ihtiyacı farklı mı?
    cevap:İnsan vücudunun su içeriği yaş, cinsiyet, boy uzunluğu, vücut ağırlığı ve fiziksel aktiviteye göre değişir.
    Çocukların vücudunun su oranı yüksektir (yetişkinde yüzde 70, yeni doğan bebekte ise yüzde 90) ve yaş ilerledikçe suyun yerini yağ dokusu almaya başlar. Dolayısıyla yaş ilerledikçe suyu daha çok tüketmek gerekir. Yetişkinlerde vücut su oranı yüzde 60, yaşlılarda ise yüzde 50′dir.
    Sporcuların su oranı ise standart kişilerden yüzde 5 daha yüksek seviyede olmalı. Yapılan egzersize bağlı olarak su içimi artırılmalıdır. Vücutta egzersiz sırasında kaybedilen suyun yerine konulması ve tekrar vücut su dengesinin sağlanması için yeterli su tüketimi şarttır. Su tüketimi egzersiz sonrasında olabileceği gibi, vücudu su kaybına hazırlamak adına egzersiz öncesinde hatta egzersiz esnasında da (15′er dakikalık aralıklarla yudum yudum su içilmesi şeklinde) olabilir.

Vücutta su dengesinin sağlanması metabolizmanın düzgün çalışmasını, cilt sağlığını, kan akışkanlığının düzenli olmasını sağlar.
    kaynak:http://biosoft.blogcu.com/kilo-vermenin-ucuz-ve-basit-yolu-su-icmek/4583465
    sanırım şimdilik su ile bu kadar bilgi yeterli umarım işini görmüştür :)

6. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum kilo varkende karın kası yaparsın sorun olmaz ama yaglar gitmeden belli olmuyor ben 5 aydır karın kası çalışıyorum 1 ay boyunca 8 dk programını sonrada 2 ay kadar p90 ı uyguladım şimdide kendi programımla çalışmaya devam ediyorum nasıl olur yag varken geliştirirsin kilo verince güzel bi şekilde emeginin karşılıgını alırsın ama degiyor şahsen ben elimi karnıma bastırdıgımda six pack ları çok rahat hissede biliyorum 180 boy 82 kilo :D

7. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    ama gözükmüyor yani ?

8. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Karnımı içeri çekinde belli oluyor oda zor farkedilir o yüzden kilo vermek lazım

9. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Kilo değil yağ vermek lazim diyelim

10. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Aynen dostum vucut tipim mesomorph o yüzden body buldingde kolay gelişicegime inanıyorum şimdilik hedefim fit olmak başlıgımı biliyorsun zaten hafif gögüs kası karın flan olsa yeter bana tavsiyem plank yap son olarak dayana bildigin kadar :D

11. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bende de beli inceltmeye çalışınca komple incelme sorunu vardı
    1-2 ay diyet yapınca tam bel biraz düzene girer ama kollara falan bakıp moralim bozulup geri eski sisteme dönerdim

bir kaç ay önce her gün tek bölge idman sistemine geçtim
    haftada 6 gün ağırlık idmanı yapıyorum
    sıfır kardiyo
    bu düzende hem belim inceldi hemde hacim kazandım diğer bölgelerde

herkeste aynı sonuç vermeyebilir fakat deneyebilirsiniz

12. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    beslenmen nasıldı peki