Kalori ve makro uyumsuzlugu.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Diamonte tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaslar simdi benim fityemek.com uzerinden yaptigim sisteme gore gunluk almam gereken kalori 3.100. Kilom:85 boyum:1,85 yag oranim:yuzde 14. Simdi ben yag oranimi dusurmek icin yag yakma sistemine tikladigimda dogal olarak gunluk almam gereken kalori 2800e dusuyor. Hersey guzel tamam ama soyle bir durum var. Almam gereken makrolarin gunluk protein:149gr karbonhidrat:398gr. Yag:70 gr oldugunu soyluyor. Biraz yaptigim arastirmalarla bana vermis oldugu karbonhidratin cok oldugunu farkettim bunun icin karbonhidrati 250gr gunluk olarak degistirdim. Hergun almam gereken makrolari tami tamina aliyorum hatta proteini kilo basina 2,5alip 200gr aliyorum. Butun makrolar gunluk tamamlandi eyvallah. Ama gunluk aldigim kaloriye bakinca gunluk aldigim kalori 1500cikiyor :) bu nasil is. Ben bunu 2800 tamamlamak istersem karbonhidrat makro sayimi gecicem veya protein yada yag. Cildirmak uzereyim. Buyrun sizinle beslenme programimi paylasayim.

Sabah:150gr Yulaf, 5adet yumurta(2tam digerleri aki sekilde)

Spor oncesi:1olcek bcaa, 200gr(1adet tavuk gogusu) 250gr bulgur pilavi.

Spor sonrasi: 1olcek whey protein, 1olcek bcaa,

Aksam yemegi spordan 1saat sonra: 380gr tavuk gogusu(1,5adet), spor oncesi yapmis oldugum bulgurdan kalan 50gr bulgur.

Yatmadan once:100gr Lor, 1 bardak light süt.

Gunluk bunlari yedigimde makrolar tamam, protein:200gr Karbonhidrat:250gr yag:45gr

Fakat gelelim kaloriye. Almam gereken kalori yag yakimi icin 2800 fakat ben bunlari yiyerek sadece 1500-1700kalori arasinda kaliyorum. Kas erimesi yasamaktan da korkuyorum. Bu arada her spor sonrasi 25 dakika kardio olarak kosuyorum hocamin tavsiyesi ve programi uzerine. Yardim ederseniz cok sevinirim arkadaslar kacgundur basimin etini yedim gittim mutfak tartilari aldim yok yok yok hep bir sorun cikiyor. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.:)

2. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu arada yasim 20. Hesaplamalarda yas da soruldugu icin eklemek istedim.

3. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hesaplamanda hata var. bir gram karb ve protein 4 kalori , bir gram yağ ise 9 kalori eder. buna göre değerlendirip tekrar bir hesapla.

5. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yedigim urunlerin arkasindaki kalorilere gore hesaplamistim. Simdi senin dedigin seklinde hesaplayinca 2100kalori cikiyor. 700kalori ayriyetten hala almam lazim nasil olcak? Makrolari gecicem bu sefer

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kalori ve makro birbiriyle bağlantılıdır zaten , muhakkak bir hata yapıyorsundur hesaplarken. bak diyelim ki %35 protein , %40 karbonhidrat , % 25 yağ alıyorsun ve totalde 3000 kalori yiyeceksin. bu durumda proteinden 1050 , karbonhidrattan 1200 , yağlardan 750 kalori alman lazım. bunu makroya dökersek de ( hesaplama hatası yapmadıysam ) 262.5 gram protein , 300 gram karbonhidrat , 83 küsür gram yağ alman gerekecek. bunları kendi makrolarına ve kalorilerine göre ayarlarsın.

7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    yağ cok dusuk hemde aşırı

Sayfayı Paylaş