KALP RAHATSIZLIĞIM VAR ARTIK YETER !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Sersem1690 tarafından 31 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    selam dostlarim.benim kalp yetmezligim var doktorum olsun internet olsun agirlik kaldirmami önermiyolar çok sinirleniyorum beni kısıtlayabildikleri kadar kısıtlıyolar şunu yapma bunu yapma bunu yeme içme diye. Ulan ben kukla miyim ? Alkol yok sigara yok bisi yok. Çay kahve dahi içme diyolar nabcam.lan ben ?
    Yetmiyomuş gibi verdikleri ilaçlarin bir çoğu agir geliyor. Gozlerimi karartiyolar beni hantallaştırıyolar. Sinirden ilaclari biraktim spora devam ediyorum ne goz kararmasi kaldi ne bişi kaldi engellerin beni engellemesini istemiyorum ben bunu bu sporu yapmak istiyorum. Aileme karsi geliyorum yeni 18 yasima bastim. Ama bu spor bana rahatsızlık verseydi eger yemin ediyorum birakirdim. Bir cozum uretin beni rahatlatin dostlar. Artık ÖLCEKSEM EĞER BU SPOR YÜZÜNDEN ÖLEYİM DİYORUM !

2. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Selamlar güzel kardeşim. Hastalığın fiziki olsaydı evet tam gaz devam et derdim sana. Ancak bu kalp rahatsızlığı çok üzgünüm doktorunu dinlemeni öneririm kimse keyfinden kısıtlamaz ki seni. Olay bel fıtığı veya skolyoz değil ki kalp. Lütfen kendine dikkat et dostum ihmale gelmez..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sersem1690 bunu beğendi.
  3. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yorumun için çok saol ama bu tıp camiasina inan hiç güvenmiyorum. Psikiyatriye gittim bir ton antidepresan yazdı sinir sistemimi bozdu. Zamaninda grip olurdum doktora giderdik bisi yok diyip yollardi. Sonra bir gun sırf geçirdiğim gripler ve doktorların ihmalsizliği yüzünden gripten kalan mikroplar bir ton kalbe zarar vermiş. Tüm kapakcilarimda ve kalbimde yetmezlik ve delik çıktı. Şimdi ilaç tedavisi verdiler eyvallah. O da çarpıntı baş ağrısı agrisi göz kararmasi yapti diye biraktim. 1 aydir spor yapiyorum. Yemin ediyorum eskisinden daha iyiyim. Yasaklı olarak çay kahve kakao yüksek miktarda et bile yasak. Ulan bu besinler boşa mı hayatimizda var hiçbiri işlenmiş gıdalar değil. Hastalığımin uzerinden 4 5 sene geçti. Geçen sene 7 ay boyunca evde şınav dumbell barfix çalıştım bol bol kardiyo yaptım. Doktora kontrole gittiğimde iyileşiyosun iyiye gidiyosun spor mu yapiyosun dedi. Ben de hayir demistim. Kendi bildigimi okumakta kararlıyım ölceksem de öleyim bu hayatta ne amacimiz var sanki spor ve güzel kariyerden başka.

Megist bunu beğendi.
  4. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sen kendi bildiğini okumakta kararlısın ve zannımca bir nebze de haklı görüyorum. Yine de çok şiddetli antrenmanlardan kaçınmanı öneririm en azından bir süre.
    Geçmiş olsun,iyi antrenmanlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sersem1690 bunu beğendi.
  5. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    C
    Aksam aksam iyi motivasyon verdin dostum çok saol..iyi akşamlar dilerim dikkat ederim.ben kendime :)

firatozturk bunu beğendi.
  6. Jaqen

Jaqen Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim büyük ihtimal Bakteriyel Endokardit(kalp kapaklarını tutan bir rahatsızlık) oluşmuş sende verdiğin bilgilere göre, doğuştan kalbinde bir sorun olmayan kişilerde bu hastalığın görülme sıklığı nadirdir.Dogustan kalbinde bir anormallik varsa sonradan vücuda giren mikroorganizmalar dikkat edilmezse bu hastalığa yol açabilir.Dikkat etmen gereken şeylere gelirsek; öncelikle ilaçlarını düzenli olarak al, doktorun yasakladığı şeyleri de tüketme(çay kahveden nolur demişsin, bu içeceklerin içinde kafein var, kalp ritmini hızlandırıp düzensizliklere sebep olabilir), yine sporu yasaklamalarinin sebebi de kalp ritminde yaşanabilecek duzensizlikler.Psikaytrin verdiği ilaçlara gelirsek onları bir şartla kullanmayabilirsin; moralini düzelt kardeşim, pozitif ol daima, karamsarlığa kapılma, oleceksem bu sporu yaparken öleyim gibi laflar etme bunlar daha çok karamsarlığa sürükler seni, son olarakta haline şükret etrafında var mı bilmiyorum kendi başına evinde odadan odaya gidemeyen insanlar var, göremeyen, konuşamayan vs.
    Bunları getir aklına sürekli ve kendine işkence etmekten vazgeç

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rambo206, zeo64, Sersem1690 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum haklisin ama ben beni kısitlamalarini istemiyorum. Sonucta ben bu sporu yapıyorum ve yapma demelerini cok canımı sıkıyor

8. Jaqen

Jaqen Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bazen hayatta elimizde olmayan şeyler oluyor maalesef, bir şey varsa sonuçta onlar da bunu söylemeli uygulaması sana kalmış, ama söz konusu hayatını riske atacak şeylerse itiraz etmeden uygulayacaksin.Yasamak güzel değil mi sence her şeye rağmen

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rambo206 ve zeo64 bunu beğendi.
  9. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Ha
    Hakli olabilirsin dostum. Ama ben yine de biraz ısrarcıyım. Kısıtlanmaya gelemiyorum yine de önerilerin icin cok saol

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Anti depresanları kullanma mümkünse. 1 verir 5 alır senden anti depresanlar.
    Bana da vermişti doktorlar, hatta bu ilaçlar olmazsa sorununu çözemezsin dediler, ama çözdüm.
    Kalp konusunda ise tabi ki doktorları dinlemelisin. Sana tavsiyem, eğer mümkünse doktor değiştir.Birkaç farklı doktora danış.
    Hepsi aynı şeyi söylüyorsa, doktorları dinlemelisin. Allah korusun bir ağırlık antremanında hayatın riske girebilir.

11. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Ailenide düşünmen lazım kendini riske atmamalısın yapacaksandan duzenli ve hafifi antremanlar yapmalısın agirlik kalp nabzını bi arttirir bi azaltir iyi olmayabilir ama duzenli yuruyusler hafif tempo kosular iyi bile gelebilir agirlikcalisacaksanda cok ağır olmasın dunyanin sonu değil moral motivasyonun zirvede olması dileğiyle...

12. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Kafein içeren şeyleri bırakmanın çok faydasını görürsün. İnatçı olmak sana bir şey kazandırmaz. Bağımlılık derecesinde kahve ve kola tüketirken bir gün içerisinde bıraktım. 5 yıldır çok nadir tüketiyorum. Sağlık bu inatla bi yere varamazsın. Kendine dikkat et dostum :)

13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Crossfit tarzi cok yorucu ve kondisyon isteyen bir sisten yerine powerlifting tarzi az tekrar yüksek ağırlıkta kalp çarpıntin cok artmaz.

Yukarıda denildigi gibi daha 18 yaşında kalp sıkıntın varsa küçükken boğaz iltihabi gecirmissindir tedavi edilmedigi icin kalp kapakcigi tutulmustur muhtemelen. Ayrıca çay kahve uyarıcidir hem sinir sistemini hem de kardiyocmvaskuler sistemi o yüzden tuketmesen iyi olur. Antidepresanlardan bazıları hipotansiyon yapıyor onlara dikkat et kesinlikle. Ani tansiyon düşerse bayilirsin hatta ölüme bile gidebilir

Sersem1690 bunu beğendi.
  14. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu konuda buradaki kimse sana yardımcı olabilecek pozisyonda değil.teoride senin problemine egzersiz temelli rehabilitasyon önerilebiliyor fakat bu da hasarın ölçüsüne bağlıdır muhtemelen.doktoruna bu konuyu danışabilirsin ya da farklı doktorlara gidebilirsin ve bir spor hekimine danışmakta fayda olacaktır.ama gözün kara şekilde ben kabul etmiyorum dememek gerekli,böyle fiziksel rahatsızlıklarda sana uyan orta yolu bulmak gerek,bunun için de ne düşünürsen düşün doktorlarından yardım almak zorundasın.geçmiş olsun,umarım her şey istediğin gibi olur.

Sersem1690 bunu beğendi.
  15. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Benimle kalp hastaligim olduğundan beri ilgilenen bir doktorum var. Kendisi sehir disina cikmisti onunla gorusemiyoduk. Bugun babamla beraber konustuk. Kendini çok zorlamayip istediğin gibi agirlik çalışabilirsin dedi. İlginiz ve yorumunuz icin çok teşekkür ederim ^_^

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş