Kaloriler Hakkında Bir Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ÖğrenciBB20 tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ÖğrenciBB20

ÖğrenciBB20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

Bulk dönemindeki kalori artışıyla alakalı birkaç sorum var.Öncelikle belirteyim yaşım 19 ve yağ oranım %10-12 arası, kilo 83 ve boy 1.78.
    - ENDOMORF TİPLİYİM-

Mesela benim günlük harcadığım kalori 2000kcal olsun.Ben bulkta günlük 300-500kcal artırıcam diyelim.

1. Günde kahvaltı hariç 2-3 ana öğün yiyen birisiyim.Bir öğünde max kaç kalori alabilirim ? ( fazla yağlanmamak için)
    2. 500-600 kalori değerinde pilav ya da makarna yerine aynı kaloride herhangi bir karb içeren besin yenirse sonuç değişir mi ? ( kahvaltıda yulaftan bıktım nesquik ya da sütle ezilmiş bebe bisküvisi yesem nasıl olur ? )
    3. Karbonhidratla alakalı bir soru daha.100 gram çiğ pirinç yerine aynı kaloride (350-400kcal) çok sık olmamak üzere basit karblar yersek sorun olur mu?
    4. Hem antrenman hem dinlenme günlerinde harcadığımızdan fazla mı alıyoruz ? Değilse nasıl almalıyım ?
    5. Yağlanmadan almak için kaç kalori artırmak lazım ?

Evet şimdilik aklımdaki sorular bunlar arkadaşlar. Bilgilendirici cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

Sayfayı Paylaş