Kalp kasi ve compound egzersizler hakkinda yardim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 30 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Oncelikle hepinize merhabalar arkadaslar.Foruma yeni uye oldum ve bir konu hakkinda yardiminiza ihtiyacim var.Bilgili deneyimli tum arkadaslara sesleniyorum kisaca..
    Kendimden soz ediyim:
    Boy 173
    Kilo 70-75
    Yas 17
    Onceden ilgileniyodum bb ile yani altyapim var uzun bir aradan sonra tekrar baslamaya karar verdim.Sorun su ki kalbimde aritmi var.Kardiyologum suan icin problem edilecegin birsey olmadigini soylesede gun icinde defalarca ozellikle efor aninda ekstrasistollerim oluyo.Fakat harekete adapte olduktan sonra kayboluyo ve kendimi cok daha dinc hissediyorum.Bende salona yazilip kalp kasimi cesitli interval/strength bazli calismalarla gelistirmeyi EF oranimi ve odacik hacmini arttirmaya calismaya karar verdim.Yapim cok yatkin kaslarimin recovery suresi gercekten cok kisa.Yeterince uyardigim halde.Ben izole degilde daha cok compound calismaya karar verdim sadece ust vucut.alt vucuda 18 yasimda gececegim.push ve pull olarak ikiye ayirip kendime bir egzersiz programi olusturdum.pazartesi carsamba ve cuma gunu gidecegim ayrica cumartesi gunleri gelip hafif hardcore tarzda interval antremanlar yapmaya karar verdim.kesinlikle zayiflama amacim yok sadece kalp ve dolasim sistemi gelisimi.birazda kas.bunlari yaparken zayiflamadan kacinmak icin nabzimi dogru aralikta tutuyor ve yeterince kalori aliyorim.fakat haftada 1 gun cardio gercekten az.acaba agirlik calistigim gunler arasina iki tane daha cardio sokustursam nasil olur?cunku inanin bu isin cikmazi yok gibi :((
    Paz:agirlik
    Sali:cardio
    Car:agirlik
    Persembe:cardio
    Cuma:agirlik
    Cumartesi:cardio
    Pazar:eek:ff
    Sizce cokmu abartili oldu?
    Kas kaybi yasarmiyim?
    Genelde aerobik ve anaerobik esik arasinda bulunmaya calisiyorum kas kaybinin en aza indirgenmesi acisindan.
    Ama yinede toparlanma konusunda sorun yasarmiyim?sizin antreman onerileriniz neler?compound egzersizlerle kalp ve dolasim sistemine yonelik egzersizleri ayni anda yapabilecegim bir program ariyorum kisaca.
    Yardim ve yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar.Simdiden tesekkurler!
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2015 ---
    Arkadaslar gercekten bu konuda yardima ihtiyacim var muhakkak bahsettiklerim hakkinda bilgi sahibi olan vardir bekliyorum;)

Son düzenleme: 30 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş