Karın bölgesinde yağlanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve inan_fener tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşım 16
    1.5 önce vücut geliştirme sporu ile tanıştım.
    Başlamadan önce ve devamında çeşitli konular hakkında araştırma yaptım.

Boy 1.86 - Kilo 73
    Görünürde zayıfım kas yok.Kemiklerim kalın.
    Karın ve bel bölgemde başlamadan önce hafif yağ vardı.Şuan ise özellikle oturduğumda karnımda kat kat görünen yağları sıktığımda avucuma geliyor.
    Bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım.İlerde yağ oranının artmasından korkuyorum.
    1.5 aydır yağlı-kızartma-fastfood tarzı yiyeceklerden nerdeyse ağzıma sürmedim.
    Karbonhidrat ihtiyacımı yağsız-tutsuz makarna,pilav,mısır gevreğinden sağlıyorum.
    Akşam ve ileryen saatlerde karbonhidrat oranını azaltıyorum.
    Protein ihtiyacımı ise yumurta(sarısı yok),beyaz peynir(light),ton balığı(light) ve tavuk göğüsünden karşılıyorum.

Karbonhidrat miktarında abartıyormuyum bilmiyorum.Doğrusu ne kadar alıcamı bilmiyorum.Karnım tıkabasa doydumu tamamdır diyorum.

Değerli arkadaşlarım,hoacalarım..
    Sorunum sizce fazla karbonhidrat mı? .Yeterli gelmeyen antreman mı ?

Saygılarımla..Teşekkürler..

2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beslenmen fena değil, ben son dönemlerde pek iyi beslenemiyorum ama genel hatlarıyla benimkine benzer. Vücut geliştirme için ideal beslenme değil ama amacın fitness vücuduyla "göbeği eriteyim kafi" vücudu arası bir şeyse güzel. Daha cardio ağırlıklı antrenman yaparak yağ yakım hızını arttırabilirsin. Karın ve bel hareketlerine de ağırlık ver. Çünkü kilon zaten boyuna oranla epey az, büyük ihtimal karın bölgende kas fazla olmadığından eline geliyordur göbeğin. Hadi iyi çalışmalar.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    gorkem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş