Karışık Programı Düzenli Uygulamak!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FuzuLi tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar,

1 ay önce KickBoks + Body'ye başladım.

Bugüne kadar düzgünce çalışmamıştım, rastgele çalışıyordum kickboks'tan sonra.

Artık belirli bir düzene koymak istedim ama hoca yine değişik değişik şeyler söyledi.

16 yaşındayım. 1,75 boy 67 kilo.

Salı-Perşembe-Cumartesi 2 saatlik kickboks antrenmanından sonra 30-40 dk. body çalışıyorum.

Önce sırtüstü yatıp elimi boynumdan tutup kalkmaya çalışır gibi yapıyorum. Hareketlerin ismini bilmiyorum kusura bakmayın da, mideyi sıkıştırıyor galiba. Sadece boynum ve kuluçlarım biraz ileri geri yapıyor yani, mekik gibi kalkmıyorum. Bu hareketi 50 kere falan yapıyorum. Sonra 3x10 mekik çekiyorum.
    Sonra yana sarkma hareketi var, bel bölgesini sıkıştırmak için. Onu yapıyorum
    Ardından 3x8(5 kg) Dumbell çalışıyorum aynen şu şekil dumbelllls
    Sonra bi 3x10 mekik daha çekiyorum.
    Ardından 3x8 (30 kg) şu hareketi yapıyorum:

Sonra da 3x8 (70 kg) şu hareketleri yapıyorum:

Bir de Konsantrasyon diye bir hareket var. Yine 5 kglık Dumbell ile yapılıyor. Bir oturağa oturup dirseği dize dayayıp yapılan bir hareket. Aynen şu:

Son olarak 2x8 -çekebilirsem 3x8- mekik çekiyorum.

Amacım düz bir karna sahip olmak. Bu bağlamda -sizler de anlamışsınızdır- bol bol mekik çekiyorum.

Spor salonunda 1.-2.-3. gün programları var. Herkes sürekli bunları yapıyor ama ben sevmiyorum o programları. Kendime bu programı oluşturdum, daha doğrusu hoca dedi bu hareketleri yapabilirsin diye.

Ben Body'ye ağırlık vermek istediğimi söylediğimde, "Senin asıl vücudunu Kick Boks şekillendirecek, Sen bodyde bu hareketleri yap faydası olur" dedi.

Sizce böyle yaparak bi' yere varabilir miyim?

Admin1 bunu beğendi.
  2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    :) kickboks un şekilendirmesi 5yılda olucak Vg nin 1yılda :)

Karışık bir program olmuş.Düz karın istiyorsan ilk olarak mekiklerden başlayabilirsin yukarıda elleri enseye alarak dedgn hareketin genel adı Crunch karın bölgesini sıkıştırma hareketi.

İlk olarak mide ve bel ile ilgili hareketleri yapabilirsin daha sonra ; Kol,Göğüs,Omuz,Sırt,Bacak gidebilirsin.

Eğer hangi hareketleri kaç set yapıcam dersen buraya cevap yaz ben hareketleri koyarım.

Wills71 ve Admin1 bunu beğendi.
  3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Triceps Pushdown yani 4. resim. Consenteration Curl'ün üstündeki resimdeki hareketi 70 kg ile yapıyosan sen bırak bu işi ermişsin :)

Admin1 bunu beğendi.
  4. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen hocam. Hangi hareketi kaç set yapmalıyım?

Yaza kadar göbeği yok edip, yapabilirsem 2 tanecik baklava yapayım istiyorum ama göbek kası çok zor oluşuyormuş.

Herkes söyler ya, "Ben öyle hayvan gibi olmak istemiyorum" Ben de söyleyeceğim, ben öyle hayvan gibi olmak istemiyorum hocam :lol:

Başlayalı 1 ay oldu. Bu 1 ayda vücudumda herhangi bir gelişme yok gibi. :eek: Ama şu oldu, hamlığımı tamamen attım. Artık çok sıkı bir şekilde çalışabilirim thums:

Dediğim gibi yaza kadar, Temmuz'a kadar, -7 ay gibi bir süre- ne yapabilirsem kârıma olacaktır.

Bacak kasına gerek yok. Kaslı olduğumdan değil, şimdilik istemiyorum - vakit kaybı.
    Karın kasları ağırlıklı olmak üzere, Kol, omuz, ve göğüs kası yapmak istiyorum. Tabi güzel bir vücut için kanatlar falan gerekiyor galiba.

Yapabileceğim en kısa ve en uygun hareketler konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

O hareketler benzediği için hepsini aynı yazmışım. Düzeltiyorum orayı. Bugün o hareketi denedim de 70 kiloyla olmuyor :D

40'la yaptım zorladı biraz. 30'la rahat rahat yaparım. thums:

Admin1 ve ErcinTT bunu beğendi.
  5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Hmm o zaman antremanlarına normal basla hareket istersen ben sana hazırlanmıs bir program vereblrm.

Hafif ağırlıklarla çalış antremanlarından snrada 20dk hızlı tempo yuruyus,sonra 10dk hafif tempo kosu yap göbek kalmaz tabi beslenmene çok ozen göster ne kdar çeşit varsa yemeye çalış meyveden tut kuruyemişe tahıllara et süt yumurta hepsinden tüket ama yağ alımına dkkt et eminim işine yarıyacaktr

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:37 ----------

Haha haklsn yaw o hareket 70kg ile olurmu bzm salonda butun blockları taksan gene 70 etmez :D ama arkadasmz asagıda belirtmiş yanls yazdgnı:) :)

Admin1 bunu beğendi.
  6. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ya ben bu hareketleri yapıyorum ama hep aynı hareketler nasıl olur bilmiyorum. Bunları yaparsam vücudum düzgün olur mu? Bence bazı yerler gelişir bazıları kalır falan.

Bu arada yukarıda belirtmeyi unutmuşum, şu hareketleri de yapıyorum:

2x8

3x8

3x8

2x8

Abicim sen güzel şekilde bir program yapabilirsen uygularım. Şimdiden teşekkürler. thums:

Admin1 bunu beğendi.
  7. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Karışık çalışmanın ne gibi dezavantajları yada zararları olur tecrübeli arkadaşlar yazabilirlermi? HAftada 4-5 gün karışık olarak (göğüs sırt bacak vs)aynı hareketleri yapsak ne gibi olumsuz etkileri olur acaba?

Sayfayı Paylaş