karın kası güçlendirmek için nasıl bir çalışma gerekli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve duketemre tarafından 11 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    herkese merhabalar ben doğru durabilmek için karın kaslarımı güçlendirmeye uğraşıyorum fakat bunun için nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum internette hep karın kası çıkartmaya yönelik egzersizler var ama ben bunu istemiyorum benim şuanda yaptım iki egzersiz var 1. elimdeki ağırlığı geriye uzatarak mekik 2. barfiks demirine asılıp bacakları kaldırma özellikle ilki baya çalıştırıyor ama karın kasları güçlendirmek için doğru bir hareket mi bilmiyorum ve boşa çalışmak istemiyorum yardımcı olabilir misiniz

2. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Barfiksdeki hareketi yavaş ve de acıtarak yaparsan , İlerleme kaydede bilirsin.

3. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    karın kasları güçsüz olduğu için yavaş yapıyorum ama diğer hareket kadar yanma hissettirmiyor diğer hareket hakkındakini düşünceniz nedir son olarak bu kuvvet çalışmasını her gün mü yapmalıyım

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketler temel antrenman prensiblerine uyuyorsanız gayet yeterli. Hissetmiyorum dediğiniz hareket ise aslında karın kaslarının en çok hissedildiği hareketlerden. Ayrıca ilk harekete nazaran omurga için daha sağlıklı olacaltır. Hareketin formunu iyi araştırmanı öneririm. Muhtemelen çok sallanarak yapıyprsundur.

5. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    ağırlığı geriye uzatarak yaptığınız mekik hareketinde dikkatli olmanızı tafsiye ederim bi sakatlık çıkarta bilir , Kuvvet antremanlarını da her gün yapmak için iyi beslenmek lazım eğer iyi bi beslenmeniz varsa her gün de yapa bilirsiniz

6. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    evet baze öyle oluyor tolere etmeye çalışıyorum teşekkür ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2020 ---
    bir gün çalışıp bir gün dinleniyorum bir günde ne kadar çok yaparsam o kadar iyi midir

7. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Plank,squat,leg raises ,woodchopper ve russian Twist hareketleri iyidir . Çok tekrar karın kasları için iyidir .

8. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    plank ve squat zaten güçlü olan üst bacakları da çalıştıracağı için onları yapmıyorum ama diğerlerini yapıcam woodchopper için kablo yandan gelmiyor ama üsten gelen kablo ile de olur herhalde

Sayfayı Paylaş