Kan Tahlili yaptırdım bakarmısınız.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah dr a tahlilleri gösterdim.
    LYN% ve MOV nin yüksekliğinin önemli olmadığını, ama kollesterol için ilaç kullanmam gerektiğini söyledi.
    Açlık kan şekerinide kollesterole paralel gelişen bir olay olarak niteledi.
    Dedimki 20 kiloya yakın zayıfladım ayrıca spor yapıyorum ama düşöüyor bir türlü dedim. Aileden geliyodur ozaman dedi. Babamda 70 inden sonra çıktı kollesterol, annemde ise 55 den sonra.
    Başından savan devlet dr u olunca yorumlar böyle oluyor.
    Bugün tekrar kan verdim yeniden kollesterole bakacakler halen yüksekse (3 senedir düşmedi 1 haftada düşmeyecek nasıl olsa) ilaç yazacağını söyledi.

Bu kollesterol ilaçları ile ilgili o kadar çok şey yazılıp çiziliyorki.
    Napıcam ben şimdi kullanacakmıyım kullanmayacakmıyım?
    Aramızda kullanan varmı ne diyorsunuz?

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    benim babam uzun yıllardır yüksek kolesterole sahip biri (senden daha yüksek) ancak şimdiye kadar kolesterolle ilgili bir ilaç verme gereksinimi duymadı doktoru.

ayrıca genetik olarak bende de bulunuyor yüksek kolesterol. çok fazla endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi doktor; eğer ki çok anormal bir durum yoksa.

3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Dün yaptırdığım tahlil sonucumu koyuyorum;
    Bu kez kollesterol ve ldl bir miktar düşmüş ama kreatinin yüksek. Neden yükselmiş olabilir?

Ekli Dosyalar:

4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bu tahlilleri nerde yaptırıyorsun; her tahlilde farklı birşeyden yüksek çıkıyor ve tahlil sonuçlarını neden düzgün bir dahiliye uzmanına sormuyorsun?

tahlillere 12 saat aç durumda gitmen lazım bu arada biliyorsundur ama yine de söyliyeyim dedim ve tahlilden bir önceki gün bolca sıvı al su iç özellikle idrar tahlili yaptıracaksan.

ayrıca kolesterolünde abartılacak, endişelenecek bir durum yok.

Son düzenleme: 14 Eylül 2012
  5. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Tahliller devlet hastanesinde yapılıyor, dahiliye dr u bunları talep ediyor. Yani sistem öyle çalışıyor.
    Laboratuvara gidip kanı veriyosun ertesi gün sonuçları alıyosun.
    sonuçları netten görebiliyorum doktora henüz göstermedim.
    Ancak iki tahlil arasında sadece 1 hafta var ve sonuçlar gerçekten birbirinden çok farklı.
    Burdan ya tahlillerde bir sorun var diyebilirim yada 1-2 gün önce yediklerimden etkileniyor diyebilirim.
    Kanı sabah aç karna saat 9,30-10 civarı verdim. Akşam zaten en son 8 -9 gibi bişey yemiş olabilirim. Suyu ise tün gün için konuşursak 2 litre içmişimdir.

6. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    :) şeker hastası değilsin korkma, düşer o şeker, geçici çıkmış,

7. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    supplement kullanım sıklıgıne gore karaciğer değerleri değişir fakat bıraktıktan 2 3 ay sonra tamamiyle eski haline döner.Sporu saglık için yapıyorsunuz vücudunuzu yormak ıcın degıl :) o yüzden supplementlere çok güvenmeyin.

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Body building aerobik bir spor değildir. O nedenle yaptığında zayıflasan da, yağlarını atsan da belirli değerlerin yüksek çıkabilir. Özellikle de kollestrolün.

Bu durum beslenmenle de ilgili olabilir supplement le de. Örneğin ben protein ağırlıklı diyet+supplement kullandığımda kollestrolüm yükseliyor.

Seninkinin neden kaynaklandığını bulmak için en ii yol, diğer tüm beslenme ve spor alışkanlığını sabit tutarak supplement kullanımına 1 ay ara vermen. 1 aylık süre dolunca da yeni test yaptırıp sonuçlarını karşılaştırırsın.

Sayfayı Paylaş